Kadınlarımız başlatır, bitirir

Metin AYDINOĞLU
12 Mart 2020

Ege Masterler Federasyonu’nca düzenlenen ligde KSK 1912 Çarşı – Ege Üniversitesi Sağlıkgücü maçı. Hakem Damla Tarkan, gelecek vaad eden isimlerimizden. EMF Denetleme Kurulu Üyesi, E.Ü Sağlıkgücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nda yer alan Ayşe Bakış, futbolcu Ersin Bakış’ın da eşi, hayat yoldaşı. Müsabakanın sembolik başlama vuruşunu, futbol sevdalısı, spor aşığı Ayşe Bakış yaparken, ilk düdük de hakemliği çok seven, azimle yapan Damla Tarkan’dan geldi. Keşke sahalarımız hep böyle olsa, hep böyle başlasa ve de hep böyle bitse. Teşekkürler sporu layıkıyla yapanlar, çok yaşayın emi.

YENİLGİSİZ KARABAĞLAR FK SAL’DA

Karabağlar Futbol Kulübü SAL’a, Süper Amatör Lig’e yükseldi. Hem de ne yükselmek. Sezon boyunca, tek yenilgi dahi almadan. Başkan Nejat Kulal, 2.Başkan Hüseyin Öztürk, Antrenör Göksel Demirel, Takım Kaptanları Doğukan Aslan ile Ali Efe Çalışık ve daha nice fedakar, başarılı isimler. 18 maçta, 4 beraberlik 14 galibiyet, yenen 20 gol, atılan 74 gol. Takımın golcüleri Volkan Aslan, Emre Kekeç, Berke Madranlı, kalede de 1 numara isim Enes Kılıç. Centilmenliği de elden bırakmadan, yanlış yollara sapmadan mücadele eden bir ekip, koca bir camiadır Karabağlar FK, nice nice başarılara. Tebrik ederim, devamını dilerim, İzmir takımlarımız, sporcularımız çok başarılı olsun, daha ne isterim.

SENİ DE SENİ SEVENİ DE SEVİYORUZ

Hulusi Erdal hocam zamanında hasbelkader genç takımında oynamışlığım, Kırmızı – lacivertli formasını giymişliğim vardır. Semtimin takımı olduğu için İzmirsporlu olduğum halde diğer İzmir takımları da olmak üzere Altınordu’nun maçlarına da giderdim, mükemmel bir kadrosu vardı Şeytanlar’ın. Geçmişte olduğu gibi yabancı futbolcusu olmadan bizimkilerle mücadele veriyor. Süper Lig’de de yabancısız devam etmek tek amaç. Akademik, bilimsel, tıkır tıkır top oynayan kadro, şu an alt sıralardan kurtulmak istiyor, kurtulacak da. Ümraniyespor maçında bir pankart, tüylerim diken diken oldu sadece 7 kişi gelmişler, bu pankartı açtılar, adam gibi, insan gibi de maçı izlediler. ‘Seni de seni seveni de seviyoruz – Ümraniyeliler’, yazının yanlarında Altınordu amblemi, kazanan da Ümraniyespor. Olay yok, küfür yok, alkış var, takdir var, daha ne olsun, valla helal olsun.

YEDİĞİN HURMALAR SONRA TIRMALAR

Kural değişti, oyundan çıkacak futbolcu en yakın yerden sahayı terk edecek. Amaç zaman geçirmeyi önlemek Göztepe – Medipol Başakşehir FK maçı, Crivelli gol attı, abartılı sevindi ne gerek var oysa. Oyundan çıkacak, en yakından olacak malum. Gel de çık şimdi. Yapma işte bunu şov yaptığın taraftarın önünden sessiz sedasız geçmek zorunda kaldı, ellerinde bir terliği eksik. Bu mudur profesyonellik, ya Göztepeli taraftar hoşgörülü olmasaydı, aman Allah’ım.

KURT’LARDAN FARKLI BAKIŞ

Karşıyaka – Ağrı 1970 Spor müsabakası. Engin Kurt, eski Milli hakem, yıllarca Süper Lig’de düdük çaldı, gözlemcilik yaptı. Oğlu Hakan Kurt, futbol sevdalısı, Kaf-Sin-Kaf aşığı. Maç da 0-0 bitti, hakem de Emre Yüksel. Baba-oğul Kurt’ların yorumu da farklı oldu, sohbet ettik. Baba Kurt, ‘Hakem iyi maç yönetti, kartları yerindeydi’ derken, oğul Kurt da ‘Ben onu bunu anlamam Karşıyaka yenemezse, iyiymiş kötüymüş bilmem hakem beni ilgilendirmez’ dedi çıktı, işin içinden. Futbol bundan güzel ya zaten, aynı evde bile yorum farklı olabiliyor. Engin hocama, Hakan’a iyi seyirler diliyorum, ayrı bir renksiniz ikiniz de, iyi ki de varsınız.

“Şiir hayatı daha yaşanılır kılar”

saglik-bakani-koca-virusun-ulkemizde-olma-ihtimali-cok-yuksek

Olmaya devlet Cihanda bir nefes sıhhat gibi