SAL’lı BAL’lı alemi gezdim

Metin AYDINOĞLU
4 Şubat 2020
SAL, BAL, 3.Lig, 1.Lig Allah ne verdiyse gittim, izledim sık sık olduğu gibi, fikir sahibi de oldum. Fikir sahibi olmadan da oturduğun yerden de yazılmaz ki, bize yakışmaz. Ege SporLife’den Yılmaz Özlahlan ile seyreyledik şöyle bir. Cumartesi günü ilk durağımız Güzelbahçe Sahası oldu. Güzelbahçe Belediyespor ile Narlıdere Belediyespor’un maçı vardı, iki takım da kritik konumda, alt sıralardan kurtulmak istiyor. Süper Amatör Lig maçı 2-2 bitti. Dostlarıma kavuştum hasret giderdik Çağlayan Bilgen, Rüstem Kurt, Mustafa Yurtman, Yahya Yelen, Ali Turan ile hakem kardeşlerim Fatih Tokail, Refik Erim ile Anıl Karakoç’a da başarılar diledim. 20 dakika kalabildim, İzmirspor maçı da bizi bekliyordu. 20 dakikada 2 gol gördük, yardımcılar Refik ile Anıl harika bir süzüşle poziyonu devam ettirdiler gitti gol oldu, ofsayt da yoktu,  tebrik ederim, çıkarken 1-1 idi 3-3 bitti.
HALİM İLE OKTAY OYNASA
İstanbul ekibi Atlasspor, bir gün önce İzmir’e gelip maçı oynayacağı Balçova Sahası’nda 1 saat antrenman yaptı, çok güzel bir ciddiyet ve sporculuk örneği  bu, sahaya alıştılar. Daha derli oynadı konuk ekip. 8’de 8 yapan İzmirspor olmadı yapamadı bu kez, Atlasspor engelini aşamadı. Emektar spor adamları Ünal Babacan, Sayim Soybayraktar, Ali Kıray, Ogün Yılmaz, Gökhan Derince ile Mehmet Derince, Serkan Derince ile Erkan Çubukçu yerini aldı. Gol yollarında etkili olamıyor İzmirspor, atakları da isabetli olmuyor. İzmirspor’un yetiştirdiği yeteneklerden Halim Karaköse ve Oktay Balcı ile maç sonunda kucaklaştık, maçın yorumunu bizzat kendilerine yaptım, ‘İkiniz şu halinizle oynasanız maç beraberlikle bitmez, gol çok olurdu, fark gelirdi’ dedim, bir şey demediler sadece gülümsediler.
KARŞIYAKA 2.LİGE DOĞRU
Pazar günü terfi yaptık 3.Lig maçına gittik, Karşıyaka – Erbaaspor maçına, muhteşem Atatürk Stadı’na. Karşıyaka taraftarı yine muhteşemdi doldurdu ayrılan yeri, Altınordu – Akhisarspor maçında ise 3’de 1’i kadar seyirci anca vardı. 2 dakikada 2 gol attı Karşıyaka, sonra duraksadı, ikinci yarının sonlarına doğru yine açıldı 4-0’lık sonuçla 3 puanı aldı Kaf-Kaf. Değerli büyüklerim Vehbi Moğol, Suavi Yardımoğlu ve Fatih Tanfer ile maçı izledik. 4 tane attı ama çok da kaçırdı Karşıyaka, buna bir çözüm bulunmalı. 0-0 giden maçta son dakikalarda o goller kaçsa 2.Lig bileti yine uçup gidecek. Yapmayın bunu, çıksın bu sene Karşıyaka,  yeter artık.
ALTINORDU’DAN ELAZIĞLI MİNİKLERE
1.Lig’le Altınordu – Akhisarspor maçıyla kapadım hafta sonumu. Maşallah Allah nazarlardan saklasın Altınordu, çok iyi takım oldu, yabancısı yok hiç olmadı zaten, bir de çok genç takım. Sakalları bile yeni çıkanlar var 11’de. Hüseyin Eroğlu bu sene muradına ermeli. Uğur Dündar, Atilla Köprülüoğlu, Erdal İzgi, Fatih Tanfer, Suavi Yardımoğlu, Kenan Çimen, Ali Ergöçmez’den oluşan dev ekiple hayran kaldık Altınordu’ya, sadece biz değil. İlk sınavına çıkan yenilen Akhisarspor’un teknik direktörü Yılmaz Vural da. Çok güzel açıklama yaptı Yılmaz hoca, hakeme bahane bulmadı, futbolcularını aşağılamadı, rakibini yüceltti. Elazığ depremini yaşayan minikler için 23.dakikada sahaya oyuncak attı tribünden Altınordu’yu harika destekleyen alt yapı sporcuları, Vural bunu da aktardı, övdü. Çok güzel hareketler bunlar.

ÖYLE BİR AŞK Kİ ONLARINKİ

Hem birbirlerine aşıklar, hem de futbola. Arzu Çalışkanelli Binaoğlu futbol hakemliği yaptı, evlendi yine devam etti. İki evladı doğdu Ecem ile Muhammed Furkan, bırakmak zorunda kaldı. Sonra gözlemciliğe başladı 4 yılı tamamladı, Şaban Binaoğlu da eşi Arzu’yu maça getire götüre merak sardı. Hakem, gözlemci olamayacağına göre saha komiserliği uygundu, oldu, başladı. Binaoğlu çifti Türkiye’de, dünyada da bir ilke imza attı. Eşlerden kadın, gözlemci, erkek de saha komiseri olarak aynı maça çıktı, tarih yazdılar aşkla şevkle. Aşkınız hiç sönmesin Arzu-Şaban.
NİCE YILLARA ECENUR
13 yılı doldurdu gözünü açtığından beri, 14’ünden gün aldı, biten yaş, yıl söylenir, 13 yaşında yani Ecenur, İzmirspor’da voleybol oynuyor, hem de çok güzel oynuyor. Annesi Melike Noğay ile babası Hüseyin Noğay üzerine titriyor. Hem iyi bir sporcu olsun hem de iyi bir öğrenci olsun diye. Baba Hüseyin Noğay, İzmirspor sevdalısı bir yürek. 30 yıldır tribünden destek oluyor Cumhuriyet’imizle yaşıt, İzmir’imizin adını taşıyan kulübe, yılmadan, usanmadan, bıkmadan. Babadan İzmirsporlu Ecenur’un yaş günü pastası da İzmirspor armalı olur haliyle. Nice nice yıllara Ecenur, başarılar diliyorum, yolun açık olsun, Milli Takımlarımızda oynadığını görme umuduyla.
gavurca-sorulara-turkce-cevap-vermek-balabanin-cilesi

Gâvurca sorulara Türkçe cevap vermek: Balaban’ın çilesi

chpli-tascier-yerli-test-kiti-sozunun-uzerinden-iki-yil-gecti

Corona unutturdu