Serdar Aksoy olayında kim suçlu?

hemsehrimin-sagligi-her-seyden-onemli
Yunus KARAKAYA
20 Kasım 2020

İzmir siyaseti, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun kesin ihraç talebiyle ‘tedbirli’ olarak disipline sevk etme kararı almasıyla bir anda karıştı.
Başkan Aksoy, seçildiği partisinin “ihraç” hamlesine istifa ile cevap verdi.
Peki Serdar Aksoy’u Menemenli seçmenin önüne CHP’nin adayı olarak kim sürdü?
Menemenli seçmen CHP’nin adayını mı, yoksa Serdar Aksoy’u mu başkan seçti?
İl Başkanı ve üç milletvekilinin raporunda Serdar Aksoy’un CHP’den ihracını gerektirecek neler var?
Başkan Serdar Aksoy, yolsuzluk mu yaptı?
Kendine rant mı sağladı?
Eşine veya yakınlarına kıyak mı yaptı?
CHP’nin yüzünü kızartacak bir suç mu işledi?
Eğer böyle bir olay söz konusuysa CHP’nin yetkili organları Serdar Aksoy hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu mu?
Yoksa CHP’deki bazı milletvekillerinin isteklerini yerine getirmedi mi?
Veya şehit Fırat Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesi CHP’nin seçim ortağı HDP’yi çok mu rahatsız etti?

BABASININ OĞLU
Bu arada Serdar Aksoy’un CHP’nin önemli isimlerinden Veli Aksoy’un oğlu olduğunu da hatırlatmak isterim. Veli Aksoy, 29.11.1987 – 20.10.1991 ve  24.12.1995 genel seçimlerinde XVIII., XIX. ve XX. Dönem İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Parlamentoya ilk kez SHP’den girdi. Daha sonra BÜP, CHP, SKP ve tekrar CHP’de siyasi çalışmalarını sürdürdü. CHP Genel Sekreter Yardımcılığı, MYK Üyeliği ve Parti Meclisi üyeliği görevlerinde bulundu.
Aksoy, 1997 yılında DSP Milletvekili olduğu dönemde DSP İstanbul Milletvekili Cevdet Selvi, Bursa Milletvekili Yüksel Aksu, Denizli Milletvekili Hilmi Develi ile birlikte CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ziyaret ederek solda birlik için öneri götürmüşlerdi.
Ama Veli Aksoy ve 3  arkadaşı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşmelerinin bedelini, partiden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilerek ödediler.


KOPARAN’A ELVEDA
İzmir’in değerli bir ismini daha korona illeti sevenlerinden aldı. O lanet olası mikrop Altay’ın eski başkanlarından değerli dostum, abim Tuğrul Koparan’ı bizlerden kopardı.
Kendisiyle başkanlığı döneminde spor muhabiri olarak çalıştım. Daha sonra sunduğum spor programlarında konuk olarak ağırladım.
Kendisinin çok renkli bir kişiliği vardı.
Ama son dönemlerde sürekli vefasızlıktan dert yanıyordu?
Başkanlık yaptığı Altay Kulübü’nün bile vefasızlığından dert yanan Tuğrul Abi ile en son Cuma günü hastanede tedavisi sırasında görüşmüştüm. Kendisi o durumda görünce bir süre kendime gelemedim. Ve acı haberi alınca yıkıldım.
Ama ölüm Allah’ın emri. Allah’ın rahmeti üzerine olsun. Ailesine başsağlığı diliyorum.
Mekanın cennet olsun büyük Başkan.

ADRESE TESLİM SÖZ
Vicdan terazisi çalışmayanlarla, merhamet edemeyenlerle ve vefa duygusu olmayanlarla yollarımı ayırmak, hayatta kendime karşı yaptığım en doğru şeydi. Herkes hata yapar ama siz kötüsünüz.

ege-bolgesinin-ihracatinin-ithalatini-karsilama-orani-yuzde-153-oldu

Bereket versin!

“Bu kitap, benim yüksek sesli ağıtım”