Sizi gidi terör sevicileri!

istiklal-teror-saldirisi
Yunus KARAKAYA
18 Kasım 2022

Hepimizin malumu pazar akşamı İstanbul İstiklal Caddesi’nde bir terör saldırı düzenlendi ve yine masum insanlarımız can verdi. Yine masum çocuklar hayatlarının baharında hayatlarından koparıldı. Ülke olarak yine kan ağladık, yine terörü lanetledik.
Türkiye’de patlayan o bomba dünyadaki bütün insanların yüzüne ve yüreğine patlamış olmalıdır. Türkiye yıllardır terör belasından bir türlü kurtulamamıştır. İçeriden ve dışarıdan bu ülkeyi sarmaya çalışan ve zor duruma düşürmeye çalışan bedbahtlar, kötülük sahipleri var; içimizde de var
Ama hala Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu anlayamamış terör sevicileri var. Terör saldırısı ile Türk milletini yıldıracaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar.
Söylediğim gibi Türkiye Cumhuriyeti öyle büyük bir devlet ki o kansız, o alçak, o şerefsizi hemen saklandığı ininde yakaladı.
Ama şimdi aklı evveller ‘teröristin kaçarken güvenlik kameralarına yakalanmasını’ tartışıyor. Yok, kaçış anıyla yakalanan kişi birbirine benzemiyormuş; yok, kaçış anı görüntüleri şüpheliymiş.
Kardeşim siz kimsiniz!
O çok sevdiğiniz teröristler var ya çıkarlarına dokunduğunuz gün emin olunuz sadece nefretlerini ve sloganlarını değil, silahlarını da size çevireceklerdir. Türk Devleti demokratik hukuk devleti vasfıyla asla taviz vermeden, ülkemizin ve milletimizin bekası için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edecektir.


BÜROKRATLAR VE HÜKÜMET

Kim ne derse desin, devlet kademelerinde görev yapan bürokratlar, hükümetin yereldeki temsilcileridir. Ama seçimlere gidilirken de bürokrat çevresine dikkat etmek gerekir. Kendilerine bugüne kadar saklamayı becermiş ve çevrelerinin takdirini kazanmış kimileri hiç olmadık zamanlarda ve kimsenin aklına gelmeyecek yol ve yöntemlerle işleri aksatabilir, yavaşlatabilir, kasıtlı olarak kötü bir sonucun çıkmasına vesile olacak şekilde bir işi yapabilir ve hatta üniversite sınav sorularının çalınması gibi skandallara imza atabilirler!
Sağlıktan savunmaya, spordan eğitime kadar tüm bürokraside özellikle seçime kadar olan süreçte nelere dikkat edilmeli. Tüm bu sıkıntılı süreçlerin seçime kadar aklımıza hiç gelmeyecek yol ve yöntemlerle karşımıza çıkması, vatandaşın iktidara karşı kışkırtılması ve muhalefeti desteklemesi için işlerin yavaşlatılmasından, üniversite sınavında olduğu gibi yeni skandallara sebep olunması yönündeki gayretler artarak gündemimizi meşgul edecektir diye düşünüyorum

Adrese teslim söz: Eşek deyip geçmeyin

Eşek bir defa gittiği yolu asla unutmaz.
Bu yüzden değerli ve makbul kurban sayılan develere kılavuzluk yaparlar.
Eşek, bir mühendis gibi yokuşları matematiksel bir eğimle kastederek kısa mesafeleri de virajlar alarak çıkar. Eşek, bir kere düştüğü çukura ikinci kez düşmediği gibi bir kere bastığı bataklığa bir daha basmaz. Eşek, sıpasını doğururken kimseden yardım almaz, bakımını ve eğitimini kendisi verir. Eşek, kendine iyilik yapanı da, kötülük yapanı da asla unutmaz. Eşeğin gözleri harikadır, yakından bakınca içinde kaybolursunuz. Bu yüzden bazı insanımsı yaratıklara eşek demek, eşeklere yapılmış hakaret olur.

850-gramlik-birsen-asel-bebek-100-gunde-yasama-tutundu

İçli köfte!

ozel-niyazoglu

Çocuk gelişimine bilimsel ve sevgi dolu bir dokunuş: Niyazoğlu Eğitim Merkezi