İlk görüşte ‘unutulmaz’ olun!

guzellik
Özgen YILDIRIM
12 Ocak 2021

Çıkık elmacık kemikleri, ‘Buradayım’ diye bağıran dolgun dudaklar, kaymak gibi yanaklar ve gençliğin altın anahtarı gergin bir boyuna kim sahip olmak istemez ki? ‘Doğuştan şanslı’ olan bazılarımız bu özeliğe sahipken, bazılarımız ise hayallerimizdeki güzelliğe sahip olmak için uzman ellere koşuyoruz. Sonuçta, teknoloji ve tıp insanların sağlığı ve mutluluğu için değil mi?

İşin biraz daha derinine inecek olursak, öncelikle şu soruya cevap verelim: Neden cildimizde çizgiler oluşur?

Cildimiz yaş aldıkça incelerek nemini kaybediyor. Bu nedenle zamanla yüz, boyun ve dekolte bölgesinde hacim kayıpları gözlemlenir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu durumda elmacık kemikleri dolgunluğunu yitirip burun yanından dudaklara inen çizgiler derinleşmeye başlayabilir. Buna bağlı olarak olduğunuzdan mutsuz ve yorgun bir görünüm oluşur. En etkili çözüm, yağ dokusunun zayıflamaya başladığı ilk dönemlerde tedaviye başlamaktır.

***

İnsanlarla karşılaştığınızda ilk dikkat edilen noktanızın yanak ve burun çevreniz olduğunu biliyor muydunuz? O yüzden insanlara gülümseyerek yaklaşmanın karşı tarafta çok olumlu bir izlenim bıraktığını söylerler. Yanak ve burun çevresi, ifadenizi belirleyen en önemli noktalardan birisidir. Ancak birçok kişi burun kanatlarından ağız köşelerine kadar uzanan mimik çizgilerinin derinliğinin yüzünde mutsuzluk ifadesi yarattığından şikayetçi… İşte, burada sihirli bir dokunuşa başvuruyoruz: Nazolobial!

Nazolabial çizgi ya da oluk, burun bölgesinin her iki yanında yer alan kanatlardan başlayıp, ağız köşelerine dek ilerleyen çizgiye ya da oluğa verilen isimdir. Çizgi veya oyuk denilen bu çöküntü, maharetli bir doktorun sihirli dokunuşu ile rahatlıkla çözüme kavuşabilmektedir.

Nazolabial dolgu işlemleri, yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi, hacim kazandırılması, yer çekimi etkisiyle oluşan çökmeler, yağ dokusu kaybı gibi sebepler ile yapılabilmektedir.

Belirgin elmacık kemiği neredeyse tüm kültürlerde güzellik simgesidir. Bu yüzden, yüze güzellik ve gençlik veren bu bölgeyi orantılı bir şekilde belirginleştirmek amacıyla derin çizgilere dolgu kullanılması tercih edilmektedir. Uygulamada doğallık baz alınarak, mimikler bozulmadan tasarım yapılır. Yüzde oluşan yağ dokusu kaybını gidermek için tıp teknolojisinin en başarılı önerisi ise; hyalüronik asit dolgu uygulamalarıdır. Sonucun hemen görülmesi ve kalıcılığının uzun süren gücü tüm dünyada revaçta olan hyalüronik asit dolgularının en önemli başarısıdır. Bu nedenlerle hyalüronik asit dolgusu en çok tercih edilen uygulamalar arasında ilk sırayı alıyor.

Sadece 30 dakikamızı ayırıp 1 yıl rahat etmek… Ah ne güzel, değil mi?

Deri altına enjekte edilen dolgu maddesi ile yüze uygun bir tasarım yapılıyor ve bu uygulama yaklaşık 30 dakika sürüyor. Genç ve dinamik bir ifade elde edilen sonucu hemen görebilen hasta uygulamanın ardından günlük yaşantısına rahatlıkla geri dönüyor.

“Ezmoce” ya da roman gibi bir kaset

dunya-genelinde-kovid-19-vaka-sayisi-1-milyon-700-bini-asti

Kartopu etkisi!