EÜSGD-15, COVİD-19’a karşı

eusgd-15-covid-19a-karsi
Metin AYDINOĞLU
2 Nisan 2020

Bir futbol takımından öte, öyle böyle değil. Bu takım, o virüsü yener. 5 yıl önce kurulan Ege Üniversitesi Sağlıkgücü Master Futbol Takımı’nın yetenekleri aynı zamanda canla başla çalışan sağlık çalışanı. Daha düne kadar kupa ve madalyaları topladıktan sonra şimdi de Coronavirüs illetinin sonlanması için hastanedeki görevlerine devam ediyorlar. Rektör, profesör, doçent, operatör, hastane müdürü, sağlık çalışanı, teknisyen, idari personel, memurlar mevcut. Çok iyi bir ekip, her daim istikrar ve kurallar ön planda. Kadro sağlam çok iyi futbolcular var. % 80’i hastanenin, üniversitenin çeşitli birimlerinde çalışıyor, halkımıza hizmet veriyor.

SÖZBİLEN BAŞKAN, ZENGİN ANTRENÖR

Başkan da teknik adam da değişmiyor, 5 sezondur. ‘Maksat spor olsun’ diye başladılar, çalışma, özveri, sağlam yapı, sağlam kafa, sağlam vücut da olunca başarı da ardından geliyor. Takımın fikir babası, kurucularından, kurucu üyesi, ilk günden beri başkanı Prof.Dr. Murat Sözbilen. Genel Cerrah olarak çalışıyor, Genel Cerrahi Uzmanı. Takımın hocası da üstat, uzman bir nevi profesör. Futbolun piri, kibar insan, beyefendi sporcu, espri kaynağı Mehmet Zengin. Trabzonspor’dan tanıyoruz, mihrap yerinde şu an çıksa yine oynar, tekniği, gücü yerinde, kendine de iyi bakar.

GOLCÜ ŞÜKRÜ ZENGER DE VAR

Hakemlik yaptığım günlerden beri tanır, sever ve takdir ederim. Çok maçına çıktım. İyi golcüdür, öyle beleşçilerden hiç olmadı. Çalışır, çabalar, hazırlar, pas dağıtır, iyi kaçar, iyi saklanır, iyi de yer tutar, top geldi mi de asla affetmez. Nazillispor’da iken çok güzel gollerine şahit oldum. Şükrü kardeşimden Şükrü Zenger’den bahsediyorum. Altay’dan tanıdığım büyük yeteneklerden Murat Alaçayır, İnanç Gültekin ile Zafer Uysal kardeşlerim de sağlık çalışanlarının ekibinde, forma terletiyor.

REKTÖR BUDAK, AYŞE BAKIŞ, MEMURLAR

Ege Üniversitesi Rektörü Ziraatçi, Tarım Uzmanı Prof.Dr. Necdet Budak da kravatını çıkarıp, formasını giyip top peşinde koşuyor. Şu kaos ortamı bir geçsin de gidin izleyin, profesyonellere taş çıkartıyor. Bir de takımın gizli kahramanı var o bir kadın, Ayşe Bakış. Hem federasyonda EMF’de, hem de EÜSG’de yönetici olarak hizmet veren, ilk ve tek kadın yönetici. Ege Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Yılmaz Öztürk ile Hastane Müdürü Hacı Mustafa Kaya’nın emeği var, onlar da sahada ter döküyor. Dedik ya, bu işler ekip işi, hastane emekçilerden bu kadar iyi futbolcu mu çıkar, gerçek sporcu mu çıkar, çıkıyor işte bir dalga bu, iyi de denk gelmiş.

SAĞLIK EMEKÇİSİ HARİKA EKİP

Prof.Dr. Sezgin Ulukaya, Uz.Dr. Çelikcan Yaman, Dermatoloji’den memur Fikret Kurtuldu, Kadın Doğumcu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.Dr. Ali Akdemir, Ortopedi Uzmanı Op.Dr.Can Taşkıran, Güvenlik Şube Müdürü Güray Çetinkaya ile yardımcısı İlker Coşkun, Dermatoloji’den Hakan Beceriklioğulları, Depo Sorumlusu Önder Dilli, KBB’den Orhan Tosun, Destek Birim’den Hakan Sezer, Depo’dan Ahmet Karahan ile Lokman Yazoğlu, ÜNTAŞ’tan Atakan Yalçın ile Fikri Haznedar, Kan Alma’dan Sezgin Usta, Göz Servisi’nden Teknisyen Cihan Öncül, emekli memurlar Abdül Sevgi ile Erdem Başkaya, Teknik Hizmetler’den Ali Çakmak ile Metin Gülbahar, Malzeme Planlama’dan Ali Uykusuz, Tenis Cafe Şefi Bahtiyar Yağcı, Başmüdürlük’ten Barış Varlı, Çocuk Diyaliz’den Teknisyen Mustafa Taşkın, Yemekhane Sorumlusu Ümit Durgay, Rapor Odası Memuru Taylan Erekli Mediko Teknisyeni Hikmet Uçar ile Mediko Memuru Ali Karoviç şampiyon ekibin temel taşları.

ŞEHİT SAYILMALILAR

Coronavirüs COVİD-19 belasından kurtulmamız için direkt olarak hastanın bizzat yanında zor şartlarda görev yapan sağlık çalışanlarımız, onların da yanı başında emek verenlerimiz var, hastalığa yakalanıp canlarını yitiriyorlar. Şehit sayılmalılar. İşinin, görevinin başında, insanlık uğruna, canlar için çalışıyorlar. Karşıdaki düşman, o virüs illeti en acımasız silahtan daha beter. Sağlık çalışanlarımıza minnettarız, iyi ki varlar, seviyoruz sizleri. Tüm sağlık çalışanlarımız, EÜSGD’yi kuranlar, yaşatanlar yaşasın.

YÜKSEL BORUCU’YA TEŞEKKÜRLER

İVFA Sport Media’dan çalışkan, fedakar isim Yüksel Borucu maçları takip ediyor, harika fotoğraflar çekiyor, emeğine yüreğine sağlık. Her maça gitmemiz, izlememiz mümkün değil. Desteği ilgisi için çok teşekkür ederim, biz bir aileyiz. Taş üstüne taş koyanın her zaman da yanındayız, saygılarımla…

corona-korona-virus-olum-vaka-fahrettin-koca

Felaket tellallarına soruyorum!

turizmin-gelecegi-belirsiz

Turizmin geleceği belirsiz