İşleri güçleri fitne

dogu-anadolu-fayi-harekete-gecti
Yunus KARAKAYA
31 Ocak 2020

Elazığ ve Malatya depreminin ardından yaşananlar bir kez daha gösterdi ki düşmanı uzakta aramamıza gerek yok. İnsanların arasına fitnelik, fesatlık sokmayı huy edinmiş, bu işin erbabı olmuş fitne fücur insanlar eminiz çevrenizde azımsanmayacak kadar çokturlar. Kendilerini gizlemeyi çok iyi bildikleri için aslında onları tespit etmeniz zordur. Yaşadan depremin ardından fitnecilerin hiç boş durmadığını sizlerde yakından takip etmişsinizdir.
Biri çıkar depremin ardından devletin yardım etmediğini söyler.
Başka bir sivri zekalı yalan haber yapar.
Birisi çıkar yardım yapmak yerine partisinin reklamını yapar.
Birisi çıkar “Bunlar zaten AK Parti’ye oy vermişti” der.
Başka birisi çıkar Elazığ’ın kürt olup olmadığını sorgular.

Hepsinin ortak noktası “fitnecilik”

KONAK’I ÖNEMSİYORLAR

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş başarıları çalışmalarını devam ettiriyor. AK Parti İlçe Başkanları arasından aktif çalışmalarıyla dikkat çeken Başdaş, hem partililerinin, hem de Konak halkının sorun görüş ve önerilerini ilete bilmesi için whatsap iletişim hattı açtı. Başdaş, “Konaklı hemşerilerimize kulak veriyoruz. 05469174616 numaralı hattımızdan bizlere 7/24 ulaşa bilirler. Sorunlarını görüş ve önerilerini bizlere bu hattımıza ulaştırabilirler. ‘Halka hizmet, hakka hizmet’ bilinci ile halkımız için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

FIRAT ÇAKIROĞLU PARKI

Menemen Belediyesi tarafından yaptırılan Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu’nun adını taşıyan Park Cumartesi günü açılıyor. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u bu hassas davranışından dolayı tebrik ediyorum. Başkan Aksoy, “Terörün nereden ve kimden geldiği önemli değildir. Terör terördür. Fırat Çakıroğlu bizim evladımızdır. Maalesef Ege Üniversitesi’nde katledilmiştir. Fırat’ın isminin Menemen’de yaşaması bizim için onurdur. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Terörün ve şiddetin her türlüsüne karşı çıkmak bizim görevimizdir” sözlerinin altında yatan ince ayrıntıyı umarım tüm siyasiler anlar.

ADRESE TESLİM HİKAYE

Karamanoğulları ve Osmanlı İmparatorluğu yıllarca savaşmışlardır. O devrin büyükleri toplanıp, “Bu kardeş kavgasını tatlılığa bağlıyalım” diye kara verip Karaman Beyi ile Osmanlı Beyi’ni Konya’ya çağırmışlar, her iki tarafın şikayetini dinlemişler. Sözü tatlıya getirip, her iki beye de, bir daha savaş yapmamaları için yemin ettirmişler. Karaman Beyi yemin ederken, elini koynuna götürerek, “Bu can burada kaldıkça, Osmanlı’yı kardeş bilip, kılıç çekmeyeceğime söz veriyorum” demiş. Fakat kurultaydan çıkan Karaman Beyi, kaftanının altından bir kuş çıkartıp salıvermiş ve “İşte can çıktı söz bitti” demiş. Bunu gören saraylı bir zat; “Karaman’ın koyunu, sonra çıkar oyunu” der. Daha sonra bu deyim halk arasında “Karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu” şeklinde yayılmıştır.

goztepe

Açtı, kapadı bir daha açtı

bugun-vizyona-giren-filmler-9

Bugün Vizyona Giren Filmler…