Kolajenleri besle daha sağlıklı görün!

Özgen YILDIRIM
20 Ekim 2020

Her yaşın bir güzelliği vardır ama insanoğluna sorsanız hep genç kalmak ister… Maalesef ki yaşlanmanın önüne geçmek tam olarak mümkün değil. Ancak vücudun daha genç görünmesini sağlamak ya da kaliteli bir yaşlılık süreci geçirmek için teknolojinin verdiği imkanlardan yararlanabilirsiniz… Bunun için de altın formüllerden biri vücudun kolajen yapısını desteklemek. Thermage uygulaması, radyofrekans dalgalarını kullanarak vücudun kolajen üretimini destekler. Bu sayede vücudunuz sıkılaşır ve olduğundan daha pürüzsüz hale gelir. Bu uygulama genellikle hamilelik sonrası veya liposuction ameliyatından sonra önerilen tedavi yöntemlerin biridir.
Peki, bu thermage uygulamasının başka ne gibi etkileri oluyor? Bu uygulama radyofrekansı dalgaları sayesinde cildin derin katmalarının ısınmasını sağlıyor. Bu sayede deri altında parçalanan kolajenler ilk günkü gibi çalışmaya başlıyor. Vücuttaki kolajen üretimi arttıkça da cilt sıkılaşıyor ve pürüzsüz hale geliyor. Bu tedavi yöntemini hem vücutta hem de yüz bölgesinde güvenli bir şekilde uygulamak mümkün.
Aşırı kilo alıp verme sırasında vücutta bir takım sarkmalar ve deformasyonlarla karşılaşabiliyoruz. Thermage sayesinde vücudunuzun kontürü tekrar yapılandırılır ve vücuttaki sarkmalar en aza indirilir. Tek seansta istenilen sonuçlara ulaşabileceğiniz bu uygulamada 6 ay boyunca gözle görülür bir etkiyle karşılaşabilirsiniz. Diyet ve spor programlarını da hayatınıza eklerseniz tedavinin etki süresini uzatabilir ve istediğiniz görünümü daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Biliyorsunuz, bazı uygulamaları belirli dönemlerde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Thermage uygulamasının bir diğer avantajı ise yılın her mevsimi uygulanabilmesidir. Genellikle lazer uygulamaları yazın yapılamaz fakat Thermage CPT uygulaması hem yaz hem de kış ayı için kullanıma uygundur.
Korkulu rüyamız selülitler… Özellikle kadınların en sevmediği vücut sorunlarının başında gelen selülitler o kadar inatçı yapılardır ki ortaya çıkmış olan portakal görünümünü spor ya da diyet programlarıyla ortadan kaldırmak da neredeyse imkansızdır… Burada da doğrudan medikal estetik yöntemleri devreye giriyor. Thermage uygulaması sayesinde vücudunuzdaki derin çukurlar en aza indirilir ve selülit görünümü tedavi edilerek daha az belirgin olması sağlanır.
Kol, bacak, karın, basen, bel, diz, el ve boyun bölgesinde Thermage body uygulaması yapılabiliyor. Ancak her zaman söylediğimiz gibi bu uygulamada da alanında uzman kişileri tercih etmenizde yarar var…
Hepinize hayal ettiğiniz gibi sağlıklı ve huzurlu bir hafta diliyorum…

ocak-ayi-burs-ve-kredi-odemeleri-basladi

2008 Ekim sonrası prim matrahları

ifaya-tesekkurler-vefa-dolu-bir-gundu

İFA’ya teşekkürler, vefa dolu bir gündü