Langar Sahası Ülküspor’undur

Metin AYDINOĞLU
9 Nisan 2021

Orada da ter atmışlığımız, top oynamışlığımız vardır. Kimler gelmedi, kimler geçmedi ki, Langar Sahası’ndan. Langar ne demek ona bakalım. Üstü çinko ile örtülü, çevresi açık çatı, sundurma anlamı var bir de şişman, iri anlamında kullanılıyor. Ama sahanın zemini çinko sanki, yok yok demir. Efsane olmuş birçok isim Langar’dan çıktı. Zımpara gibidir zemini, serttir, taşlıdır, güzelliği de orada ya zaten. İz bırakır, günlerce geçmez. Zor, kötü, olumsuz koşullarında oynamayı becerenler, nizami, düzgün sahalarda daha iyi top oynar, bu böyledir. İzmirspor için Cavit Ölçer İzmirspor İnciraltı Tesisleri ne ise. Bir zamanların efsane takımı, kulübü Ülküspor için de Langar Sahası odur. Yüzme Havuzu yapmak yerine, saha olarak hizmete açılmalı. 20 yıldır süren mücadeledir bu. İnanıyorum, hak yerini bulacak. Gültepe, Mehtap, Yenişehir ile Zeytinlik gençliği bunu bekliyor. Amaç spora hizmet ise, şimdi tam zamanı. Orada yüzme havuzu gitmez.

SPONSPORLARA ÇAĞRI GENÇLERİ KURTARALIM

Ülküspor hentbol branşı açtı Altay’a devretmek zorunda kaldı. Sponsor bulamıyor koca çınar. Bir ara Anbosan firması ‘ben varım’ dedi, sonra bıraktı. Zordur kulüpçülük. Sabır ister bu işler, birlik beraberlik gerektirir. Kompleks, küsme, kavga, kaos mahveder. Sportif faaliyetler, maaile, ailece olur. Tepecik’teki Langar Sahası’nın yanında idi Ülküspor’un kulüp binası. Taşınmak zorunda kaldı. Bina gitti, sonra da saha elden gitti. Sahada verilmiyor, reva mı bu atalarımızın yadigarı efsane kulübümüze. İzmir’den sponsor çıkmıyor. Tamam piyasalar kötü salgın nedeniyle, 1 yıldır böyle ya öncesi, yine aynı böyleydi ki.

BAŞKAN ŞENOL ÇALIŞIYOR

Kulüp Başkanı Süleyman Şenol ağabeyim memleketi Beyşehir’i sponsor olarak davet etti. Ya Beyşehir Ülküspor ya da Ülküspor Beyşehir olacak gibi. Eski adı Tepecik, eskimeye bile başlayan adıyla Yenişehir, Ülküspor’un semti. Yenişehir nire Beyşehir nire diyorum. Sahip çıkan var ama bu durum aslında İzmir’in büyük ayıbı. İzmir’den sponsor çıkmıyor. Hey gidi ilklerin kenti. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu saha krizini çözmeli. Ülküspor’a Langar Sahası verilmeli. Ortada maç, lig yok ama, yarınları, gençliğimizin yarınlarını düşünmek gerek. Salgın sonrası da var, diye düşünelim.

1.LİG’E DE VAR GELDİ

Yeni sezonda başlayacağı açıklandı. Tabi korona denen illet izin verirse. Süper Lig’deki VAR’ın kıvamından, uygulanışından hiç de memnun değilim. Tam olarak adalet sağlamıyor, sağlayamıyor. Kimi çizgiye takar kafayı kimi ayak numarası, kol uzunluğu, kalça genişliği ile uğraşır. Hakemler de önündeki ihraç hareketi bile VAR’a sormadan, bakmadan, veremez hale geldi. Hal böyle olunca futbolun da mücadelenin de heyecanı, tadı kaçıyor. Pozisyonun sonunu bekle olayı tam bir komedi idi., tüy dikti. Hakemin kafasını karıştıran, iki arada bir derede kaldığı pozisyon için VAR devreye girmeli. Her şeye maydanoz olmamalı. 1.Lig’e de VAR geldi şimdi. ‘Süper Lig’de var da 1.Lİg’de niye VAR yok’ yazmıştık.

UMARIM HAYIRLI OLUR

Böyle dağınık olacaksa yandık. Yine de hayra yorayım, umarım hayırlı uğurlu olur. Süper Lig’den daha iyi olur boynuz kulağı geçer, diye umuyorum. İzmir takımı için olduğu yazmıyorum. Bursaspor için olsaydı yine adalet için üstüne basa basa yazardım. Altay’ın net penaltısını vermedi, görmedi, veremedi, göremedi hakem Mustafa Kürşat Filiz, neyse ne. Genelde iyi maç yönetti ama. Penaltıyı atladı, bir de sarı kart gösterdi Erhan Çelenk’e. Hakem aldatmaya yönelik hareket olarak gördü. Saygı duyarım ama hatalı, yanlış karar. VAR olsa penaltı mı verilirdi, Süper Lig’dekileri görünce, bilemiyorum, cevap veremiyorum. Gazamız mübarek olsun, haydi hayırlısı, bekleyim görelim.

ÖMÜR BOYU GİRİŞTİ HANİ

TV haberlerinde izledim. Birçok ülkede kullanılmayan statlar, aşılanma merkezi olarak kullanılmaya başlanmış. Açık hava ne de olsa. Mis gibi. Bizde de olur mu diyeceğim. Statlara zaten seyirci gidemiyor. Zaten yıllardır statlara gidemeyenler, giremeyenler var. Eski sporcular, hakemler, antrenörler, hizmet etmişler. Ömür boyu serbest giriş kartları vardı. Kabul edilmediler, para yüzünden. Bunca yıl hizmet vermiş insanlar bir de para verip sahaya mı girecek. Eşyanın tabiatına aykırı. Aslında mahkemelik konu bu. Statlar kulüplere verilince gelir kaybı nedeniyle izin vermediler.

İZLEMEDEN OLMAZ Kİ

Genç sporcular, hakemler kartla giremedi, bazıları hariç. İsim yazdırabilenler girebildi. O kadar o da çok sınırlı. Tribünden izlemeden öğrenilmez ki, gelişme, ilerleme olmaz ki. Şimdi yaşlı değil yaşı ilerlemişler de korona nedeniyle yalvaran da çıksa gidemezler, gitmezler, gidemiyorlar. Hem salgın endişesi hem de seyirci alınmıyor zaten. Ülkemizde çoğu kişiler aşı oldu. Kartları olmayan olsa da kullanma hakkı verilmeyenler de. Şimdi aşı için bile gidemiyorlar. Hizmetleri için sade bir vatandaş olarak çok teşekkür ederim. Stada alınmasanız da gidemeseniz de siz bizim canımızsınız, iyi ki varsınız. Maçı falan boş verin önce can önce sağlık. Maske, mesafe temizlik gerisi hikâye, vesvese, teferruat.

MİLLİLERİMİZE BAŞARILAR

Bir anlık gaflet ve dalalet, sosyal medyanın da gazıyla neredeyse Göztepe ile ilişkileri kesilecekti. Yanlış, hatalı karardan dönüldü, çok da iyi oldu. Gönderilselerdi ne olurdu bilemem ama. Çok büyük haksızlık, adaletsizlik, ayıp ve yazık olurdu Alpaslan Öztürk ile Halil Akbunar için. Olmadı böylesi daha iyi oldu, doğru yol bulundu. Hatırlatırım aynı sezon Göztepe’yi küme düşmekten kurtardı bu ikili. Altınordu futbolcu mektebinin harikasıdır Enis Destan, daha filiz, çiçek, çok büyük yetenek. Merhum, efsane teknik direktör Kemal Ömeragiç’in tanımladığı gibi o bir ‘piliç’. Muhteşem üçlü Milli takımımız forması giyecek. Umarım, inşallah Dünya Kupası’nda 3’ünü de ilk 11’de sahada görürüz, izleriz. İzmir için ülkem için oynasınlar, sakatlık görmesinler, yolları, bahtları açık olsun.

103-emekli-amiralin-ardindan-deniz-aslanlari-da-bir-bildiri-yayimladi

104 amiralin zaman ayarlı bildirisi!

Ramazan ve korona ile dans