İlk haftaya bakış

super-lig-12-haziranda-basliyor
Gölge Adam
11 Ağustos 2022

Hoş geldin Süper Lig… 2022-2023 sezonu, son şampiyon Trabzonspor’un maçı ile start aldı. Son şampiyon, geçen sene şampiyonluğunda ciddi payı olan Nwakaeme olmadan ve yerine yeni transfer Trezeguet ile müsabakaya çıktı. Kasımpaşa ve Başakşehir’den bildiğimiz Trezeguet daha sonraki günler için umut vaddeti. Maça gelince; İstanbulspor son şampiyon karşısında zaman zaman umut vadeden bir futbol sergiledi. Sezonun devamı için de bu futbol anlayışını ilerleterek sürdürmesi gerekiyor.

UYUM SORUNU…
Beşiktaş kendi sahasında baskın bir futbol sergiledi. Yeni transferi Wout Weghorst, hücüm hattı ile uyum sorununu ortadan kaldırdıktan sonra çok can yakacağa benziyor. Muleka beklenenin altında bir performans sergiledi ama kendi yerinde oynamadı. Orta sahası eksik ve yedekten girecek oyuncusu az olan Beşiktaş, yeni takviyelerle vitesi artırabilir. Kayserispor içinde bulunduğu şartlara rağmen iyi bir futbol ortaya koydu.

HEYECAN VARDI
Galatasaray maçında ise heyecan üst seviyedeydi. Antalyaspor’un kaçırdığı penaltı maç içerisinde önemli bir dönüm noktası oldu. Bu hafta açıklanan yeni transferlerin de takıma katılmasından ardından Galatasaray daha farklı bir seviyeye ulaşacağı gözüküyor. Okan Buruk ilk sınavında galibiyetle ayrıldı ve önemli bir eşiği geçti.
Bu hafta şampiyonluk hedefi olan takımların maçlarındaki heyacan ve bu heyecanın son dakikaya kadar sürmesi, mücadelenin son haftaya kadar devam edeceğini gösteriyor.

Gençlere bir özür borcunuz var!

uretilen-gidanin-ucte-biri-israf-ediliyor

Modern çağın imtihanı; yoksulluk ve israf!