En büyük kim hadi bakalım kolay gelsin

Metin AYDINOĞLU
30 Nisan 2021

38 yıl aradan sonra büyük adam, Büyük Mustafa, Mustafa Denizli yuvasına, ocağına döndü. İki farklı yorumlar da hemen başladı. ‘Harika bir karar, yönetimi kutlarız, Mustafa hocanın da vefalı davranışına hayran kaldık, ücretsiz çalışacak, gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı sağ olsun’ diyen de var. ‘Aklına yeni mi geldi, nerdeydi şimdiye kadar’ diyen de var.  Fesuphanallah diyorum pes yani. Bu fikre katılmıyorum. Teknik adamlığının en verimli, en tecrübeli zamanında geldi. Ne yapsaydı ya. O’nun serçe parmağı bile yeter. Davet eden de olmadı ki gelsin. Çok medyatik, havalı olan başka biri gelse, havaalanında omuzlara alınırdı, ah yalan dünya. Hoş geldiniz safalar getirdiniz, başımızın üstünde yeriniz var, varlığınız yeter hocam, Mustafa ağabeyim. Altay’ımız büyük, Mustafa’sı büyük, yüksel Altay yüksel.

ÖRNEK OLSUN KISKANANLAR ÇATLASIN

Mustafa Denizli’nin Altay’a gelmesi örnek olsun. Karşıyaka’nın da İzmirspor’un da böyle vefalı yapılanmaya çok ihtiyacı var. Yönetimlerin aklına geliyor mu bilemem ama, her iki kulübümüzün de böyle bir dönüşüme çok ihtiyacı var.  Sonradan Karşıyakalı, sonradan İzmirsporlu olunmaz. Tıpkı sonradan Altaylı olunmayacağı gibi. Havasını, ruhunu bilmek, o renklerin, formanın hakkını vermek gerek. Karşıyaka’da Nihat Umut, Yüksel Can, Erhan Özalp, Hüseyin Hamamcı, Muharrem Dirik, İzmirspor’da Gürsel Baliç, Erdem Özkayımoğlu, Sancar Kirazlı, Levent Eriş, Zeki Çakır, Aziz Sağlam bir araya gelse, bir omuz atsa, el ele verse. Yetiştikleri ocağa. Eminim çok isterler. Yönetimler izin verir mi, kıskanır mı, geride kalma kompleksine girer mi işte bundan pek emin değilim. Yoksa bu isimler koşa koşa gelir tıpkı Mustafa Denizli gibi.

ALP NAMDAR İLE CEM GÖZEK

İzmir’in, Urla’nın gururları Alp Mandar ile Cem Gözek, Milli Takımımıza seçildi. Ufacık yaşlarından beri yelkenin üzerinden inmiyorlar. Denizin çocukları onlar. Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Milli Takım Seçme Yarışları’nda harika yarışlar çıkardı Alp ile Cem, Urla Torosan bölgesinde yapılan elemelerde.  Urla tamam şimdi sıra geldi İtalya’ya. 420 sınıf U-19 yaş grubunda ülkemizi, İzmir’i Urla’yı temsil edecekler. Başarılar diliyoruz sporcularımıza, rüzgarınız bol, performansınız yüksek olsun.

LEVO’DAN HABER VAR

Kastamonu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören İzmirspor’un efsanesi Levent Eriş’ten, dönem ve takım arkadaşlarının Levo dediği, Levent ağabeyimizden haber var. Durumu stabil, yani ne iyi ne kötü, aynı ciddiyetle tedavisine devam ediliyor. Kastamonuspor’u çalıştırıyor en son. Sosyal medyada çağrı yaptım. İlgi bekler yatan hasta. Yalnız değil ki Levent hoca. Okudu, Milli hakem Osman Cengiz hocam da araştırdı, ilgilendi sağolsun. Hemen, yakından tanıdığı DHA Kastamonu Yenipazar Muhabiri Ünal Kesmen’i aradı. Sevgili Kesmen de var olsun yoğun bakıma giremedi haliyle, doktorlardan bilgi aldı, bize de bildirdi. Haydi koca kaptan bekliyoruz hem İzmir’e hem İzmirspor’a. Varlığınız yeter. Altınordu FK Başkan Vekili Barış Orhunbilge’den de bir kez daha haber verelim aynı durumda. Acil şifalar diliyoruz güzel ikiliye.

GEÇMİŞ OLSUN SERENAY 

Kadınlar Futbol Ligi’nde defalarca şampiyonluğa ulaşan temsilcimiz Konak Belediyespor’un da yer aldığı maçlar sırasında çok şanssız bir olay yaşandı. Fatih Vatanspor ile Beşiktaş arasında oynanan, Beşiktaş’ın 1-0 kazandığı maçın 90. dakikasında Fatih Vatanspor’un İzmitli orta saha oyuncusu Seranay Öziri Altun’un sağ ayak kaval kemiği kırıldı. 70.dakikada oyuna giren Serenay, 20 dakika sahada kalabildi, sedyeyle oyun alanından çıkmak zorunda kaldı. Acilen ameliyata alındı Serenay, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Korona yüzünden hep, hareketsizlik, antrenman eksikliği ne diyelim geçmiş olsun Serenay.

ÖNCE CAN ÖNCE SAĞLIK

Fenerbahçe kaleci Harun Tekin’in ikili mücadele sonrasında alt dudağı iç taraftan yarıldı. Tedavisi yapıldı ama kanama ardından devam etti. Hakem bakmalıydı. Kontrol etmeliydi. Hakemin sorumluluğunda. Oysa tamponla iyice kapatılmalı, öyle maça devam etmeliydi. Harun kan aktığı halde kalesinde kaldı. Daha da kötüsü ağzına geleni sahaya gönderdi, gayet rahat bir şekilde. Bunu kameralar da çok yakından çok net ve yakından verdi, sürekli. Hijyenite nerde kaldı, sporcu sağlığı nerde kaldı. Protokolde var mı bilemem ama kuralda var. VAR da uyarmalıydı. Varsa yoksa korona. Nerde kaldı Hepatit B, Hepatit C, Hepatit A, Sifilis, HIV ? Kandan bulaşıyor ya varsa ya diğerlerine de etkinleşip bulaşırsa. Sağlık kontrolleri sırasında bakıldı mı bilemeyiz ki. Ne diyelim varsa yoksa korona, sanki başka hastalık kalmadı.

Kaç bayram oldu?

Kızılçullu Köy Enstitüsü binası NATO’dan alınıp müze olarak kullanılmalı…