Soğan, Oğan, Erdoğan

sogan-ogan-erdogan
Yunus KARAKAYA
26 Mayıs 2023

14 Mayıs seçimleri “Soğan” 28 Mayıs seçimleri “Oğan” arasına sıkıştırıldı. Sonuç kime yaradı Erdoğan’a yaradı.
ATA ittifakı adayı Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceğini açıklamasının ardından kızılca kıyamet koptu. Böyle olunca “Soğan” edebiyatı yapanların okları bu sefer Sinan Oğan’a yöneldi.
Sinan Oğan ile arasına kara kedi giren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı pazarlıklar sonucunda 7 maddelik bir protokol imzaladı ve desteğini açıkladı.
Haydaa yine bir kriz çıktı. DEVA Partisi, Yeşil Sol Partililer bu sefer hem Kemal Kılıçdaroğlu’nu hem de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı hedeflerine koydu.
Eh be kardeşim şöyle huzur içerisinde bir seçim geçiremiyecek miyiz? Şu insanları bir rahat bırakın da gitsinler oylarını kullansın.
Abdurrahim Karakoç üstad ne güzel söylemiş;
“Beden ölür, çürür, cana bakın siz.
Kim kiminle yürür, ona bakın siz.
Bırakın dönsün dönme dolaplar.
Haktan hakikatten yana bakın siz.”

İKİNCİ TUR NELERE GEBE

Gelelim Pazar günü yapılacak olan 2.tur seçimlerine.
Öncelikle Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı seçmenleri mutlaka sandığa gitmeli.
Cumhur İttifakı seçmenleri, “Nasıl olsa kazanırız” rehavetine kapılırsa, Millet İttifakı seçmenleri de “Kazanamayız” karamsarlığına kapılırsa yanılmış olur.
Kulağıma gelenlere göre Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde umduğu desteği bulamadığı Demokrat Parti, Deva Partisi ve Gelecek Partisi ile ipleri koparmış. Bir de girdiği her seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayağının altına muz kabuğu koyan parti içi muhalifleri düşünürsek Millet İttifakı adayının işi bir hayli zor.

YENİ BAKANLIKLAR GELEBİLİR Mİ?

Bildiğiniz gibi ATA İttifakı adayı Sinan Oğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, 28 Mayıs seçimlerin Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeğini açıkladı.
Oğan’ın Afet Bakanlığı kurulması fikrinin Erdoğan tarafından kabul gördü.
Türk devletlerinin hem kendi aralarında hem de dünya ile ilişkilerinin çok daha önem kazandığını görüyoruz. Bu ilişkileri daha geliştirmek için yeni bakanlık kurulabilir mi?
Elbette kurulabilir?
Peki böyle bir bakanlık kurulursa o koltuğa kim oturur?
Benim favorim Yavuz Ağıralioğlu
Sinan Oğan da fikir babası olduğu Afet Bakanlığı koltuğuna aday olan en kuvvetli isim.

ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Geçtiğimiz günler İzmirli depremzedelerden bir mesaj aldım.
Mesajda; TOKİ’den iş yeri hak sahibi olarak 193 kişi hak kazandı. TOKİ karşılığında 68 iş yeri yaptı. 145 kişi açıkta kaldık şu anda hiçbir yetkili bizim hakkımızda ne yapılacak kimse cevap vermiyor. Dilekçe verdik “işyeri veremiyorsanız farkını verelim ev verin” diye ama olumsuz cevap aldık. Çekilmeyen etap sadece 4 etap kaldı orada da 3 veyahut 6 tane dükkan var. Onun haricinde iş merkezi yaptılar oradaki dükkanları da çok büyük yaptılar ihaleyle satılacak diyorlar bize vereceklerini zannetmiyoruz orada da 11 tane dükkan var. Gelen mesajı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’a ilettim. Bakalım çözüm bulabilecekler mi? Bekliyorum.