Fırtına akla karayı seçti

bucasporda-isim-degisikligi
Feyaz TATAR
8 Eylül 2021

Yaşadığım ilçenin takımı Bucaspor, bu sezon yükseldiği 2. Lig’de perdeyi açtı. Hatta ‘fırtına’ gibi başladı. Daha maçın 17. saniyesinde gol attı. Daha önce izlemediğimiz ama sonuçlardan takip ettiğimiz Isparta 32 Spor’un böyle bir başlangıca nasıl tepki vereceğini bilemiyorduk. Spor müdürümüz Caner Tok ile beraber izlerken ona “Bu maç 4-5 olacak” dedim hatta. 3. dakikada yine Bucaspor gol kaçırmıştı. Sürekli önde tempolu oynayan, tek paslarla ceza sahasaına giren Buca ekibi, rakibini sahadan tamamen silmişti. Notlarımı alırken, Isparta’nın ilk şutunu 18. dakikada attığını yazmıştım. İlk yarının sonuna dek Buca üstünlüğü sürerken Isparta da giderek açıldı, ataklar yaptı. Kısacası fırtına ilk yarı aktı.

AKTAN KARAYA
İkinci yarıya Bucaspor teknik direktörü Uğur Balcıoğlu, benim de çok beğendiğim, takımın dinamosu olan Saruhan Fındıkçı’yı oyundan alarak başladı. Bariz bir şekilde orta sahadaki üstünlüğü Isparta 32 Spor alacaktı çünkü önde baskı kurmaya başlamışlardı. Beklediğim oldu ve konuk takım amiyane tabirle çılgınlar gibi top oynadı. Dönen her topu kazandılar, sağdan, soldan, ortadan, sürekli bastırdılar. Kapkara bir ikinci yarı geçerken Buca kalesinde golü gördü. Reaksiyon veremeyen sarı lacivertliler topu önde tutmayı bir türlü başaramadı. Tunç Behram’ın yaşı itibariyle performansının düşmesi de Bucaspor’un oyun aklını aşağı seviyelere çekti. Şükür ki maç 1-1 sona erdi ve bir puana razı olduk. Maç sonu Uğur Hoca da epey kızmış olacak ki, “Bu maç yenilmememiz adeta mucize oldu. Bu nedenle 1 puana sevindik” ifadelerini kullandı. Şahsi görüşüm, Bucaspor bu seviyeler için yeterli tekniğe sahip ancak daha çok koşmalı. Bir de oyuncuların bu kadar agresif olması kendilerine dezavantaj olarak dönecektir. Henüz sezon başı, daha akacak çok su var, oyun geliştikçe daha iyi sonuçlar da beraberinde gelir.

Tadilat çağrımız
Geçtiğimiz sezondan bugüne aylardır değişmeyen şeyler can sıkıyor. Bir üst lige yükselen Bucaspor’da yönetim stadyumu hiç temizlememiş. Koltuklar hala kırık, çamur içinde… Basın tribününde masaların rengi simsiyah olmuş vaziyette. İzmir’in en çok nüfusa sahip ilçesinin takımı böyle taraftar çekemez. Büyükşehir ve ilçe belediyesi bunun farkında bile değildir. Kulüp yönetimi protokol dışında sahayı gezmiyordur. Başka bir açıklama bulamıyorum. Ege Telgraf Gazetesi olarak açık çağrımızdır: Gerekirse stadyum için de bir sponsor bulunmalı ve acilen tadilata başlanmalı. Buca Arena, İzmir’in merkezinde yer alan en kötü stad olmayı haketmiyor!

baskan-soyer-artik-hasta-gezegeni-iyilestirmemiz-gerekiyor

Bir özür borcu var!

Covid-19 üretimin önemini gösterdi!