Kuşçu Metin’den BESYO’lu Türkben’e

Metin AYDINOĞLU
3 Mart 2020

Göztepe A Genç takımında kaleci Cüneyt, Önder, Necati, Haluk, Yüksel Can, Kubilay, Halil, Kamuran ile aynı kadroda forma giymiş bir futbol neferidir Metin Çelikdelen, lakabı da Kuşçu Metin. Altınordu’nun 2.Lig’deki efsane kadrosu Örpenli, Metin Gökalpli, Ümit Kayıhanlı, Timurlu, Atom Karınca Ömerli, Suatlı, Semihli, Muzafferli, Müjdatlı, Mehmet Dinçel Teke Mehmetli kadroda harikalar yarattı, zevkle, heyecanla izledim. Teknik adamlıkta da başarıya ulaştı Kuşçu Metin. Tezcan Grup Bozyakaspor’u şampiyon yaptı Süper Amatör Lig’e çıkardı. Fedakar, büyük düşünen Kulüp Başkan Mutlu Avcı, gizli kahraman İsmail Oruç ve de başarı zeminini hazırlayan Muharrem Türkben gibi isimleri de saymak gerek. Bu ekip işi tebrikler Tezcan Grup Bozyakaspor, tebrikler adaşım.

22’Sİ DE AY-YILDIZLI FORMAYLA

Kategorisi ne olursa olsun her maçta yaşandı, yaşatıldı. Pankart açıldı, bayrağımız ellerden düşmedi coşkuyla sallandı, asker selamı verildi, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız hep birlikte coşkuyla okundu, Şehitlerimizin aziz ruhlarına. Allah gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun. İzmir derbisi Altay – Altınordu maçında da 22 futbolcunun tamamı Ay-Yıldızlı formayla seremoniye çıktı, harika bir görüntü oluşturdu. Düşünenin aklına sağlık, ışıklı reklam panolarında şehitlerimizin adı, soyadı, fotoğrafları ve rütbeleri yansıtıldı. Ayrıca şehitlerimizin için anons yapıldı hep beraber, ‘Burda’ dedik, gönül gönüle. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından koltuklara konan bayraklarımız elden düşmedi. Bir daha böyle acı gün yaşamamız dileğiyle, vatan sağolsun, yaşasın Türkiye.

İZMİR’DE HAKEM KALMADI

Dikkat ediyorum da yıllardır İzmir derbilerine İzmir hakemleri verilmiyor, neden, niye, niçin? Tek bir sebebi var, eleştiri olmasın ve başlar ağrımasın diye, ama çok saçma. Futbolda her zaman eleştiri olur, hakemleri kimse beğenmez. Bu futbolun fıtratında var. Altay – Altınordu maçında da öyle oldu. Hakem 4’lüsü İzmir dışından, gözlemci de. Kazanan Altaylılar beğenmedi, en başta. Bu maça hakemleri atayan kuruldan, altına imza atan Oğuz Sarvan İle Ünsal Çimen de yıllarca İzmir derbilerinde düdük çalmış tecrübeli isimler. Ne oldu peki şimdi, yine beğenmediler hakemleri, haftaya yine beğenmeyecekler ki. Olacak o kadar. Kadir Sağlam idi maçın hakemi ben beğendim, maça hakimdi, çok koştu, pozisyonlara yakındı, 12. kural fauller ve fena hareketler yerindeydi, kartları doğru idi, aldatmacalara kanmadı, gününde idi, futbolu biliyor, daha ne olsun. Peki bunları yapacak, bu maçı böyle yönetebilecek İzmir’de hakem yok mu, olmaz mı, var tabi. Bu güvensizlik niye, ata maça gitsin. Ayrıca o kadar, masrafa yazık. Hakem oradan, gözlemci şuradan, paralar havadan.

MUHARREM AYLARI BAŞLADI

Yardımcıları İlker Karabacak ve Fehim Doğan ile başladı zorlu göreve. Ali Metin’in yerine getirildi, Çiğli Belediyespor sınavı ile kolları sıvadı, genç isim Muharrem Türkben. Karabağlar Belediyesi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu, Maç ve Performans Analiz Uzmanı, UEFA A Lisans Futbol Antrenörü, Ege Üniversitesi BESYO mezunu. Spora, futbola İzmirspor alt yapısında başladı, aynı zamanda kongre üyesi kulüpte. SAL’a yükselen TG Bozyakaspor’da şampiyon sevinci yaşadı Türkben. Duble başarıdır bu. Mahallesinin takımı Bozyakaspor’un takımın temellerini attı, koordinatörlük yaptı, ayrıca başkan yardımcısı konumundaydı. İzmirspor’un başarısı için futboldaki tüm bilgilerini ve emeklerini sahaya serecek, başarılar diliyorum. Mahallesinin takımında şampiyonluk yaşadı, umarım, inşallah ekmeğini yediği suyunu içtiği yaşadığı kentin ve de kentin adını taşıyan takımda da aynı mutluluğu yaşar, neden olmasın? Önce mahalle şimdi de vilayet.

idlib-sehitleri-son-yolculuklarına-ugurlaniyor

Yanıt bekleyen sorular “Ne işimiz var İdlib’te?”

avrupaya-gecen-gocmenler-izmiri-degil-edirneyi-kullaniyor

Göç ile vahşi dünyanın yüzleşmesi…