En başarılı sporcu oynamayan mıdır?

en-basarili-sporcu-oynamayan-midir
Metin AYDINOĞLU
27 Mayıs 2020

Korona salgını öncesi ‘en iyi en başarılı hakem, tribünde maç izleyen hakemdir’ denirdi. Şimdi benzeri futbolcular için söylenir oldu. Oynanmayan maçların yıldız oyuncusu, öne çıkanı, parlayanı öne çıkanı olur mu oluyor, işte. Can sıkıntısı haberleri, moral vermek değil ki. Gazeteleri, internet sayfalarını okuyorum, hepsinde aşağı yukarı aynı haberler. ‘Süper Lig kulüpleri peşinde’, ‘Avrupa kıskacında’, ‘3 büyükler işi bitirmek üzere’. Yapacak haber bulamıyorlar sanırım, konuya bakar mısınız? 2 aydır lig yok, maç yok, oynayan yok, izleyen yok, görüntü yok.

KORİDORDAN TRANSFER

Koridordan salona, mutfaktan da WC’ye yaptığı ani hamleleri mi, seri vücut hareketleri mi, beğenildi, göz doldurdu. Gazeteleri, internet sayfalarını okuyorum, hepsinde aşağı yukarı aynı haberler. Lig yok, maç yok, oynayan yok, izleyen yok, görüntü yok. Ancak, amma velakin, fakat, ama. Oynayan var hatta harika oynayan var, transferi an meselesi olan var. Böyle haberler yapılacağına, kuralları yazın, taraftarları aydınlatın, ısmarlama haber yazmayın lütfen. Umut vermiyor, komik oluyor. Tamam salgın her şeyi değiştirdi ama buna izin vermeyelim.

YENİLGİSİZ İKİNCİ HALA AMATÖRDE

Şimdiki adıyla 1.Lig’de, Türkiye Liglerinin yenilgisiz tek takım unvanını aldı ama şampiyon olamadı, Süper Lige çıkamadı. Harika bir ekipti, kulüptü, bu aralar yıllardır amatör kümede. Yeni nesil bilmiyor maalesef İzmirspor’un ne olduğunu, nasıl bir takım, nasıl bir kulüp olduğunu. Yıl 1976, fotoğraf Ali Sami Yen Stadı’nda çekilmiş, Galatasaray ile oynanan Türkiye Kupası maçı öncesi. Kadroya bakar mısınız, muhteşem değil mi? Şimdi koy bu takımı Süper Lig’de rahat koyar.

YILDIRIM URAN DA VAR

Ahmet Demircan, Altan Çetindağ, Erdoğan Gümüş, Seyfi Yaşarikiz, Akın Abbas Uzun (takım kaptanı), Erdem Özkayımoğlu, Nihat Umut (Pıtırcık Nihat), Adnan Dürüst, Yıldırım Uran (merhum), Mehmet Dinçel (Teke Mehmet). Çok erken yaşta kaybettiğimiz Yıldırım Uran hocamıza, ağabeyimize rahmet diliyorum, çok özledik. Gelir mi bir daha böyle kadro, Kolej Takımı unvanı böyle başladı.

NİCE BAYRAMLARA KUTLU OLSUN

Veda vakti maalesef. Her şeye rağmen güzel günler. Anca fırsatı geldi, kutlamak gerek. Geçmiş Ramazan Bayramımız kutlu ve mübarek olsun nice bayramlara. Kendinize iyi bakın, boş ver bize bi’şey olmaz demeyin, maske takın, temizliğe dikkat edin, sosyal mesafeyi korumaya özen gösterin. Önce sağlık, yaşam, can, sonra spor. O zaman bayramdır hayattır.

mhpden-kanun-teklifi-sosyal-medyada-sahte-hesaplarin-engellenmesi-icin-tc-kimlik-numarasi-onlemi

Neden 300 TL’ye terlik alınıyor?

dunya-saglik-orgutunden-flas-turkiye-aciklamasi

Kovid-19 sonrası