Nasıl desem, aşk var ya

nasil-desem-ask-var-ya
Metin AYDINOĞLU
14 Nisan 2020

Meslek aşkı, insan sevgisi, hoşgörü dolu yıllar, özlemle aradığımız o günler. Tanımaktan haz duyduğum güzel insanlar. İkisi de Milli futbolcu, reklama da üne de doymuş insanlar. Zaten böyle bir beklentileri de olmadı. İşini doğru düzgün yaparsan gerisi gelir. Rakip olarak karşı karşıya gelmiş, aynı formayı giymiş isimler. Hocaların hocası Doğan Emültay, kaptanların kaptanı Beytullah Baliç. Bir zamanların efsane şimdinin dirilme aşamasında olan takımı, kulübü Ülküspor’daki yıllları ikisinin de. Ruhları şad, mekanları cennet olsun hocalarımın. Güzelliğe, sempatiye, empatiye, tevazuya bakar mısınız, yapmacık hareket değil, montaj, poz değil, içten, samimi. Evde kalırken, bu günleri özledik. Kaldı mı böyle çok güzel hareketler.

SURVİVOR ÖZLEM GİDERDİ

Malumunuz televizyondan, stattan maç izlemeye, hakem olarak master, veteran maçlarına çıkmaya hasret kaldığımız günler yaşıyoruz. Evde eski maçları izlemek de kesmiyor artık. Canımızın, cebimizin derdine düştük. Neyse ki programlarını hiç de izlemediğim, takip etmediğim medya grubunun Survivor’u imdadıma yetişti. Diyeceksiniz ki hem beğenmiyorsun, hem de niye izliyorsun. Açıklayayım müsaade ediniz. Birinci nedenim basın şehidimiz merhum Uğur Mumcu üstadımızın mükemmel sözünü kendime düstur edindim. ‘Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz’ bu kadar, izlemeden de yazamam ki. İkincisi kızım Elif ‘baba bu akşam maç var bunu izlersin artık’ dedi.
Evlat işte kıramadım, izledim beraberce. Düşünün bilmem nerede kumda oynanan maçı izlemek zorunda kalmak, Korona’nın işleri bunlar. Gelelim maça Sercan nasıl Süper Lig’de oynamış hayret, çok erken de bırakmış, 30 yaşında daha. Aşçı Yasin, 8 yıl Adana’da alt yapıda oynamış Ardahan, Altınordu ve Bucaspor’dan tanıdığımız kaleci Nihat, harika oynadı. Erkeklerle oynamaya cesaret eden kadın Milli futbolcumuz Aycan, mest etti. Dikkatimi çekti, yıllar öncesinden tanıdığım, çalışkanlığıyla çok iyi yerlere gelen Acun Ilıcalı’ya kimse müdahale edemiyor. ‘Kendi oynamak şartıyla topuyla oynama izni veren afacan çocuk’ edasında. Bir iki şutu dışında pek de güzel oynamıyor ama sunucu Ertem Şener ile yorumcu Ümit Karan da öve öve bitiremedi. Olsun yine de sağ olsunlar özlemimizi bir nebze olsun giderdiler, teşekkürler. Rövanşı da varmış, sevindim, bekliyorum.

ANILARIMIZ VAR FOTOĞRAFLARDA

Evde kaldığımız şu günleri iyi değerlendirmek gerek, mükemmel bir anı daha. Fotoğraf sanırım Dursun Özmen (Foto Dursun) ağabeyime ait. 90’lı yılların ikinci yarısına ait bir maç, TSYD İzmir Şube Turnuvası, Göztepe – Karşıyaka randevusu. Tarihe karışan ve yeni yapılmakta olan Alsancak Stadı. Bakıyorum özlemle, ilk dikkatimi çeken sağ taraf oluyor. İkisi de rahmete kavuştu hem de çok erken yaşta, büyüklerim, yan yana durmuşlar. Altay ve Trabzonspor’da oynayan, çoğu takımda teknik adamlık da yapan Turgut Uçar, KSK kaptanı olarak seremonide, yanında da kravatlı gazeteci, spor yazarı Milliyet’te yıllarca çalışmış Ünver Ergün ustam, ruhları şad, mekanları cennet olsun. Hakemlerin arasında da her zaman ki sempatik tavrı ve gülümsemesiyle, Bergamaspor – Menemenspor maçında çektiği enfes fotoğrafla Dünya 1.’liğini kazanmış, dönemin İzmir TSYD Başkanı Mehmet Ali Okumuş üstadım. Hakemler de Ahmet Semercioğlu, Bekir Öcal ile beni hakemliğe başlatan ağabeyim Mustafa Aydınoğlu ile Göztepe’nin takım kaptanı Hasan Büyükbaş. Ergün ile Uçar’a rahmet, hayatta olanlarımıza sağlıklı ömür diliyorum. Şu zor günlerimizde, eski güzel günlerimize devam edeceğiz.

enflasyon-rakamlari-aciklandi-2

Aile sigortası nedir?

koroanvirusten-can-kayiplari-artiyor

Korona salgını, afetler & hazırlık