Hadi bakalım Demet Akalın

demet-akalin-orman-yangnlari
Hakan SERBEST
6 Ağustos 2021

Her felakette kenetlenen gönlü güzel Türk insanı, bir haftayı geçen ve ne şekilde çıktığı ya da çıkarıldığı henüz belirlenemeyen, yüreğimizi dağlayan orman yangınlarında da kadirşinaslığını gösterdi. Bölgeye yangın söndürmek için yüzlerce gönüllü vatandaş akın ederken, ekipman ve malzeme desteği de görülmeye değerdi. Hükümetin müdahalede geç kaldığı iddiaları tartışıladursun, yardımsever Türk Milleti, ülkemin yeşilini katleden bu canavar yangını nasıl söndürürümün derdine düştü.

KOCA YÜREKLİ ŞAHİN

İtfaiye ekibine içecek su temini için alevlerin arasına dalan ve şehadetiyle gönlümüzü yaralayan Şahin Akdemir kardeşimiz başta olmak üzere tüm yangın şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim onları ateşle mücadele ettikleri dünyadan intikal ettikleri ahrette ırmakların geçtiği Adn Cenneti’ne kabul etsin. Kabirleri nurla dolsun inşallah. Türk Milleti’nin ferdi olan ve yüreği sıradan insanlarla birlikte atan ünlülerimizde bu savaşta cephede yer aldı. İlk sırada mı tabii ki tahmin edersiniz insanlar ve hayvanlarla ilgili hemen hemen her hayır işinde ön safta koşturan Haluk Levent. Levent’in kurucusu olduğu ‘AHBAP’ yangınlara havadan müdahale edecek helikopter kiralayarak farkını bir kez daha gösterdi. Gazetelerde çıkan habere göre, Twitter hesabından açıklama yapan Levent, helikopterin Kazakistan’dan kiralandığını ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışılacağını vurguladı. AHBAP’ın helikopteri en az 5 gün yangın söndürme çalışmalarına katılacak. Umuda Koşanlar Derneği’nin kurucusu, sinema oyuncusu Gamze Özçelik te bölgede yardım için çırpınanların başında geliyor. Bodrum sakinlerinden ünlü komedyen Şahan Gökbakar ise yangın söndürme çalışmalarına maddi manevi katkıda bulunanlardan. Gökbakar’ın paylaşımlarında provokatörlerden şikayet etmesi ise ayrı bir inceleme konusu. Yangın hortumlarını ateşe doğru tutan ve ön saflarda çarpışan aktör İbrahim Çelikkol da ayrı bir teşekkürü hak etti. Öte yandan Bodrum’daki yangın bölgesine botla giden Ece Erken, zor durumdaki vatandaşların tahliyesine yardımcı oldu. En az 180 kişiyi güvenli bölgeye ulaştırdı.

YARDIMLARIN KRALİÇESİ

Yardım kampanyalarının kraliçesi Demet Akalın da çağrısı ile bölgede mücadele edenlere yarayacak çok sayıda malzemeyi temin ederek Türk halkının gönlündeki yerini aldı. Meriç Keskin, Süreyya Yalçın, Cansu Kurtçu, Berfu Yenenler, Selin Ciğerci, Zeynep Bastık, Müge Anlı, Merve Özbey, Yasemin Özilhan, Şeyda Coşkun, Hadise, Edis, İdo Tatlıses ve bilgi sahibi olamadığım için özür dilediğim diğer ünlülerimiz. Hepinize kucak dolusu teşekkürler.

EZCÜMLE: Bugünkü ezcümleyi ben değil Hz. Mevlana söylemiş asırlar önce: ‘Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ancak gerçek insan hal ehli olandır…’

bostanlispor

Ağaç sevmeyen insan değildir

“Müze fakiri bir kentteyiz”