Hala umudumuz var mı?

hala-umudumuz-var-mi
Caner TOK
9 Eylül 2021

Benim yok

Neden?

Hollanda karşısında alınan ağır yenilgi, grupta nispeten bizden zayıf takımlara karşı sergilenen oyun, 2020 Avrupa Şampiyonası’nda  alınan kötü sonuçlar A Milli Takımımızın Katar’da 2022 yılında düzenlenecek Dünya Kupası’na katılma yolunda beni  ve haliyle tüm ülkemizi düşündürtmüyor değil.

Teknik direktör Şenol Güneş’in kadroda yaptığı tercihler tüm spor kamuoyu tarafından eleştiri oklarını üzerine topladı. Hollanda’nın Rotterdam kentinde oynanan Hollanda – Türkiye maçında tribünler Şenol Güneş istifa sesleriyle yankılandı. Maç sonu açıklamalar bile yazı dizisi haline getirilebilir. Anlık alınan kararların vereceği zararlar telafi edilebilir ama geçen zamanın telafisi olmuyor.

DEĞİŞİM ŞART

Kim ne söylerse söylesin bu alınan farklı skor Şenol hocaya yazar. Silik futbol, sıradan bir takım görüntüsü ülkemizdeki milyonlarca futbolseverleri fazlasıyla üzüntüye boğdu.

Az da olsa 2022 Katar treni kaçmadan yapılacak doğru hoca tercihi ile hiç olmazsa bir şampiyonadan daha uzak kalmayabiliriz.

Yıllardır yapılan hatalar artık yapılmamalı ve geleceği de düşünerek; genç, vizyon sahibi bir hoca ile yola devam edilmeli düşüncesi içindeyim.

ACISIYLA TATLISIYLA

2021-2022 yaz transfer dönemi bitti, gidenler, gelenler takımlarını güçlendirmek için oldukça vakit harcayan yönetim ve teknik hocalar yeni umutlarla taraflarını alacağı sonuçlarla memnun etmeye çalışacak. Burada bir parantez açmam gerekiyor, Karşıyaka Spor Kulübü başkanı sevgili Turgay Büyükkarcı’yı kutlamak gerek. Yaklaşık 5 yıldır süren transfer yasağını geçici de olsa kaldırarak yeşil kırmızılı ekibin rahat bir nefes almasını sağladı. Yapılan yeni oyuncu transferleri ile sezona iddialı girmek hedefinde.

GÖZTEPE HOCASINI BULDU

Süper Lig’in ilk üç haftasında istediği sonuçları alamayan, Göztepe’de Ünal Karaman ile yolların ayrılmasının ardından  teknik direktör sorununu Sırp teknik adam Nestor El Maestro ile çözdü. İzmir’e gelen genç hoca kulüple anlaşmaya vardı ve sonunda sarı-kırmızılıların yeni teknik direktörü oldu. İzmir ekibinin daha önce de takımın başına getirmek istediği yeni teknik direktörü Nestor El Maestro, yıllar sonra sarı- kırmızılıların ilk yabancı hocası oldu.

BAĞIMSIZLIĞIN KALESİ

99 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde laikliğin yıkılmayan son kalenin simgesi güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun.

Gastronomi şehri

2023-hedefi.

2023’ün kaderini ‘yerel’ belirleyecek