Sağduyulu yaklaşım

Aycan SUPHANDAĞLI
1 Aralık 2022

2022 sona ererken bizi en çok heyecanlandıran şeylerden biri Göztepe- Altay derbisiydi. Haftalardır bu maça gitmeyi, maçın coşkusunu konuşuyorduk. Derbinin oynanacağı gün öğlen saatlerinde maçın heyecanını yaşamaya başlamıştık, maçtan hemen önce kahvelerimizi alıp bu keyifli derbi için moda girmiştik. Hatta maçın ilk 15 dakikası o kadar keyifliydi ki, sahadaki futbol işte derbi heyecanı bu dedirtiyordu. Sonra işte kendini bilmez holiganlar maça gölge düşürdü. Şunu söylemek gerek, bu tür olaylar takımına tutkuyla bağlı olan taraftarı yıldıramaz. Yine Altaylı da Göztepeli de o hayran olduğumuz şekilde takımını stadyumda desteklemeye devam edecektir. Önümüzdeki pazar günü Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanacak maçta da bu olayları tasvip etmeyen binlerce Altaylı taraftar birlik olup bu holiganlara karşı olduğunu tüm Türkiye’ye gösterecektir. Ayrıca suçluları çok kısa sürede tespit eden İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün her birimine teşekkür ederiz.

İZMİR İÇİN ÖNEMLİYDİ’
Biz de bu yaşanan olaylar esnasında staddaydık ve tatil edildiği kararı anons edildikten sonra hemen gazeteye dönerek gazetemizin manşetini de değiştirdik. Bütün bunlardan dolayı yaşadığım üzüntüyü tarif edemem ama Ege Telgraf olarak yaşananları tarafsız bir şekilde, hiçbir kesimi suçlamadan İzmirlilere anlatmayı kendimize borç bildik. Her cümlenin üstünde tek tek durarak olayları alevlendirecek hiçbir paylaşım yapmamayı
tercih ettik. Bu sağduyulu yaklaşımın İzmir’e yansıması çok önemliydi. Her iki kulübün başkanlarının bir arada verdiği birlik mesajları ve ortak açıklamaları da faillerin yaptıklarının kulüplere, camialara ve taraftara mal edilemeyeceğinin göstergesi oldu.

sosyal-medya

Orijinal sevmiyoruz kardeşim

metin

İzmir’in derbisi İGC’nin ligi