Sizin meramınız ne?

Metin AYDINOĞLU
13 Mayıs 2022

Ne yapmak istiyorsunuz ? Amacınız nedir ? O dar görüşlü ama çok boyutlu beyninizde ne işler çeviriyorsunuz ? Kaç tilki var, kuyrukları ne alemde ? Gıcıklığınız bize mi ? Hakem camiasını rezil rüsva mı etmek meramınız ? Adamlarınız mı gelsin ? O mu derdiniz ? Yettiniz artık. Biri bahis oynar hem de çıktığı maça, faal görevli olup bayi işleten bile çıktı. Sanal alemde bilet satan mı ararsınız o da var. Kural hatası yapıp, kural uzmanı geçinen de cabası. Biri çok lazımmış gibi. Parayı ön plana çıkaran oluşumun arması olan metal parayı havaya sallar, gözüme sokar gibi. Para, adalet ve maç. Aynı anda. Top kale, ne güne duruyor ? Bilerek yapıyorlar. Nasıl olsa bir şey olmayacak. 6 kişiler birbirlerine yardımcı olmak sanki külfet. Kural hatası var, ayan beyan öyle onlara kal geliyor. Adalet sağlayacakları yerde. Maça değil, sanki otele tatile gidiyorlar. Bu gidişe bir, dur demek gerek. Nerden başlıyor, kim var arkasında bulmak gerek. Varsayım filan değil. Ateş varsa duman da vardır. Veya tersi de doğrudur. Midem bulanıyor. Kafam da karışıyor. Kaldığımız otelin, uçağın, yediğim yemeğin, içtiğim suyun bile fişini, faturasını yıllarca saklayan biri olarak, utanç duyuyorum. Bakalım bu çirkin ortam nereye kadar gidecek ? Bir iki dilim kurtlanmış peynir koca tenekeyi iğrenç şekilde kokutuyor. Yazık değil mi, dürüst, onurlu, namuslu hakemlere ?

GAZİDAK’A SABIR DİLİYORUM

Gaziemir Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği, GAZİDAK. Dağ yürüyüşleri yapıyorlar, hizmet veriyorlar. Başkanı da Milli hakem Ömer Karas. Kozak Yaylası Göbeller Köyü’ne kadar geldiler. İki otobüs yaklaşık 100 dağcı ile. 2’si hemşire 6 sağlıkçı da var. Acil Tıp ve İlk Yardım eğitimleri de tamam. Olacağı mı varmış, mukadderat işte. Orada bitmiş işte nasip kısmet. Emektar file bekçisi Fatih Mumcu’yu sahada, kalesinde, emekli havacı astsubay Feridun Gayıran’ı da dağlarda kaybettik. Yürüyüş sırasında gayet neşeli, hiç bir sıkıntısı yoktu. Fotoğraflarda da görünüyor. Kalp krizi geçirdi. Ayakta iken, yüzü koyun yere düştü. İlk müdahaleler yapıldı anında, ambulans da geldi. Olmadı. Kurtaramadık. Ailesine, sevenlerine, dağcılık alemine başsağlığı, sabır diliyorum Allah rahmet eylesin.

FOÇALI NURETTİN, ATIL KOŞ OYNA

Foça’nın tanınmış emektarı erkek berberi Ural Küçükdeniz’in evladı. Annesi Derya Küçükdeniz, babaannesi Nurhayat Küçükdeniz, kardeşi Naz Küçükdeniz ile babası Ural Küçükdeniz destek veriyor Nurettin’e. Daha yolun başında Altay’da ilk kez maça çıktı, alt yapıdan yetişti. 1.Lig’de banko oynaması gerek Nurettin’in, oynar da oynamalı da. Yabancıları bırakın özünüze dönün. Ne oldu gittiler de mi ? Süper Lig’de başka kulüplerin armasını öperler artık, seneye. Ama acı gerçek Altay 1.Lig’de. Yas tutmaya gerek yok. Sıra sende Nurettin, evladım. Altay’da alt yapıdan nice futbolcular yetişti, nice değerler ön plana çıktı. Atıl, oyna, koş. Yolun bahtın açık olsun. Milli forma da senin olsun. Başarının alt yapıya güven ve cesaret verecektir. Duble oynaman şart, gençsin oynarsın. Boş işlerle uğraşma, Altay’ı dolu dolu yaşa.

EŞREFPAŞASPOR ŞAMPİ…

Çetin Zengin 1.Amatör Küme’de harika bir sezon geçiriyor doğduğum, doyduğum kutsal topraklarım Eşrefpaşa semtimin takımı Eşrefpaşaspor. Renkleri de harika, mavi- beyaz. Basmane Altınparkspor ile oynadıkları maçı izledim. 4 forma numaralı genci beğendim, harika futbolcu. Takım olarak çok çalışkanlar. Her iki maçı da 6-1 kazandı Eşrefpaşaspor. Play-off’ta başarılı olursa SAL’a çıkacak. Umarım, inşallah Özçamdibi’nin Nedim Akgül’le yakaladığı başarıya ulaşır BAL’a da çıkar. Kulüp başkanı genç isim Serkan Göknar, çok emek veriyor. Eşrefpaşa’nın efsanesi Ali Peynirci ağabeyim ile Mehmet Yıldız başkanım da çok destek sağlıyor. Bu yolda sonsuz başarılar diliyorum. Yakışır ‘Semtlerin ağabeyi, ağabeylerin semti’ Eşrefpaşa’ya…

LAM’I CİM’İ YOK KAF SİN KAF VAR

Sadık Kâhya, Hakan Karatepe, Burkal Efe Sakızlıoğlu, Cenk Karslı, Zafer Kılıçoğlu, Oktay Yamanlar, Fatih Ozan Yıldız, Ahmet Çiçek, Cenk Akın, Emrah Altınbaş, Ali Sarıçınar. Tesadüf bu ya. Maça çıkmaya hazırlar gibi. 11 tamam. 1 ay düzenli idman yapsınlar, çıkar yine takır takır oynarlar. Bildiğim, tanıdığım simalar. Karşıyaka’nın, Kaf Sin Kaf’a hizmet etmiş, gönül vermiş, alt yapıda yetişmiş, amatör ve profesyonel takımlarında formasını terletmiş isimler. İlk kez toplandılar, eski günleri yad ettikleri gibi. Yeşil-Kırmızılı kulüp için ‘Ne yapabiliriz’i tartıştılar, konuştular, değişik fikirler ortaya attılar.
Amaç ‘Karşıyaka’ya hizmete devam etmek’. Kısaca Lam’ı Cim’i yok Kaf Sin Kaf var. O da bir tane. Gerisi de teferruat.

Avrupa güzellemesi

marketler-alisveris

Sen arada sırada uğra bana