Konsantrasyon baştan kokar

Feyaz TATAR
6 Aralık 2021

Ligde 8 maçtır galibiyet alamayan bir Altay izliyoruz. Ziraat Türkiye Kupası’nda da TFF 1. Lig’in en formsuz takımlarından birinden ilk yarıda 2 gol yemiş bir Altay izlemiştik. Başından beri bildiğim fakat dillendirmek istemediğim bir gerçeği dün Mustafa Denizli açıkladı. Deneyimli hoca yaklaşık 6 aydır İzmir’de bir takım çalıştırıyor ancak 5 yıldızlı bir otelde konaklıyor. Hani ülkemize yabancı bir futbolcu geldiğinde çabuk alışsın diye tesislere yakın bir konumda kendisine ev tutulur ilk iş olarak. Yanlış da değildir hani. Ancak Mustafa Denizli, yıllarını Altay’a vermiş Büyük Mustafa yani, İzmir’de bir evde kalmaktansa 5 yıldızlı otelde kalmayı tercih ediyor. Göztepe müsabakası için İzmir’de olan Fenerbahçe kafilesinin kendisinin de kaldığı otelde konakladığını aktaran Denizli, “Fenerbahçe, benim uzak olduğum camia değil. Görev yapan eski ve yeni yöneticilerden birçoğu benim arkadaşım. Onlarla oturmamdan daha doğal bir şey olamaz. Oturduk ama onun dışında bir şey söz konusu değil. Akıllara başka bir şey gelmesin. Şu anda görevimin başında olduğum camiada sporculuk yıllarımda büyük mutluluklar ve üzüntüler yaşadım. Buradaki görevim benim adıma son derece önemli. Bu görevi şartlar ne olursa olsun devam ettireceğim” dedi.

GAZİEMİR’İN SUYU MU ÇIKTI?

Hoca, Türkiye’de kulüpler üstü bir isim, elbette istediğiyle görüşebilir ama neden bunca zamandır İzmir’in simgesi haline gelen 5 yıldızlı bir otelde konaklıyor. Kaldığı şartları ve oteli yazmam doğru olmaz, KVKK çerçevesinde bu bilgiler gizli kalmalı fakat şunu da unutmamak gerek: Daha önce sağlık sournları yaşayan Mustafa Denizli, tesislerin de Gaziemir’de olduğu düşünülünce ve İzmir trafiğini de hesaba katınca, her gün neden kilometrelerce yol yapmak zorunda kalıyor? Gaziemir’de hocanın kalabileceği şartlarda pek çok güzel ev, rezidans, daire, ne ararsanız yok mu? Kabul edelim ki, söz konusu otel ne kadar iyi olursa olsun, hoca bir otel odasında ne denli konsantre olabilir takıma?

STAD AÇILIR, ALTAY GALİBİYETSİZ…

Geçen hafta isminin verildiği stadın açılışına katıldığında da yazmıştım, akşam çok önemli bir maç oynayacak Altay’ın teknik direktörü neden maça 4 saat kala 500 kilometre ötede olur? Rica edilseydi, stad bir gün evvel ya da geç açılamaz mıydı? Zaten maçların oynanabileceği tarih henüz net değil… İşte sonuç ortada: Son 8 maçta 5 mağlubiyet ve 3 beraberlik alan bir Altay… Galatasaray maçında da belirli aralıklarla maçtan kopan bir Altay izledik işte bu yüzden. Galatasaray, Altay’dan çok mu iyi oynadı, hayır. Ancak defansif zafiyetler her hafta giderek artıyor. Çare bulunmazsa puan cetvelinde daha da geriye düşülebilir. Direkt rakipler öyle ya da böyle galibiyetler alarak üst sıralara tırmanmaya başladı bile. Darısı başına Altay!

Tüm dünyanın dikkat kesildiği bir kavram: Döngüsel Ekonomi

‘Hayat’ı azad edin