Gözler Torbalı seçimlerinde

Yunus KARAKAYA
23 Nisan 2021

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un hayatı kaybetmesinin ardından yeni başkanın kim olacağı sorusuna cevap aranmaya başladı. Dolasıyla gözler 27 Nisan’da toplanan olacak Torbalı Belediye Meclisi’ne çevrildi. Menemen’de “sütten ağzı yanan” CHP İzmir il yönetimi bu sefer ”Yoğurdu üfleyerek” yemeye hazırlanıyor. Menemen’de başkanlık koltuğunu göz göre göre AK Parti’ye kaptıran CHP yönetimi bu sefer işi sıkı tutuyor. Araları pek iyi olmadığı çok dillendirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer  ve İl Başkanı Deniz Yücel, sorunları rafa kaldırıp enerjilerini Torbalı seçimlerine harcıyor. Meclis üyeleri ile teker teker görüşen Soyer ve Yücel ikilisi işi şansa bırakmak istemiyor. Ha bu arada AK Partililer, CHP’nin adayına karşı bir isim çıkarır mı çıkarmaz mı?
O ayrı bir konu tabii.
Neyse kim seçilirse seçilsin Torbalı’ya hizmet etsin yeter

ÇOCUKLARI SEVİNDİRİN

Ramazan ayı biliyorsunuz yardımlaşma ayı.
Hele hele bayramda bir çocuğu sevindirdiniz mi onun Allah katındaki sevabını yazmama gerek yok sanırım.
Bakın Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ne güzel bir kampanya düzenlemiş.
Askıda Bayramlık kampanyası başlatan Fatma Hanım “Bir Çocuk, Bir Bayram, Bir Tebessüm” sloganı ile hayırsever vatandaşlarla maddi durumu iyi olmayan aileleri Balçova Belediyesi aracılığıyla buluşturacak.
İşsizliğin ve iflasların çok arttığını bu nedenle sosyal yardımları en üst seviyeye çıkardıklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Biz hiçbir çocuğumuzun bayrama buruk girmesini istemiyoruz. Tüm çocuklarımızın bayrama sevinçle girmesi için Balçovalı hayırseverlerimize çağrıda bulunduk. El ele vererek bu dayanışmayı güçlendireceğimize inanıyorum” diyor.

“MÜZİK SUSMASIN, VARLIĞIMIZ UNUTULMASIN”

Söz pandemi ve ekonomik krizden açılmışken Bayraklı’da biraraya gelen müzisyenler bir dernek çatısı altında buluştu. Değerli kardeşim Neşet Baygut’unda yönetimde yer aldığı derneğin başkanlığını Erol Altun yapıyor. Bayraklı Müzisyenler Derneği Başkanı Erol Altun bir çatı altında toplanma gerekçelerini şu sözlerle açıkladı.
“İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım edebilmek istiyoruz. Daha sonra çocuklarımıza değişik enstrüman kursu açarak onları müzikle tanıştırmak onlara ders vermeyi hedefliyoruz. Yaptığımız müzik işinin insanların gözünde daha çok sahiplenmesi kısacası müzik susmasın varlığımızın unutulmasın”

bayrakli-23-nisan-yarismasi

6-9 ve 23…

izmirde-23-nisan-kutlamasi

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!