Hain, hainsin, hainsiniz, hainler

gara-sehitleri-son-yolculuguna-ugurlaniyor
Yunus KARAKAYA
19 Şubat 2021

Hain PKK terör örgütü.
Hainsiniz şehitlerin ardından PKK terör örgütünü ve destekçilerini kınamayan sözde aydınlar.
Hainler, PKK terör örgütü destekçilerini TBMM’ye sokanlar.
Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK tarafından alıkonulup Gara’da şehit edilmesinin ardından Türkiye ayağa kalkarken, ne yazık ki PKK terör örgütü destekçilerinin adeta içlerinden kıs kıs güldüklerini düşünmeden edemiyorum.
Hain her fırsatta ihanetin şiddetini artırma hevesindedir. Tüm hainlerin heveslerinin kursağında kalacağından da eminim.
PKK’nın on yıllardır süren terörü Türkiye’deki barışa ve sınır güvenliğine halel getirmiştir. PKK sivillere yönelik şiddete ve terör saldırısına başvurmaktadır. Bu yapılanlar karşılıksız kalmamalıdır. Türkiye’nin PKK’nın saldırılarına karşı kendini savunmaya hakkı vardır.
Türkiye bu hakkını kullanırken kimse boşuna yaygara koparmasın.
İnanın içimizdeki hainler bizim için düşmandan farksız…

CEVAP BEKLEYEN SORULAR
Aslında bu soruları ve iddiaları Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a direkt soracaktım. Ama nedense kendisine bir türlü ulaşamıyorum. Birçok arkadaş kendisine kolay ulaştığını söylüyor ama nedense ben ulaşamadım. Bende mi hata yoksa danışmanlarında mı onu bilemiyorum?
Geçtiğimiz günlerde AK Parti Konak İlçe Başkanı M. Sait Başdaş TİME35’de program konuğum oldu. Başdaş birçok iddialarda bulundu.
Program sonunda kafamda oluşan sorulara gelince…
Mesela CHP Konak Belediye Meclis üyesi kaçak elektrik kullanıyor mu?
Ege Mahallesi sakinlerine mahkeme kararıyla ödeme emri gönderildi mi?
Yıllarca ofis olarak kullanılan yerlere tapuda ev olarak göründüğü için ceza gönderildi mi?
Daha çok sorular var ama önce bunların bir cevabını alalım bakalım…

SİZ HİZMETE BAKIN
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İskilipli Atıf’ın anmasına katılmasının ardından adeta topa tutuldu. Vali Çiftci’yi tanımadığım için Çorumlu olan değerli dostum Erol Diker’e olayı sordum.
“Çorumun merkeze bağlı Alevi Çaltıcak Köyü’nde doğmuş, 7 yaşında köyden ayrılarak merkeze yerleşmiş tüccar bir babanın oğluyum ben. Mesleğim Gazeteciliği severek yapan ve İzmir’de yaşayan bir basın mensubuyum. Birçok vali, kaymakam ile görüşen fikir alışverişinde bulunan mesleğini icra eden biri olarak, memleketim Çorum’a da defalarca gidip gelen biri olarak, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi’nin, Çorum ve halkına yaptıklarını yerinde gören biri olarak onur ve gurur duydum.” dedi.
Bakmayın siz o konuşulanlara. İskilipli Atıf Hoca şapka devrimine karşı çıkmış olabilir. Bu konu Atıf Hoca’nın sorunu. Kaldı ki 21. yüzyıla, teknoloji devrine geçen bir ülke olarak İskilipli Atıf Hoca’yı kabrinde ziyaret etti. Siz onun hizmetine bakın” diye konuştu

bilgi-yuklu-kervanlar

Bilgi yüklü kervanlar

İnsanın bile eskisine hasret kaldık…