Safları sıklaştıralım

Yunus KARAKAYA
26 Mart 2021

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’ni yaptı ve partinin yeni A takımı belli oldu. Böylece partiyi seçimlere hazırlayacak olan yeni yönetim kadrosu da belirlendi.
50 kişilik asli, 25 kişilik yedek isimden oluşan MKYK da, yeni dönemde 75 asli, 35 yedek isimden oluştu.
AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sayı artışını yaparkenki amacı herkesin gönlünü alacak bir yönetim listesi oluşturmak. Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş’a da üst düzey görev verirken tüm bu dengeleri göz önünde bulunduran Erdoğan, sanırım yine kimseyi memnun edememiş.
Tabii herkesi memnun etme imkanı yok onun için AK Partili kırgınların “Söz konusu Türkiye ve dava ise gerisi teferruattır” deyip  davasına sahip çıkmasını tavsiye ederim.
Şimdi gözler kabine revizyonuna çevrildi. Bakalım ortalıkta bir çok liste dolaşıyor ama son kararı Reis verecek. Siyasette 5 dakikanın bile önemi çok. Onun için ortalıkta dolaşan listelere inanmayın. Bekleyip bir de bunları görelim bakalım. Siz safları sıkı tutun aranıza fitne ve fesatçıları sokmayın ve davanıza sahip çıkın.

SEFERİHİSAR’DA NELER OLUYOR?

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Time 35’te yayınlanan “Gündem” programında konuğum oldu. Başkan Aydın gördüğüm kadarıyla Seferihisar Belediyesini yakın takibe almış. Bir taraftan hükümet imkanlarını ilçesi için seferber etmiş adeta. Gördüğüm kadarıyla genç bir arkadaş olmasına rağmen dolu dolu ve eğitimli birisi. İleride siyasette kendisini daha büyük kademelerde görürsek şaşırmayın.
Hem AK Parti yönetimi hem de Seferihisar halkı böyle bir isme sahip oldukları için çok şanslılar. Başkan’ın değerini bilmelerini tavsiye ederim.
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e de önerim eğer ilçenizi düşünüyorsanız parti rozetinizi çıkarın. Hükümet ile çözülemeyen sorunlarınız varsa Başkan Aydın ile kafa kafaya verin.
Seferihisar Belediyesi’ne çokça kez ortak akıl çağrısında bulunduğunu ancak hiç yanıt alamadığını dile getiren Başkan Aydın, “Onların ne yapmadığından çok, ‘biz ne yapabiliriz’e bakıyoruz. Artık onlardan umudumuzu kestik, Seferihisar bizim her şeyimiz” diyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Seferihisar’a yatırım yapmadığını iddia eden Başkan Aydın, “Seferihisar’ın en büyük eksiği yönetim. Bunun düzeltilmesi lazım. Sonra her şey yapılır. Ben Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin seçildiğinden beri ilçe başkanıyım. İlçemizde ortak akıl ile yapılacak işler var. ‘Gelin belediye, kaymakamlık, STK’lar ile hep beraber masa başına oturalım’ diye çağrıda bulunuyoruz. Onların ne yapmadığından çok, ‘biz ne yapabiliriz’e bakıyoruz, Seferihisar bizim her şeyimiz” dedi

SESSİZ KALMAYIN

Değerli dostum, ağabeyim, dert ortağım Muhsin Yazıcıoğlu’nu şehadete erişinin yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Suikasti çözmek için kıllarını kıpırdatmayanları Allah’a havale ediyorum. Onun adını kullanarak ticaret yapanlar için yetkilileri göreve davet ediyorum.

ne-o-nehir-kaldi-ne-de-yikananlar

Ne o nehir kaldı, ne de yıkananlar…

Güne minik bir serçe bırak!