Hayatın yükünü askıya alın!

hayatin-yukunu-askiya-alin
Özgen YILDIRIM
11 Ağustos 2020

Gençlik bahar bahçe, güzellik ise mis kokulu bir çiçek… Hayat yaşınızı sayılarla yükseltse de siz, gençliğinizin elden gitmesine izin vermeyin! Yaşam bizi olgunlaştırır, büyütür… Deneyimlerimiz, anlarımız yüklenir ömrümüze… Ve tabii ki de zamanla sarkmalar meydana gelir…

Yanak sarkmaları ve tedavi yöntemleri son dönemlerde en çok aratılan cilt sorunları arasında yer alıyor. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra görülmeye başlayan sarkmaların nedeni nedir, tedavisi var mıdır? İşte, aradığınız yanıt…

Bugünkü konumuz yüzümüzdeki sarkmaların son zamanlardaki en popüler tedavisi: Fransız askısı!

Yaşın ilerlemesi, kötü hava koşulları, çevresel faktörler Yüzümüz zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanmaya engel olamamaya başlar. Zayıflamaya başlayan bağ dokusu, kolajen ve elastikiyet kaybı yüzünden, yüzümüz kırışır ve yaşımızı ele vermeye hatta olduğumuzdan daha yaşlı görünmeye başlarız. Teknolojik gelişmeler estetik alanında cerrahi operasyonları tam anlamıyla bitirmese de onlara alternatif oluşturması bakımından son derece önemlidir. Fransız askısı cerrahi operasyona gerek kalmadan yüz estetiği sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren işlemlerden biridir. İlerleyen yaşlarda doğal olarak görülen çizgiler ve sarkmalar Fransız askısı yöntemi ile tedavi edilmektedir. Fransız askısı yüz estetik işlemi, kullanılan medikal malzemelerin dokuyla uyumlu olması, uygulamanın güvenilirliğini sağlayan önemli bir kısımdır.

Çıkış yeri Fransa olan yüz estetiği ve yüz germe uygulamasın da kullanılan medikal malzemeler dokuyla uyumlu, vücudun absorbe edebileceği türden malzemelerdir. Estetik yüz germe işlemlerinde kullanılan medikal iplikler Fransız askısı yönteminde de kullanılmaktadır. Bu yöntemle, yüzdeki sarkmalar, kırışıklıklar giderilerek yüzün gençleşmesi sağlanırken, hiçbir risk taşımaması açısından da son derece güvenilirdir. Fransız askı yöntemi, doğal yaşlanma süreci etkilemez ancak uzun süreli genç, dinamik ve doğal bir yüz güzelliği sağlar. Fransız askısının sağladığı en önemli kısımlardan biri yüzün kaybolan oval görünümünü sağlaması, kırışıklıkları azaltmasıdır. Fransız askısında kullanılan medikal iplikler, yüz kaslarını biyolojik olarak etkilemediğinden yüz mimikleri kaybolmaz ve doğal bir görüntü elde edilir. Cildin gerilmesiyle kas yapısında kolajen ve elastin üretimi tetiklendiğinden yapılan işlem uzun süre kalıcılığını korur. İşlemin ardından kısa bir süre sonra beklenen etki görülür. Tam sonucun oluşması ise bir haftada tamamlanır.

Fransız askısı için en başarılı bölgeler yüz ve boyun olarak bilinse de, yanak, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, çene altı sarkmaları, yüzün ovalleştirilmesi, kaş kaldırma, boyun kırışıklıkları, göğüslerin dikleştirilmesi, kol sarkmaları, kalça, bacaklar da uygulanan yerler arasındadır.

Eğer siz de zamanın sizde oluşturduğu sarkmalardan kurtulmak istiyorsanız Fransız askısını tercih edebilirsiniz. Tabii, işin uzmanlarına başvurmak şartı ile!

Sağlıklı ve güzel günler dilerim…

yurt-ve-pansiyon-ucretleri-alinmayacak

Yanlış meslek koduna cezai yaptırım!

İki maça çıkmakla hakem, üç günde de antrenör olunmaz