Parlak, gergin ve lekesiz bir cilt için…

Özgen YILDIRIM
13 Ekim 2020

Güzel, parlak ve lekesiz… Canlı, genç ve çekici… Herkesi kendine hayran bırakacak güzellikte bir ten görünümüne sahip olmak birçoğumuzun hayali… Cildin güzel görünmesi için yapabileceğimiz birçok şey var; temizlik, sağlıklı beslenmek ve stresten uzak durmak gibi… Ancak bunun dışında da ufak dokunuşlar sizi hayallerinize kavuşturabilir…
Bu hafta sizlere Scarlet S radyofrekans uygulamasını anlatacağım. Bu uygulama, üzerinde mikro iğnelerin bulunduğu kişiye özel kullanımlı bir başlık aracılığıyla epidermis ve dermis tabakasına kontrollü olarak enerji iletilmesi olarak tanımlanabilir. Verilen enerji sayesinde cildin altında elastin ve kolajen lifler uyarılır ve yeniden yapılanmaları sağlanır. Scarlet S, ciltteki ton farklılıkları, genişlemiş gözenekler, sivilce izleri, lekeler ve ince kırışıklıklar gibi farklı cilt problemlerine çözüm olmakla birlikte ameliyat olmak istemeyenler için de ideal bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.
Birçok yerde ‘altın iğne’, ‘secret’ ya da ‘Scarlet S’ olarak bilinen bu yöntem, ayrıca yüz, boyun sarkması ile yüz ovalinin belirginleştirilmesi için de kullanılabilir. Yara tedavileri, cilt çatlakları için de bu uygulama tercih edilebiliyor.
Hijyen kurallarına uygun bir şekilde uygulanan yöntem sonrası ciltte herhangi bir kanama, morarma ya da iğne izi gibi sorunlar yaşanmaz ancak hafif kızarıklar ve küçük kabuklanmalar olağan karşılanır. 20 ila 40 dakikalık bir işlem sonrası kişiler rahatlıkla günlük hayatlarına devam edebilir. Kabuk oluşma gibi durumlarda da cilt birkaç gün içerisinde eski haline dönecektir. Uygulama aylık olarak 3 ya da 5 seans olarak yapılır ve en az 2 yıl kalıcılık sağlar.
Uygulamada ısı artışı ile cilt yenileme yapıldığından ciltte kuruluk olabilir, bu sebeple işlemden sonraki birkaç gün nemlendirici ile kuruluğa karşı savaşılmalıdır. Scarlet S sonrası ciltteki gözenekler genişlediği için kullanacağınız antioksidan ve vitamin içerikli kremleri cilt daha iyi emecektir ve dolayısıyla daha etkili olacaktır. İşlem cilt odaklı olduğu için sonrasındaki birkaç günde peeling gibi cilt soyma işlemlerinden kaçınılmalıdır.
Tüm bunların yanı sıra her zaman altını çizdiğim sözlerle yazımı bitirmek istiyorum: Medikal estetik yöntemleri başta olmak üzere benzeri tüm uygulamalar için uzman gözü şarttır. Eğer siz de bu tarz bir uygulama yaptırmak istiyorsanız alanında uzman bir ya da birkaç kişinin görüşünü alabilirsiniz…
Tüm güzelliklerin sizi bulması dileğiyle… Sağlıklı ve mutlu bir haftalar…

Koronadan kaçın adaletten değil

Çobanlar EK/5 kapsamına alındı