Güçlü bir çene güçlü görünüm!

Özgen YILDIRIM
14 Mart 2021

Kim Hollywood yıldızları gibi bir görünüme sahip olmak istemez ki! Sanırım hepimizin hayali o büyülü sahnenin ışıltısına kavuşmak… Onları izliyor ve kendilerinde yaptıkları değişimleri yakından takip ediyoruz. Son yıllarda en çok değişim ise adeta bir heykeltraşın elinden çıkmışçasına hazırlanmış çeneler…

Her zaman söylerim; insan her gün gördüğü bir şeyden zamanla sıkılır ve o andan itibaren değişim kaçınılmazdır! İşte, o anlarda devreye giriyor Jawline Dolgu!

Çene kıvrımlarının daha belirgin hale getirilerek daha değişik bir görünüme kavuşmak için yapılan bu uygulama, ifadenizi daha net bir hale getiriyor. Kişiler genellikle çene hattının belirgin olmamasından, yuvarlak hatlardan, yanak sarkmalarından bazen de ortadaki görünümden memnun olmadıklarından bu uygulamayı tercih ediyor. Çeneden kulak kısmına doğru giden net bir çizgi, günümüz estetik anlayışında öne çıkmış, özellikle erkeklerde jawline talebi artmıştır. Çünkü güçlü bir çene, sağlıklı ve güçlü bir görünüm demek!

Jawline estethica’da hyalüronik asit ile yapılır. Hyalüronik asit kozmetik yani ameliyatsız estetik işlemlerinde yardımcı bir dolgu türü olarak kullanılıyor. Genellikle nazolabial çizgilerin yani ağız kenarındaki çizgilerin belirginleştirilmesi, kaş ortasındaki çizgilerin yok edilmesi, yanakların düzeltilmesi gibi işlemlerde kullanılır. Bunun dışında şakak estetiği, göz altındaki çukurların ya da morlukların giderilmesi gibi işlemlerde kullanılır. Burun ucu kaldırma gibi işlemlerde de hyalüronik asit kullanıldığı oluyor. Tüm bu işlemler için kozmetik dermatologların onayı ve ön muayenesi etkili oluyor.

Gerçek dolguların yardımıyla çenede adeta askılama görevi gören bu dolgu çeşitinde hem kalıcı hem de doğal sonuçlar elde edebilirsiniz. Jawline dolgu ile sarkmaların önüne geçmek de mümkündür. Gıdı bölgesinde oluşan sarkmalara bağlı olarak kaybolan çene hattını daha belirgin hale getirerek keskin yüz hatları elde etmek isteyen kişiler jawline dolgu ile bu görünümü yakalayabilir.

Yine de bu medikal estetik uygulaması sırasında doktorlar tarafından cilt yapınıza göre karar verilebilir. Güzellik salonları gibi bu işlem konusunda yetkisi olmayan kurumlarda bu tip estetik uygulamaları yaptırmanızı önermiyoruz. Unutmayın, cildiniz sizin en değerli organınız ve bu organı yetkisi olmayan, bu konuda uzmanlığı olmayan kişilere emanet etmemelisiniz. ‘Uzman kişilerden şaşmayın, sağlığınızdan olmayın’ diyerek sözlerimi tamamlamak istiyorum…

Haftaya görüşmek üzere; sağlıkla kalın…

 

izmirde-iptal-edilen-yapi-kayit-belgesi-2-bini-gecti

Beklenmeyen karar çıktı!

Burdur’dan iyi haberler var