Sonsuz güzellik!

guzellik
Özgen YILDIRIM
21 Eylül 2021

Alcakaranlık kuşağından fırlamışçasına son dönemlerde çok popüler olan bir yöntem: Vampir yüz germe! Vampir yüz germe, gerçek bir ameliyat olmadan bir yüz germenin genç, canlandırıcı etkilerini simule etmeye çalışan bir işlemdir. 25 yaş sonrasında, vücudunuzun kollajen üretim hızı düşmeye başlar. Kollajen üretim hızını artırmak için bir şey yapmadığınız sürece hayatınızın geri kalanında önemli bir oranda azalmaya devam eder. Ayrıca kolajenin kalitesi de önemlidir. Kollajen kalitesinde düşme gözle görülür şekilde sağlıksız bir cilt ile sonuçlanır. Yüzde ince çizgilerden, yüzde orta dereceli kırışıklıklardan veya yüzde şiddetli kırışıklıklardan muzdaripseniz veya cilt sorunlarınız varsa, Vampir Yüz Germe (Vampire Facelift) uygulamasının kollajen üretimini arttırmasıyla cildinizin kalitesini iyileştirme şansı vardır.

Vampire Face Lift uygulaması öncesinde cilde uygulanan hiyalüronik asitle cilde canlılık kazandırılır. Daha doğal ve genç bir görünüm kazandırıldıktan sonra asıl aşamaya geçilir. Vampire Face Lift için konusunda uzman doktor tarafından kişinin kendisinden bir tüp (10 cc) kan alınır. Alınan bu kanın içerisinde yer alan hücre yenileyici faktörler ayrılır. Bu işlem tamamen prp işleminden farklıdır, ve prp işleminden daha etkin bir yöntemdir. Vampire Face Lift işleminde kandan ayrıştırılan etkin maddeler prp sistemi ile ayrıştırılamaz.

Yaklaşık 20 dakika süren bu işlemde ayrıştırılan hücreler büyüme faktörleri ile cilde benzersiz bir etki sağlar. Öncesinde aneztezik krem sürülerek uyuşturulmuş cilde küçük enjektör yardımıyla bu kan enjekte edilir. Vampire Face Lift’i bu kadar özel kılan asıl nokta ise bu sihirli denebilecek kanın cilde uygulanma aşamasıdır. Vampire Face Lift uygulamasını sadece bu konuda sertifika sahibi doktorlar uygulayabilir.

Uygulamanın etkilerine gelecek olursak; bu kan içerisindeki sadece yaralanma esnasında devreye giren hücre yenileyici faktörler bu sefer cildi onarmaya yönelik çalışmaya başlıyor. Cildin kolajen üretimi artıyor, canlılık ve yenilik kazanıyor.

Peki, bu uygulama ne kadar mı sürüyor?

Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında ciltte hafif kızarıklık oluşabiliyor. Etkisini 60 güne yayılan bir sürede göstermeye devam eden Vampire Face Lift, zaman içerisinde tekrar edilebilen bir işlemdir.

Vampir Yüz Germe sırasında aşağıdaki adımlar izlenir:

  • Önce cildinizde derinlemesine bir temizlik yapılır.
  • Sonra doktorunuz cildinizi dezenfekte eder.
  • Yüzünüz lokal anestezik krem ile uyuşturulur.
  • Ardından kolunuzdan 16-20cc kan alınır ve santrifüj edilerek PRP hazırlanır.
  • Hastanın ihtiyacına göre önce yüze dolgu maddesi enjekte ederek derin kırışıklıklar azaltmak hedefleyebilir.
  • Küçük bir iğne kullanılarak PRP yüze geri enjekte edilir.
  • PRP ve Dermapen uygulaması ile ciltte mikrokanallar açarak PRP cilde yedirilir.

Bugünün adı ‘Vefa’ olsun

oksuruk

Çocuklarda öksürüğe dikkat!