Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak

hic-bir-sey-eskisi-gibi-olmayacak
Metin AYDINOĞLU
9 Nisan 2020

Umut verici bir slogan gibi görülmemekle birlikte, umut yıkıcı ise hiç değil. Anlayışa, anlamaya göre değişir. Ama şu bir gerçek ki gerçekten, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, bu kesin. Anlaştık mı. Olumlu veya olumsuz, takdir sizin. Sporcu sporun, futbolcu futbolculuğun taraftarın değerini, taraftar da maça gitmenin, deplasman yolculuğunun kıymetini bilecek. Kulüp yöneticisi futbolcuların da teknik adamların da birer insan olduğunun farkına varacak, kovmakla, sözleşme feshetmekle sorunun bitmeyeceğini, birbirlerine muhtaç olacaklarını anlayacak. Oyuncular formanın kıymetini bilecek, naz kapris atma kapris bitecek. Dişinden tırnağından ayırdığı parayla, sayelerinde son model arabayla fink atan futbolcular, renk aşkıyla yananları başka gözle bakacak: Kısaca herkes yerini, konumunu, haddini bilecek. İnsan olduğunu hatırlayacak, karşındakinin de insan olduğunu bilecek, ona göre yaşayacak. Bu kötü günler eninden sonunda geçecek, güzel insancıl günlere kavuşacağız, inşallah.

BALCI, ALNIAK VE ÇAMURLU SAHALAR

Futbolun borsada değil, arsada, çamur deryasında oynandığı günlerden iki nostaljik gazete haberi, küpürü buldum sizler için. Sakladım, şimdi yayınlama, yazma zamanı. Madem hayat durdu, yaşatmak gerek. Yıllarca adımızın soyadımızın yanında yazan Hürriyet Haber Ajansı’ndan, Ödemiş hha’dan Yüksel Balcı hocamızın, öğretmenimizin yazdığı, yazdırdığı maç yazısı. Ödemiş Saraçoğlu Stadı, Ödemişspor – Alaşehirspor, 3.Lig müsabakası. Hakemler Selahattin Aktaş, Hasan Ala ile Ömer Ayar, tanımıyorum, hatırlayamadım. Üçer yıldız almışlar ama, maç yazısının girişinde kötü yönetimleriyle tepki topladı, yazıyor. Bu bir çelişki olarak görünse de Yüksel hocamı tenzih ederim, böyleydi bir zamanlar. Evsahibi takım kazanırsa hakem iyidir, bol kepçe yıldız ver geç, haftanın hakemi seçtir, memnun kalsın ki nasıl olsa bir daha gelir, hesabı. Beraberlik veya yenilgi olursa, harika maç yönetse de çak 1 yıldızı geç, hatta sıfır veren, soru işareti konduranlar da çıkardı. Bu da zamanın bir virüsü idi ama devam ediyor, başka versiyonları gelişti, form değiştirdi o kadar. Çamurlu sahadaki maçı gol yemeden tamamlayan Savaş Alnıak kaptanıma da ve de oynadığı METAŞSpor kulüp, takım camiasına selam olsun: Ne takımdı ama, şu an olsa 1.Lig’de oynar.

DAĞ AİLESİ, AKBEL İMZASI

Bir başka haber de sanırım Yeni Asır’dan, çok emeği geçen değerli gazeteci büyüğüm Muhittin Akbel imzası taşıyor. ’15 nüfuslu Dağ ailesinin umudu Ahmet’in ayakları…’ başlık bu, konuyu da en başta çok güzel açıklıyor, okutturuyor. Başlıktır haberi okutan, sonuna dek. Futbol her daim maddi anlamda kurtuluş kapısı oldu. O günleri bizzat yaşan biri olarak mübarek Dağ ailesinden o kadar çok kaliteli, karakterli ve iyi futbolcu çıktı ki. Adına Dağspor desen olur. Futbolculuğu seçmeyenleri de saymak gerek. Hacı Ahmet Dağ, Hasan Dağ, Uğur Dede Dağ ile Ferhat Kara. Hacı Ahmet ile Hasan ağabey-kardeş, Uğur Dede Hacı Ahmet’in oğlu, Ferhat da abla çocuğu. Hacı Ahmet ile Hasan Dağ İzmirspor’un alt yapısından yetiştiler, profesyonel liglerde forma giydiler. Ferhat ile Uğur Dede de profesyonel oldu onlarda İzmirspor’dan yetişme. Hacı Ahmet ile Hasan çok iyi futbolcuydu, raket gibi ayakları vardı, şimdi olsa Süper Lig’de rahat oynarlardı. Bu vesile evde kaldığımız şu zor günlerimizde, evde kalan tüm spor emekçilerimize Ege Telgraf ailesinden selamlar, sevgiler yolluyorum. Devamı gelecek, bizi okumaya devam ediniz.

cinde-yeni-can-kaybi-yok

Bu salgın ne zaman bitecek?

karantina-da-mizah-patlama-yapti-ama-sokak-tarafi-eksik

‘Karantina da mizah patlama yaptı ama sokak tarafı eksik’