Güzelliğinizi gölgeletmeyin!

Özgen YILDIRIM
28 Temmuz 2020

“Güzellik, çoğu zaman kusurları örten bir örtüdür” demiş Balzac…
Bu hafta yine güzelliğinize güzellik katacak yeni bir yöntemle sizlere ‘Merhaba’ demek istedim. Aslında son zamanlarda epeyce popüler bir yöntem olan ‘ışık dolgusu’, güzelliği ile gözleri kamaştırmak isteyen kadınların vazgeçilmezi olacak. Peki, nedir bu ışık dolgusu?
Hepinizin bildiği gibi cilt, katmanlı bir yapıya sahiptir. Bu katmanların her biri de ışığı birbirinden farklı şekillerde emer ve geriye yansıtır. Işık dediğimiz şey ise ciltten yansıdığında ‘parlaklık’ olarak algılanır. Ne yazık ki her güzel şey gibi bu parlaklık da zamanla azalır ve yok olur gider… Bunun ardından geriye sadece bizi üzen gölgeler kalır. Bu da kişiyi çoğunlukla olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir.
İşte, tam da burada ışık dolgusu devreye geriyor. Bu dolgu türü, mezoterapi ve dolgu özelliğini bir arada bulunduran, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm sağlar. Tüm yüz, gözaltı, boyun, dekolte ve hatta ellere bile uygulanabilen bu yöntem adeta cildinizi güneş gibi parlatıyor. Gözaltı torbalarından şikayet edenler için de kurtarıcı bir özelliğe sahip olan bu yöntem, taze bir görünüm sağlar ve uygulama öncesinde yüzde oluklaşmalar var ise bu bölgeler daha dolgun bir görünüm kazanır.  Doğal görünümü bozmadan gençleştirme özelliği mevcuttur.
‘Uygulamanın etkileri ne zaman belli olur?’ sorunuzu duyar gibiyim. Cevap veriyorum: Hemen! Az da olsa birkaç vakada tek seans yeterli olmasa da küçük bir miktar rötuş ile de hayallerinizdeki görüntüye ulaşmanız mümkün. Böylesi durumlarda 1 ay ara ile yapılacak 3 idame kürü ile bu hastalarda daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
Işık dolgusu gelişim çağını tamamlamış kadın ve erkek hastalara uygulanabilir. Gebelik ve emzirme sürecinde olan bayanlarda uygulama yapılmaz. Işık dolgusu sonrası elde edilen sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir. Her dolgu uygulamasında olduğu gibi ortalama 6 ila 8 aylık bir süre kalıcıdır, diyebiliriz.
Her zaman yaptığımız uyarıları yinelemekte de fayda var: Mini enjeksiyonlar nedeniyle nadiren şişlik, morarma görülebilecek yan etkilerdendir. Ancak bunlar 3 ila 5 gün içerisinde ortadan kalkacak yan etkilerdir. İleri derecede sarkma ve kırışmanın yaşandığı bir cilt yapısında ışık dolgusu etkili olmaz. Böyle bir durumda tedavi cerrahi prosedür olacaktır. Gebelik ve emzirme sürecinde olan bayanlarda da uygulama yapılmaz.
Hepinize sağlıklı ve güzel günler dilerim…

super-ligde-iki-futbolcunun-daha-testi-pozitif-cikti

Sahanın sunisi vizenin zorakisi

yurt-ve-pansiyon-ucretleri-alinmayacak

Ulusal bayram ve genel tatillerde çalışma ücreti