Sezona beş kala…

Aycan SUPHANDAĞLI
30 Haziran 2022

Takımların yeni sezon hazırlıkları başladı. Galatasaray ve Fenerbahçe’de teknik direktör değişikliği yapıldı. Geçtiğimiz sezon hem televizyondan hem de İzmir’e geldiklerinde staddan izlemiştim maçlarını. Anlatılana göre daha farklı bir futbol oynayacak iki takım da. Yeni teknik direktör yeni anlayış olmaz mı zaten? Göztepe’de de bunu yaşamıştık diye hatırlıyorum. Geçen sezon 3 farklı hoca 3 farklı futbol anlayışı olmuştu…

YENİ UMUTLAR…
Yeni teknik direktörle birlikte yeni oyuncu transferleri de çok hızlı başladı. Herkes birbirine çalım atıyor, Fenerbahçe gidip Galatasaray’ın eski oyuncularını transfer ediyor. Bununla birlikte taraftarın beklentisi arttı. Her gün gazetemizde arkadaşlar takımlarından daha umutlu olduğunu söylüyor. Eminim milyonlarca taraftarın düşüncesi böyledir. O zaman yöneticilere, oyunculara büyük iş düşüyor. Ekonomik krizde bu kadar para harcanması da dilerseniz başka bir yazının konusu olsun. Sadece bir takımın şampiyon olduğu düzende zihniyetin de değişmesi gerekmez mi? İşte en son Galatasaray İzmir’de oynamıştı, arkadaşlara sormuştum, “Çok eksik mi var, neden böyle kötü oynuyorlar” diye… Şimdi Fenerbahçe’de umutlar çok fazla.Yaklaşık üç hafta sonra ilk Avrupa maçına çıkacak. Biz de umarım orada olacağız. Gönlümüz her Türk takımının Avrupa’da başarılı olması. Fenerbahçe’nin yeni hocası ve yeni transfleriyle başarılı olmasını çok istiyorum. Taraftarının umutlarını boşa çıkarmayacaktır.

BASKETBOL ATAĞI
Son yıllarda takımlar diğer branşlara önem vermeye başladı ve başarılı oluyorlar. Spor sadece futboldan ibaret değil tabii. Basketbol çok hızlı gelişti, çok fazla mücadele var. Daha karşılığı alınan bir yatırım olduğunu söyleyebilirim. İzmir’de Karşıyaka dışında da büyüyen bir spor branşı oldu basketbol ayrıca. Daha gidilecek çok yol var.

avrupa-parlamentosunden-bitcoin-yasagina-ret

Yeni milyarderler doğurabilir!

hastane

Yolunuz hastaneye düşmesin!