Gençliğin ve masumiyetin sihirli dokunuşu!

Özgen YILDIRIM
23 Kasım 2021

 

“Dünyanın en güzel frikiği; bir kadının gülerken saklayamadığı gamzesidir” demişler… Hiç şüphesiz gamzeler, çekicilikle ilişkilendirilen ve yüze karşı konulamaz bir cazibe kazandırılan bir özellik… Genellikle gençliğin ve masumiyetin simgesi olan gamzeler, kişiye sempatiklik katan doğal bir güzellik olsa da gamze estetiği, tıbbi adı ile “dimpleplasty” olarak bilinen bir cerrahi prosedür ile her zaman istediğiniz gamzeleri elde etmenin bir yolu var.

Kişilerin gülümsemelerini veya istediği her bölgeyi güzelleştirmelerine yardımcı olmak için bu son derece benzersiz prosedürü istediğiniz anda sahip olmanın lüksünü sizler de yaşayabilirsiniz. Yüz plastik cerrahisinde etkin bir estetik tercih olan gamze estetiği, sonuçlarının doğallığı sayesinde tüm hayatınız boyunca gamzeleriniz zaten varmış gibi görünmenizi sağlar.Yumuşak, doğal görünümlü gamzeler eklenerek yüz görünümünüz zarif bir şekilde etkili hale getirebilir veya diğer yöntemler kullanılarak vücudunuzun herhangi bir yerinde de etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Gamze estetiği yani dimpleplasti, genellikle sadece otuz dakikada gerçekleştirilen kısa bir tedavi prosedürüdür. Lokal anestezi altında veya sedasyon ile yapılır. Hastalar hemen ertesi gün normal aktivitelerine devam edebilirler. Yüz bölgesinde ağız içinden uygulanan işlem zaten dışarıdan görünen hiçbir kesi olmadan kolayca tamamlanırken vücudun diğer bölgelerinde liposuction uygulaması ile yine çok hızlı bir cerrahi sonuç almak mümkündür. En sık tercih edilen yanak gamzesi estetiğinde; prosedür, biyopsi aletinin bukkal mukozaya yani iç yanağa karşı yerleştirilmesini içerir. Daha sonra yanak kaslarından dairesel bir kesi yapılır. Deri sağlam bırakılırken doku dairesel bir gölge bırakarak çıkarılır. Kesi daha sonra dikilerek kapatılır.

Cerrahi bir prosedür geçirirken danışanlarımızda karşılaştığımız en yaygın endişelerden biri ‘Doğal görünecek mi?’ sorusu oluyor. İşin ehli uzmanlar tarafından yapılan operasyonlar sonrası gamzeleriniz sizinle dünyaya ‘Merhaba!’ demiş gibi görünecek. Gamze estetiği, diğer adıyla gamze oluşturma ameliyatı, her zaman istediğiniz gamzelere sahip olmanızı sağlar. Yeni oluşturulan gamzeler siz gülümsemediğinizde bile görülebilir. Gamze oluşturma ameliyatı, çok basit bir işlem olduğu için popüler kabul edilir.

Yeni oluşturulan gamzelerden dolayı yanakta geçici bir zayıflık olabilir ama çok nadirdir. Çukur, istediğinizden daha derin açılabilir. Bununla birlikte, gamzeleri artık istemediğinize karar verirseniz, prosedür tersine çevrilebilir. Gamze estetiği ameliyatı, minimum komplikasyon riski ile basit, düşük riskli bir prosedür olarak kabul edilir. Uygulayıcınız, prosedüre uygunluğunuzu sağlamak için sizi tam olarak değerlendirecektir. Konsültasyonunuz sırasında cerrah, gamze estetiği ameliyatı ile ilişkili riskleri ve olası komplikasyonları özetleyecektir.,

Her zaman söylediğim gibi lütfen bu tarz uygulamalara ihtiyaç duyduğunuzda alanında uzman bir hekime danışmayı tercih edin… Sağlığınız en büyük hazinenizdir…

Güzel bir hafta geçirmenizi dilerim…

2022 asgari ücret nasıl olmalı!

İYİ Parti’nin merkezde olma çabaları ya da “Hani hürriyet?”