Rakip deyip geçme var mı insanlıktan öte

Metin AYDINOĞLU
12 Ağustos 2022

Ünal Boz. Harika bir karakter, kişilik. Önce insan sonra tabip. Operatör Doktor, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı. Yılların spor insanı, aynı zamanda. Başlarda Tıp Fakültesi öğrencisi sonrası intern doktor iken de top peşinde koştu. Kendinin ve de rakibinin bir yerini kolunu bacağını kırmadan, daha önemlisi kalp kırmadan top oynadı. Sevgi ve alışkanlık, tutku. Devam ediyor. Çok iyi futbolcudur, tekniktir, maşallah. Karşılıklı oynadılar, rakip oldular. Biri orta sahada, biri defansta. Emektar, emekçi, ödüllü spor yazarı Hikmet Kızak ile. Birbirlerine bakacak yüzleri var ki. Muayenehanede buluştular. Hayat bu işte.

OZON TEDAVİSİ

Habere, idmana, maça, gazeteye koşan Hikmet ağabeyim, 4 yıldır yürümekte çok güçlük çekiyor. Ünal hocam sağ olsun, her türlü kolaylığı gösterdi, rakibine. Bacaklarda enfeksiyon var, ozon tedavisi de görmesi şart. Çiğli Bölge Hastanesi’nde yer arıyoruz, talep çok. Özel Can Hastanesi’nden Uz.Dr.Hüsnü Yılmaz kardeşimden rica ediyorum. Hikmet ağabey ile Yeni Asır’da birlikte çalıştığımız Milliyet’in emekçilerinden Muhittin Akbel müdürüm de yakından ilgileniyor, ahde vefa işte. Umarım, inşallah forma giydirip sahaya çıkacaksın, söz.

ÜZÜLDÜM SEVİNDİM

Guinness Rekorlar Kitabı’na uygun, 36 yıllık başkan. Hem de antrenörlerin. 17 kez seçim heyecanı yaşadı. 20 yıldaki seçimler bol adaylı, 16 yıllık seçimlerde tek listeyle seçildi. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Dr.Şaban Acarbay’dan bahsediyorum. Çamdibi’nin gururu. Aslında belediye başkanı olacak insandır. TÜFAD iki beden dar geldi, bence. Kolay değil ki. Çoğu antrenörü beğendirmek, mutlu etmek. Başkanlığı şak diye bıraktı, zirvede. Yan sahalarda gördüğüm ilk resmi sıfatlı insandır Şaban ağabeyim. Tıfıl spor muhabiri iken, ‘Evlat istediğin bir şey var mı ?’ diye soran ev sahipliği yapan, gönlü güzel mütevazi insandır.

HİZMET YETER

Çok erken güzel evlat Arman’ı kaybetme acısı yaşadı. Rahmeti bol olsun. İçine attı. Nereye gitsem, gördüm. Sıcakta, ayazda. Kravat, takım elbise. İnsana değer verdi, sevdi, saydı, hor görmedi hoş gördü. Böyle olunca da tepesine çıkan çok oldu. Tak etti. Yaş da ilerliyor haliyle. Hem üzüldüm hem de sevindim. Üzüldüm, psikolojisini anlayabiliyorum. Sevindim, kimseye yaranmak için yapmadı başkanlığı. O zaman salla gitsin hocam. Yengemle, torunlarla vakit geçirin, bakın keyfinize. Sade bir T.C. vatandaşı olarak, hizmetleriniz için çok teşekkür ederim. Gelen, gideni aratır derler. Vefayı da boş verin, göstermeseler de olur. Hayatınızı yaşayın, bırakın hizmeti filan bu kadar yeter. Nasıl ama. Koskoca insan sarrafı Şaban hocama ayar çekmiyorum. O, Meto’sunu çok iyi tanır. Sağlık, huzur içinde ikinci bahar diliyorum. Yeni gelecek başına sabır ve başarı diliyorum.

ÖZUĞUR’LARDA KUTLAMA

TÜFAD’da 2021-22’nin başarılı antrenörleri ödülleri takdim edildi. Altay’ın emektarı Orhan Özuğur (İmam Orhan) Balçova’daki başarıları ortada. Alt yapı hayranı, işi gücü futbolcu yetiştirmek, emeğine, yüreğine sağlık. Minnettarız. Böyle hocalara hayranım. ‘Her başarının arkasında mutlaka bir kadın vardır’ çok doğru. Hayat arkadaşı Nergiz yengemizin yaş günü, evlilikte 44.yıl, TÜFAD ödülü. Kızı Ebru Yurtseven, torunları Tayfun ve Bora ile mutluluk tablosu çizdi. Nice nice yıllara, sağlıkla huzurla Orhan hocam.

meslege-gore-asgari-ucret-mi-geliyor

Kim 500 cevabı ister ?

suat-dervi

Fosforlu Cevriye’nin yazarı: Suat Derviş