Makyajsız da ışıl ışıl bir cilt için…

Özgen YILDIRIM
24 Kasım 2020

Hatıralar, tecrübeler, yaşanmışlıklar bizi unutulmaz diyarlara savursa da çoğumuz için hayatın altın anahtarı gençlik… İşte, gençliğin verdiği tazeliği, yeniliği ve ışıltıyı geri kazanmanıza yardımcı olacak bir yöntem: Somon DNA tedavi…
Cildinizi beslemek ve ona iyi bakmak tamamen sizin elinizde!
Uzun zamandır yazılarımda size kolajenlerin öneminden bahsediyorum. Kolajen ve elastik lifler zaman ve çevresel faktörlere bağlı olarak parçalanır. 30 yaş sonrasında her yıl yüzde bir kolajen kaybı yaşanır. Vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. Ve kaçınılmaz son olarak, cilt kalitesi düşer; elastikiyeti azalmış, mat ve kuru görünüm belirginleşir.
DNA Somon Mezoterapisi içeriğindeki saf hyalüronik asit ve somon balığı sperminden elde edilen DNA moleküllerinin cilt altına enjekte edilmesiyle ciltte hücre yenilenmesi sağlanır. Somon DNA tedavisi ciltte hızlı bir gençleştirme ve canlandırma etkisi yaratır. Çünkü Somon DNA tedavisi içeriği vücudun eksilen ve yerine takviyesi gereken doğal elemanlarıdır. Temelde hyalüronik asit cilt bağ dokumuzun temel maddesi ve nem dengesini sağlayan etkendir; somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri de insan DNA’sıyla benzer yapıya sahip hücre yapımına destek polinükleotid olarak adlandırılan destek maddedir. Somon DNA somon balığı sperminden yüzde 95 saflıkla üretilir.
Cildin kaybettiği nemin yeniden kazandırılması sayesinde kırışıklıkların da önüne geçişmiş olur. Stresli bir hayat, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri ve yılların yorgunluğunu bu yöntemle üzerinizden atabilirsiniz…
Somon DNA’nın cilde verdiği parlak ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da önemli etkileridir. Ciltteki temel yapı taşı olan çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir. Tedavi öncesi lokal anestezik krem uygulaması yapılır. Somon DNA çok küçük iğnelerle neredeyse ağrısız bir şekilde cilt altına enjekte edilir.
Her zaman her tedavinin her kişiye uygulanamayacağının altını çiziyorum. Somon DNA tedavisi bölgede enfeksiyon varsa ve kişi hamile ise uygulanmaz.
Stres, hava kirliliği, sigara, alkol, güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltte bıraktığı olumsuz etkileri ortadan kaldırır. Cildin zaman içerisinde kaybettiği nem dengesini yeniden sağladığı için cilt daha sağlıklı, parlak, genç ve ışıltılı görünür. Ciltteki yüzeysel lekeleri açar, gözenekleri daraltır.
Somon DNA tedavisinde her uygulamadan sonra ciltte biraz daha canlılık gözlemlenir. Somon DNA uygulaması sonrasında hastalar her sabah daha parlak ve aydınlık bir ciltle uyanırlar. Somon DNA makyajsız da ışıldayan bir cilt görünümü sunar. Cildin ihtiyacına bağlı olarak uygulanacak 3 ila 4 seanstan sonra kesin etkileri görülür.
Yazımı sonlandırırken sizlere sağlıklı haftalar diliyorum… Bu tarz yöntemlere başvurmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın!

Rakım Çalapala’yı hatırlarken…

Duygularınız istismar ediliyor olabilir