Saatleri geriye sarın…

Özgen YILDIRIM
22 Eylül 2020

Kim gençliğin bahar rüzgarlarının estiren, canlı, parlak ve bebeksi bir yüze sahip olmak istemez ki? Buna olumsuz cevap verecek çok az insan olduğuna eminim. Bugün size saatleri geriye sarmanıza imkan sağlayan bir uygulamadan bahsedeceğim: Örümcek Ağı Estetiği.
Medikal estetik uygulamaları içinde en çok sevilen yöntemlerden biri olan Örümcek Ağı Estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzdeki değişimi eski resimlere bakarak çok daha net bir şekilde anlamaya başlarsınız. Örümcek Ağı tekniği işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar.
Örümcek Ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır.
Örümcek Ağı Estetiği; yüzünde kırışıklıkları olan, sarkma yaşayan, alt göz kapak ve çevresinde kırışıklıkları olan, dudak ve ağız çevresinde form kaybı yaşayan, çene altı çizgisi ve gıdısı belirgin hale gelen, yüzünü gençleştirmek ve yenilemek isteyen kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsinde faydalanabileceği ameliyatsız bir tekniktir. Oldukça kısa bir süre içinde etkili bir yüz germe uygulamasıdır. Acı hissedilmez. Kesisiz bir işlemdir, iz kalmaz. Uygulama sonrasında anında sosyal hayatınıza dönebilir, makyaj dahi yapabilirsiniz. Medikal, zaman içinde eriyen ipler kullanılır. İnce çizgi ve kırışıklıklar üzerinde çok etkilidir. Tekrarlanabilir bir uygulamadır. Cildin kolajen üretimini destekler. Basit, güvenilir ve risksiz ve yan etkisi olmayan bir uygulamadır.
Her zaman söylediğim gibi uygulama yaptırmadan önce güvenilir bir uzmana danışın…
Sağlıklı ve güzel haftalar dilerim…

izmir-ve-manisada-gorev-yapan-doktorlar-koronayla-savasi-anlatti

Hayat kurtarmak yormaz

Yörük Ali Efe