Kozmik tıbbın temel taşı…

kozmik
Özgen YILDIRIM
30 Haziran 2020

Güzel cilt ve herkesi kıskandıracak fit bir vücut herkesin hayalidir. ‘Peki, bunun formülü nedir?’ diye soracak olursanız cevap: Kolajenler…

Bugün size bu güzellik sırrın mucizevi formüllerinden birini anlatacağım… Kolajen aşısı, cildimizin temel yapı taşlarından biri olan kolajenleri artırmaya yönelik yapılan bir tedavi şeklidir. Kolajenler cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleridir. İnsan derisinde yüzde 80 kolajen tip 1,  yüzde 20 kolajen tip 2 mevcuttur. Kolajen derinin esnekliğini sağlam ve pürüzsüz olmasını sağlar. 25 yaşın üzerinde her yıl mevcut kolajenin her 4 yıl yüzde 1.5 kaybolmaktadır. Yani yaş aldıkça sayıları ve kaliteleri azalır. Anti-aging uygulamaların başında gelmektedir; çünkü komplikasyonu ve ağrısı yok denecek kadar azdır. Ayrıca doğallık sevenlerin ilk tercihi kolajen ve gençlik aşılarıdır. Kozmetik tıbbın temel taşı kolajendir. Kolajeni vücutta fibroblast hücreler sentezler. uygulanan anti-aging işlemlerin temel amacı da fibroblast aktivitesini arttırmaktır.

Kolajen aşısı tek kullanımlıktır, cilde enjeksiyon ile uygulanır. Dışarıdan fark edilen etkisi daha parlak ve pürüzsüz bir cilttir. Uzman doktorlar tarafından uygulanan elastikiyeti artıran biyoaktif enjekte edilen bir fomülasyondur. Bu aşı maddesi güvenlidir ve yan etkilere neden olmaz, aynı zamanda mükemmel sonuçlar verir.

Kolajen aşısı tek kullanımlıktır deriye enjeksiyon yoluyla verilir. Fark edilen etkileri ;  daha parlak  ve pürüzsüz cilt elastikiyetin geri gelmesi, akne skarlarının derinliğinin azalır, ince çizgiler dolar.

Erken dönem yaşlılık belirtilerinde kullandığımız önemli bir biyoaktif maddedir. Sonuçları; tüm yüz  ve vücutta yenilenme, ince kırışıklıkların azalması cildin elastikiyetinin artması, dermis ve bağ dokunun yenilenmesi, akne skarlarının azalması. Kolajen aşısı yoğun sıvı formundadır uzman doktorlar tarafından mezoterapi iğneleri ile uygulanır. İlk sonuçlar 7-10 günde başlar. Daha iyi sonuçlar için 2 hafta aralar ile 3 ila 4 seans yapılabilir.

Tedavinin tam etkisi 4 hafta içinde elde edilir. Etkisi yaklaşık 12-18 az devam eder. Ardından her 6 ayda bir yapılması önerilen tedavi protokolüdür. İşlemden sonra günlük hayata dönülebilir. Enjeksiyon yerlerinde şişme, kaşınma, ödem kızarıklık yanma oluşabilir.3 ila 5 günde kendiliğinden geçer.

Kimlere uygulanmaz; emzirme, hamilelik döneminde olanlar, otoimmun hastalıklar, şeker hastalığı, keloid oluşma eğilimi olanlar, aktif cerrahi alan enfeksiyonu, kanser, aynı seansta lazer tedavisi olmak, derin kimyasal peeling ile birlikte yapılmamalıdır.

Haftaya daha farklı konular ve güncel bilgilerle görüşmek dileğiyle…

 

talim-i-edebiyat

Türk edebiyatının karanlık 33 yılı – 1 “Ta’lim-i Edebiyyat” gerilimi

fatih-sultan-mehmet

‘İstanbul halkına ait’