İnsana değer verenlere…

Metin AYDINOĞLU
19 Ağustos 2022
Bilirsiniz. Bu satırlarda medyatik, her zaman göz önündeki takımlardan, kulüplerden bahsetmeyi sevmiyorum, istemiyorum. Gerek de yok. Onlar hakkında yazanlar şöhret oluyor. Neymiş reytingmiş, gazete satışı imiş, internette tıklanmaymış. Alın sizin olsun. Olması gerekeni yap ki, rahat ol. Bugünün yarını da var. İzmir için çalışana can gurban. Ucunda İzmir, Ege varsa mutlaka yazarım. Hak ve adalet adına. Bu bir hizmettir, emektir. Önemli olan da. Kenarda kıyıda köşede kalanları yazmaktır, var olduklarını göstermektir. Hep aynı isimler, olmaz. Emektar, emekçi, parayı, şöhret olmayı kenara atan, o kadar çok değerimiz var ki. İnanın haftada iki gün yazmak bile kâfi gelmiyor.

SAMİEUL UGURLOUL OLSAYDI

İzmirliyim, Eşrefpaşalıyım. Onur ve gurur duyuyorum. Bizimkilere haksızlık yapılınca, yazmak gerek. İzmirspor’da, Eşrefpaşa’da doğdu, Kasımpaşa’da büyüdü. Kasımpaşa takımını da kulübünü de büyüttü, ihya etti. İki sezon başarıdan başarıya koştu. Bu sezona iyi başlayamadı. Olabilir. Hangisi çok iyi başlıyor ki. Birinde Fenerbahçe’den fark yedi diye, hemen güle güle dediler. Olmaz böyle şey. Üç büyüklerden birinden olsa, bir de havalısından. İstanbullu, Ankaralı olsaydı. Yabancı olsa. Böyle etik dışı gönderemezlerdi. Zira, o bir İzmirli. Adı Samieul Ugurloul olsa, istese bile kal derlerdi. Hiç sıkma canını Sami Uğurlu kardeşim. Sana takım mı yok. Aynı yolda devam, yanındayım. Tek kalsam da.

DR.SADETTİN YAĞDIRAN TESİSİ

Devam ediyoruz. İzmir için, insanlık için vefa adına gayretlileri görünce, deyim yerindeyse ‘balıklama atlıyorum’. Ezelden beri bu böyle, son nefese kadar da. Güzel insan, onurlu hekim Dr.Sadettin Yağdıran başkanım, ağabeyim. Çok emeği geçti. Sağlığa, insanlığa, spora, gençliğe. Reklam bilmez, ön plana çıkmak istemez, bir insan evladıydı. Mekânı cennet olsun. Yaşarken olmadı. Vakit o vakit dedik, hep beraber istedik oldu. Güneşli Mahallesi’ndeki Atilla Sahası olarak bilinen sahaya, Dr.Sadettin Yağdıran Spor Tesisleri adı verildi. Onaylandı, sıra açılışa geldi. İsimleri tek tek biliyorum. Eksik kalmasından korkarım. Tepeden zemine dek. Belediyeden, muhtarlıktan, vatandaşlardan emek veren herkese, hepinize bir İzmirli olarak çok teşekkür ediyorum. Biz bir aileyiz. Biz İzmirliyiz. İstedik mi dağları aşarız, çiçekler açtırırız.

ACARBAY’DAN YATKIN’A

36 yıllık başkanlığı bir çırpıda bırakan değerli büyüğüm Dr.Şaban Acarbay’ın kendi kararı, saygı duyarım. En azından istemediği, kafada bitirdiği halde. Hiçbir iş yapmayan, koltuk sevdalıları gibi, ayağını sürüye süreye devam edenlerden olmadı. Yönetim, aralarında paylaşarak, yeni başkanı seçti. ASKF başkanlığını Efkan Muhtar’a devreden Kadri Yatkın TÜFAD İzmir’de göreve geldi. Seçime dek devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun başarılar diliyorum Kadri hocam. Gelen kadı, giden kadıyı aratmamalı diye düşünüyorum. Antrenör camiası, hakem camiasından biraz daha değişiktir. Tecrübeyle sabit.

MUTLU ETTİNİZ YA…

Ben size ne diyeyim, insansınız cansınız. 1.Lig’de yer alan Manisa FK ile otizmli evlatlarımız harika gün yaşadı. Sevgili kaptanım Teknik Direktör Levent Eriş, Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan ile yönetim kurulundan Ali Zafer İksir, Seyit Ali Özmen ile Ahmet Karadağ, hazır bulundu. Gençler, çocuklar, sahada koşturdu, topa vurdu, kaleye şu çekti. Futbolcular da candan eşlik etti. Değerli çalışmalara imza atan Manisa Otizm Derneği Başkanı Arife Güngör, Smyrna Rotaract Kulübü Başkanı Av.Mert Özkösemen, Magnesia Rotaract Kulübü Başkanı Sergen Becerik ile tüm katılımcılar, emeğinize yüreğinize sağlık, iyi ki varsınız.

Söz konusu “ağaç” ise gerisi teferruat!

hayat-devam-ediyor-ama

Yeni Hayat’a başlarken