Oynatmaya az kaldı!

Hakan SERBEST
7 Ağustos 2020

Sesinin rengine hayran olduğum sanatçılardan biridir Fatih Erkoç. Dikkatinizi celp ederim sanatçı dedim. Şarkıcı değil. Çünkü benim kriterlerime göre sanatçı var, şarkıcı var. Herkes sanatçı olamıyor maalesef. Yaşı bizlere yakın olanlar hatırlar, Y ve Z kuşakları ise müthiş ve akılda kalan sözleriyle bilir bu meşhur şarkıyı:

Oynatmaya az kaldı
Doktorum nerde
Bir güzel kız yüzünden
Oynatacağım

İşte bu nakaratı hatırlatmak istedim siz değerli okurlarımıza. Buradan da nereye geçiş yapacağımı merak ettiniz değil mi? Sizleri fazla bekletmeden açıklıyorum. Doktorunu soranlara not; Doktorlar da ‘Benim ülkesini ve sağlık çalışanlarını düşünen vatandaşım nerde?’ diye soruyor. Canları pahasına korona denen illetle mücadele eden sağlıkçılarımız kendi hayatlarına değer vermeyen sivri akıllılar yüzünden zor durumda. Mücadele boyunca evlerini, çocuklarını ve yaşamlarını terk eden, ölüme karşı bir hayat daha fazla kurtarmak için fedakârca direnmeye çalışan bu kahramanlar dua edin ki şevklerini kaybetmediler. Her türlü ek ödemeleri ellerinden alınmasına rağmen sağlıkçılar ettikleri yeminleri unutmadılar ve şikâyet etmeden korona cephesindeki mevzilerini terk etmeden savaşıyorlar.

MAHŞERİN 5 ATLISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak. Bu saydığım isimler mahşerin 4 değil 5 atlısı. Övmek ya da yermek için yazmadım bu isimleri. Korona ile mücadelede gündeme gelen devletin bakanlarını sıraladım. Bu isimlerden beklentim gevşedikçe çivisi çıkan, hayatlarımızı her an daha fazla tehdit eden bu lanet illete karşı daha dirayetli mücadele etmeleri. Tedbirleri art arda ve kimsenin gözünün yaşına bakmadan sıralamaları. Turizm de tedbirlere uymadan müşteri kabul eden işletmelerin gözünün yaşına bakmamaları. İçişleri’nde maske zorunluluğuna uymayanlara ceza kesmeleri. Milli Eğitim de sağlıktan emin olmadıktan sonra okullara başlama izni vermemeleri. Sağlıkta çalışanları maddi ve manevi rahatlatmaları. Ekonomide de üreten şirketleri desteklemeleri, devleti zarara uğratanları himaye etmemeleri. Evet beklentilerim yapılamayacak kadar zor değil. Gelelim güzel ülkemin güzel hasletlerine sahip olduğuna inandığım vatandaşlarına. Allah’ını seven mesafe, maske ve hijyen kurallarına tamamıyla riayet etsin. 18 milyon öğrencinin ve bir o kadar yaşını almış vatandaşın canını tehlikeye attığını unutmasın. Evine bir şekilde getirdiği kendini bir nezle kadar rahatsız etmeyen bu virüsün başkalarının hayatına son verdiğini kesinlikle göz ardı etmesin. Unutmasın ki hiçbir öncelik yaşam önceliği kadar önemli değildir.
Ezcümle: Unutmayalım ki acı ve meşakkatli günleri birbirimize kenetlenerek aşabiliriz. Acılar paylaştıkça azalır, mutlulukta paylaştıkça çoğalır.

asgari-ucret-belli-oluyor

Bağ-Kur emeklilik

dogal-afetler-izmirlileri-kirsal-alanlara-yoneltti

Beach kulüplerimiz ve otoparkları