İnce bir siyaset

muharrem-ince
Yunus KARAKAYA
14 Ağustos 2020

Ve Muharrem İnce, yeni parti için start verdi. Kuruluş tarihi için gün bile verdi. CHP’li Muharrem İnce, 4 Eylül’de Sivas’tan “Bin Günde Memleket Hareketi” başlatacağını açıkladı.
Hayırlısı olsun diyelim, bakalım İnce’nin bu siyaset hamlesi CHP’den ne getirecek, ne götürecek. Hep beraber izleyip göreceğiz.
Her yeni siyasi hamle, bir heyecandır. Muharrem İnce bu heyecanı sıcak tutarsa, CHP ve AK Parti ile kavga üzerine bir siyaset yaparsa başarılı olamaz. Ama CHP’nin gittikçe uzaklaştığı Atatürk çizgisine partisini getirirse, halkın milli ve manevi değerlerine saygı gösterirse başarılı olabileceğini düşünüyorum.
Muharrem İnce’nin çıktığı yol zorlu, meşakkatli, engellerle dolu. CHP’den daha önce ayrılan parti kurup kapatanların yaptığı hatayı yapmazsa başarılı olma şansı var. Yoksa kendilerini vazgeçilmez sanan politikacıların mezarlığına o da gömülür.

AK PARTİ HAREKETLİ
CHP’de bu gelişmeler yaşanırken, AK Parti’de tez zamanda dananın kuyruğu kapacak.
Mücahitlerle müteahhitlerin safları ayrılacak.
Ömerlerle Ömercikler bir birinden uzaklaşacak.
Bu yeni dönemde; kırgın, küskün ve kızgınların gönlü alınacak.
Siyaset bir zenginleşme aracı olarak görülmeyecek.
Parti de Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yoluna devam edecek.
Kenarda bekleyen partililer davet edilecek. Partide ahbap-çavuş ilişkisine son verilecek. Milletle irtibatı olan, çalışan, üreten ve iş yapan kişiler partide olacak.
AK Parti’nin öncelikle doğruluğun, dürüstlüğün ve adaletin simgesi olan Hz. Ömerleri gerçekten isteyip istemediğine karar vermesi gerekiyor.
Parti özüne dönecek. Ha dönmezse ne olacak. Güç kaybetmeye devam edecek ve Reis gidecek ve partinin kapısına kilit vurulacak.

LEYLEK HASSASİYETİ
Şu Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın leyleklere olan düşkünlüğüne hastayım.
Ekrem Başkan  leyleklerin Sındırgı’ya geldiği gece saatlerinde zarar görmemeleri için köylerin elektriklerini kestirdi.
Ve Avrupa’dan Afrika’ya göç eden yüzlerce leylek, Sındırgı’ya bağlı Karacalar, Derecikören, Pelitören mahallelerindeki elektrik direklerine ve elektrik iletim hatlarına kondu.
Durumu fark eden Karacalar mahalle muhtarı Arif Anar, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a ve Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) ekiplerine bilgi verdi. Bölgeye gelen ekipler, leyleklerin ölmemesi için elektrikleri kesti.
Ne diyeyim hem köylüleri hem de Ekrem Başkanı tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

lubnanda-patlama-sonrasi-olu-sayisi-100-e-yukseldi

Lübnan patlamasının gerçek yüzü! 

bakan-selcuktan-flas-tatil-ve-lgs-aciklamasi

Pili bitmiş kumanda ve gençlere…