Gitti de gitti

Cemil-Koc-Nuray-Koc
Metin AYDINOĞLU
14 Ocak 2022
Egosu hiç yoktu, reklama da şöhrete de dünya malına da doymuştu. Gündem yaratmak, ön plana çıkmak, göz önünde olmak, yazılmak, ekranlara gelmek gibi temel amacı da olmadı ki. Metin Oktay gibi ulvi, değerli, manevi değerleri yüksek bir kişinin giydiği formanın aynısını giymenin değerini, kıymetini hep bildi. Ona göre davrandı. Galibiyeti kendinden, yenilgiyi hakemden, TFF’den bilmedi. Her daim örnek oldu. Futbolcularına agresif oynayın diye dayatma yapmadı. ‘Vur kır parçala’ taktiğini hiç uygulamadı, desek yeridir.
RAPOR VAR YA RAPOR
Hakem Hamza Alan’ın maçta yüzüne tükürme gaflet ve dalaletinde bulunmadı. Raporu yumuşatmak için arayı kimseleri sokmadı, büyük bir olgunlukla ve de vakurla özür diledi. Hamza hocamın ahını almadı, elini öptü, helallik istedi. Sürekli aradı, halini hatırını sordu. Bir güzellik yapılmasa bırakın büyük adam olmayı toplayıcı bile olamayacaktı. Biliyordu. Haline şükretti, fakir fukara garibe hediyeler yağdırdı. Yüzü hep güldü, yürüyüşü bile zarifti.
BİZ BÜYÜTTÜK
Altaylı Fenerbahçeli Erol Togay’ın burnunu da kırmadı. Kaza oldu, kazara oldu. Zira futbolda olur böyle şeyler. Futbolun fıtratında bu var. Aslında mekânı cennet olsun Erol abimin burnu geldi, onun alnına çarptı. Açok ve net. Abartılacak bir şey yoktu. Olsaydı VAR’dan dönerdi. Kırmızı kart iptal olur, cebe girerdi. Büyüdü, büyüdü. Bizler büyüttük, abarttık biraz da kabarttık aslında. Verin o takımı ben de şampiyon yapardım, sihirli değneğe bile gerek yoktu. Burası canım, cennet ülkem.
ATLA ÜSTÜNDEN ALKIŞ AL
En son şöyle bir şey oldu. Takımı önde, maçın bitimine birkaç dakika kalmış. Kenarda onlarca top olmasına rağmen. Ayağına kadar gelen topu durdurmak, geri vermek yerine. O ne yaptı, zıpladı top bacak arasından geçti. Güldü bir de. Tribünlerden ne alakası varsa, alkışı kaptı yine. Kazandılar ya, gerisi hikâye. Her şey mubah, elzem, olabilir. O zaman dedim işi bitti, günleri sayıyor, öyle de oldu. Gönderdiler sonunda, sırf onun yüzünden gururum, yüz akım Milli Takımımızı tutamadım, içime sinmedi ki. Kazanınca onun sayesindeydi. Ondan bana ne. Başarılı da olamadı zaten.
DENİZLİ İLE ERİŞ NASIL Kİ…
Yurtdışına gidecekmiş, isteyeni varmış. Yolu, bahtı açık olsun. Gözümüz yok. Zaferden zafere koştuğu, forması, arması onu buralara getirdi. Mustafa Denizlİ nasıl ki Altay’ına, Levent Eriş nasıl ki İzmirspor’una, ocaklarına, yuvalarına, okullarına döndüyse. O da dönebilirdi. Hem de hiçbir ücret talep etmeden bugünlere getirdiği Adanaspor’una hizmet edebilirdi. Olmadı, olmaz ki. Sıfat kazanmak çok kolay ama onun hakkını vermek, verebilmek, herkesin harcı değil. Orhan Gencebay bir şarkısında şöyle der, ‘Gitti de gitti, sevgilim gitti’ der. Ben de derim, gitti de gitti iyi ki de gitti. ‘Bu hakemlerle lig bitmez’ derdi, asıl lig şimdi başlıyor. Gazamız mübarek olsun.
6 NUMARA ARTIK YOK
Ankara Elmadağ’ın delikanlı adamı Ahmet Çalık’ı da trafiğe kurban verdik. Sporcuların, futbolcuların kaderi midir nedir, yollarda kaybediyoruz. Hız tutkusu mu, özgürlük ruhu mu ? Bilemiyorum. Emniyet kemerini de takmamış deniyor. Aşırı hız, yağışlı hava, kaygan yol, takılmayan kemer. Ah be güzel evladım Ahmet Çalık, Allah taksiratını affetsin. Seni izlemeye doyamazdık. Konyaspor giydiğin 6 numaralı formayı iptal etmiş, kimseler giyemeyecek.
2.AHMET ÇALIK HAFTASI
TFF koca sezona isim verirdi, vazgeçti. Korona başladığından beri isim verilmiyor. Bir recalim var. Haftalara, haftalık maç programına isim verilsin, Sürekli isim değişir, böylece herkesi anmış oluruz, sırayla. Vefat edenler, evinde hasta yatanlar, tedavi olanlar. Adını ekranda görünce, onore olmaz mı ?  TFF Süper Lig, 1.Lig 2.hafta maçları yerine. İkinci yarı 2.Ahmet Çalık haftası maçları, maç programı şöyle, gibi. Güzel olmaz mı ? 2021-2022 sezonu 2.Ahmet Çalık haftasında bu akşam tek maç var,  Medipol Başakşehir FK – İttifak Holding Konyaspor, enfes, kulağa güzel gelir. Ahmet kardeşim bu akşam, sahada bizlerle olacak. Haftaya da 3.Doğan Seyfi Atlı haftası maç programı şöyle, güzel olur be.
UNUTMADIK ŞEHİDİM CEMİL KOÇ
Titiz, güvenilir saha komiseriydi. Özel harekatçıydı. Geçici görevlendirildiği, yerde şehit düştü. Anneciği de evlat acısına dayanamadı vefat etti. Bu memleket için kimler hayırlı işler yapıyorsa Allah razı olsun, mekanları cennet olsun. Yerleri kolay dolmaz. O zaman, ne yapmamız gerek. Unutmamak, adını yaşatmak, dua etmek, hayır dağıtmak gerek. Meslektaşları da onu unutmadı. İzmir Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan Polis Merkezi Amirliği’ne Şehit Saha Komiseri Cemil Koç adı verildi. Hem de sportif sıfatı, saha komiseri diye de geçiyor tabelada. Anlamlı, çok güzel. Akıl eden, onaya sunan, onaylayan, emeği geçenlere sonsuz şükranlarımla.

cocuk-parki

Çocuk parkına yapmayın bari

soguk-hava

Biraz soğuk biraz lezzet!