Elbet bir gün kavuşacağız

elbet-bir-gun-kavusacagiz
Metin AYDINOĞLU
21 Nisan 2020

Süper Lig’i haziran ayında başlatmayı düşünüyorlar, başlamaz, başlayamaz. Karamsar olmak değil ki, bu bendeki düşünce. İşin, salgının ciddiyetini hala kavrayamayan o kadar çok insan var ki, zavallı denilecek düzeyde. Bir öğrenmişler, ‘Bi’şey olmaz’. Senden vazgeçtim sana olmaz tamam da yani senin yüzünden karşındakine bi’şey olursa valla sana değil onlara, hastalığa yakalananlara çok üzülürüm. Daha maske takmasını bilmeyen, sevmeyen, istemeyen bu kadar umarsız, duyarsız var iken, bitmez bu salgın geçmez, gerçekçi olalım. Bu sezon, bu yıl olduğu gibi kapatılacak, geçilecek. Eylül ayında bir ihtimalle başlanabilir diye, düşünüyorum. Yine yeni yeniden, sil baştan başlamak gerek bazen.

KORONA GİTSİN HOCA KALSIN

‘Süper Lig’e çıkınca hocamızı bırakmayacağız’. Bir dur bakalım ligler başlasın da oynamaya başla, maçlar çok iyi gitsin, çık Süper Lig’e de, hocanı da bırakma, keyfine bak. Nasıl bir umut dünyasıdır bu, neyin kafasını yaşıyorlar, anlamış değilim. Taraftarına umut vermek değil bu, plan, proje değil, kahve falı desem, kan ter içinde uyanılıp hatırlanan rüya desem, anca.

ORTASI YOK MU BUNUN

İki grup insan var, ya tehlikenin çok farkında çok titiz, temiz, ya da dünyadan bihaber savruk, umarsız, kafasına göre takılan, kural tanımayan, kuralı kendi koyma saçmalığı gösteren. Ortasında da bizler varız herhalde, ama sayımız çok az. Ne diyelim sağlık olsun.

ÖZLEDİKLERİME GELSİN

Sahilde yürümeyi, arkadaşlarıma sarılmayı, tokalaşmayı, maç yönetmeyi, Ege Dağcılık grubuyla dağlarda gezinmeyi, daha doyamadan Göztepe Gürsel Aksel Stadı başta olmak üzere, Atatürk Stadı’nda, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda ve amatör maçları izlemeyi. Gazeteci, spor yazarı dostlarımı, arkadaşlarımı, ustalarımı özledim, sohbetlerini özledim. Farkındaydım, kıymetlerini biliyordum ama meğer ne kadar güzel şeylermiş, iyi şeyler yaşamışız meğer, şimdi daha iyi anladım. Bir geçsin salgın olabildiğince yaşayacağım, siz de öyle yapın. Ertelemeyin, vazgeçmeyin.

İLK İHK BAŞKANIM

Galatasaray – Trabzonspor maçı, kaptanlar top kale seçiminde Şenol Güneş ile Fatih Terim. Hakem üçlüsü İzmir’den, maçın hakemi Coşkun Evin hocam. Daha tıfıl bir hakem iken bana ve devre arkadaşlarıma güvenip zor maçlara gönderen ilk İzmir Futbol İl Hakem Kurulu Başkanım. Hüsnü Özdemiroğlu (merhum), Fethi Gördük, Fatih Tanfer ve Murat Badal ile birlikte, yıllarca görev yaptı sayın Evin. Yardımcıları Hasan Tahsin Ertam çok akıllı, zekidir matematik öğretmeni, diğeri de İbrahim Egüz, sağlıklı ömür, koronasız günler diliyorum, güzel günler göreceğiz, ben inandım siz de inanın. Karamsar da olmayalım ‘bi’şey olmaz’ da demeyelim.

koronaviruse-karsi-dogru-bilinen-yanlislar

Korona değil panik yok ediyor

dunya-genelinde-korona-virus-bilancosu-agirlasiyor-olu-sayisi-60-bini-asti

Küresel tekamül