Sporculara uyar hayat eve sığar

Metin AYDINOĞLU
31 Mart 2020

İlk, Orta ve Lise düzeyindeki öğrencilerin EBA’sı var, Eğitim Bilişim Ağı. Ne kadar başarı sağlanacak belli değil ama yapacak bir şey yok, olması gerek. Hazır diyorum futbolcular, tüm sporcular evdeler, amatörü, profesyoneli. Spor kanallarında ve diğerlerinde hazırlanıp sunulmalı. Oyun Kuralları, beslenme, psikolojik destek, uyarılar, püf noktaları, öneriler fırsat bu fırsat. Mesela futbolda kural hatası ne, hakem hatası ne, farkı ne, bu anlatılmalı ki, yaşam normale döndüğünde, sevgi, saygı, hoşgörü, yaşama değer, cana saygı öne çıksın. Geçecek bu günler güzel günler, güneşli günler göreceğiz, virüssüz günler hep beraber, hep beraber.

SUYA SABUNA DOKUNDUK

Lepra, Kolera, Veba, Corona, Hanta. Kafiyeli oluşları, son harflerinin aynı olması batsın, kulağa hoş gelen uyumları batsın. İnsan denen yaratık birlik içinde olamazken, onlar bir toplanıyorlar canımıza okuyorlar. Lepra, Kolera, Veba insan neslinin canına ot tıkarken, yetmedi Corona illeti çıktı karşımıza o da bitmedi Hanta huzurlarınızda. Hayaller nerde, biz daha nerdeyiz. Uzayda yaşamanın yollarını ararken oralarda ev arsa tarla kapmanın yollarını ararken, tee 2020’de el yüz yıkamayı, suya sabuna dokunmayı daha yeni öğrendik, haydi hayırlısı.

İLK GÖRDÜĞÜME SARILACAĞIM

Dünyanın bozuk düzeni, adına insan denen iyi ayaklı mahlukların karakter, kişilik ve davranış eksiklikleri, kötülükleri yüzünden çoğu şeyi unuttuk, unutturdular. Çocukları sevemez, araçların penceresinden nanik yapamaz olduk. Bunlar yetmezmiş gibi, insan olmanın en büyük özelliği olan tokalaşmayı, çak yapmayı, sarılmayı, hatta yanak temasını unuttuk. Araya da mesafe koyduk, olması gereken bu, maalesef. Geçecek bu günler de, hala içimde umut var, kötü giden tabloya rağmen, merak etmeyiniz kara gün kararıp kalmaz. Çevreme bakıyorum da, ‘Virüs gidince ilk yapacağınız şey ne olur’ diye soruyorlar. Kimi ilk işim deniz kenarında saatlerde yürümek, kimi annemi gezdirmek, kimi balık tutmak kimi de mangal yapmak derken, benim de ilk arzum ilk gördüğüm kişiye doya doya sarılmak. Bakalım kim olacak, bu talihli 🙂

İHRAÇ EDİLEN 19 FORMA NOLU COVİD

Covid-19 Coronavirüs illetin, baş belamızın adı. Sosyal medyada çok değişik paylaşımlar görüyoruz, takip ediyoruz. Komik olan da var, düşündüren, panik yaptıran galeyana getiren de. İsli sisli dumanlı bir hava, yeşil saha, başka kimse yok sahada, görünmüyorlar. Hakem çok sinirlenmiş vücut dili öyle, besbelli. Çıkarmış kırmızı kartını, atıyor sahadan 19 forma numaralıyı, adı da Covid. İhraç edilenin sırtı dönük olsa da fark etmiş, görmüş sahadan atıldığını. Bir eli belinde çok yorulmuş belli, diğer eli de ensesinde ovuşturuyor pişmanlık var sanki, ‘ne yaptım ben der’ gibi. Gidecek az kaldı, bu sahada yeri yok.

EROĞLU EVE SIĞMIYOR

Herkesin olduğu gibi Altınordu ailesi, camiası evde, Eroğlu ailesi de. Altınordu’nun genç ve başarılı teknik direktörü kardeşim, hocam Hüseyin Eroğlu, cefakar, fedakar eşi Fatoş Eroğlu, futbolcu kızı Nehir, yakından takipçisi oğlu Emir ile evde, aynı zamanda hasret gideriyorlar. Kolay değil maçlar, antrenmanlar, seyahatlar, ayrı kalmalar, hasretlikler, maalesef bu işin fıtratında var. Hüseyin Eroğlu oğlu Emir ile birlikte BeinSports’un konuğu oldu. Evde daha çok düşünme zamanı oldu, yepyeni projelerle geliyor Hüseyin Eroğlu, haberiniz ola, pek yakında.

isletmeler-daha-kapsamli-ve-uzun-sureli-desteklere-ihtiyac-duyuyor

Yeni torba yasada değişen sosyal güvenlik hakları!

cumhurbaskani-erdogan-millete-seslendi

Biz Bize Yeteriz…