Suyun parlaklığı cildinize yansır…

Özgen YILDIRIM
10 Kasım 2020

Gençlik… Bir bahar rüzgarı gibi tatlı tatlı esen saatleridir ömrün… Bazen taze açmış bir çiçek, bazen yeni harlanmış bir ateş… Ama en nihayetinde gelip geçen bir an’dır gençlik… Zaman geçer, ömür hızlı koşusunu sürdürür… An’lar biriktiririz ceplerimize… Yükümüz ağırlaşır, yoruluruz… Ağırlaştıkça yansır hisler yüzlerimizden… Ve yaşanmışlıklar…
Daha önce de size gençlik aşılarından bahsetmiştim… Bugün yine bir başka yazıyla size ‘Merhaba’ demek istedim… Bugünkü konumuz, Aquashine Gençlik aşısı!
Aquashine Gençlik aşısı, hyalüronik asit, vitamin, peptid, aminoasit ve antioksidanlar içeren bir formüldür. Vücudumuzun en temel yapı taşlarından biri olan hyalüronik asit, pek çok dokunun yanı sıra cildimizde de yoğun olarak bulunur. Su tutulumunu arttırdığı için, cildin canlı, parlak ve nemli olmasını sağlar. Fakat yaşla beraber derideki miktarı da giderek azalır. Bu aşıyla birlikte dokularda azalan hyalüronik aside destek amaçlı bir işlem uygulanır. Bu işlemin ardından nem, parlaklık, canlılık ve esneklik kazanır…
Hyalüronik asit en önemli özelliklerinden biri olan su tutucu etkisi cilde nem verir. Ayrıca dokunun sağlıklı ve dolgun görünmesine katkıda bulunur. Diğer taraftan cilde dışarıdan verilen hyalüronik asidin cildi sıkılaştıran ve gençleştiren kolajen, elastin ve cildin kendi ürettiği hyalüronik asidi arttırdığı gösterilmiştir. Bu da cildin elastik ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur. Yaşla birlikte vücutta buluna hyalüronik asidin her yıl bir miktar azaldığı bilinmektedir. Dışarıdan verilen hyalüronik asit genç ciltlere özgü doğal ortamı yeniden oluşturarak genetik ve çevresel faktörlerce belirlenen yaşlanma sürecini geciktirir.
Aquashine gençlik aşısı, 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Genç ciltlerde koruma etkisi sebebiyle, orta ve üzerindeki yaşlarda ise tedavi edici etkileri sebebiyle uygulanır.
Yapılan işlemin yansımaları hemen görülmeye başlamakla birlikte asıl etki iki ay sonra hissedilir. Aşının hacim tesiri 6 ila 8 ay, ciltteki parlaklık, hidrasyon, elastikiyet artırma desteği ise 12 ay sürer. Sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir yaşam tarzı, tedavinin daha başarılı olasını ve uzun süre kalmasını sağlar.
‘Peki, bu aşının uygulanmasının avantajları nelerdir?’ diye soracak olursanız…
Özellikle güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi sebeplerden ötürü cilt dokusunda erkenden meydana gelen zararların giderilmesi ve önlenmesinde etkili bir yöntemdir. 20 yaşından itibaren tüm cilt tipleri için uygun bir uygulamadır. Muayene koşulları yapılabilen bir uygulamadır. Uygulama sonrası enjeksiyon yerlerinde küçük kabarıklıklar oluşabilir, bunlar 2 ila 3 gün içerisinde yok olur. Enjeksiyon yerlerinde minimal morluklar oluşabilir. Hyalüronik asidin erken emilimini engelleme amaçlı, uygulama sonrası sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Hamileler gençlik aşısı uygulamamalıdır.
Sözlerime son verirken sizlere bu tarz uygulamaların uzman hekimler kontrolünde yapılması gerektiğini hatırlatmak isterim…
Sağlıklı haftalar dilerim…

karsiyaka-izin-yapacak

Arıyoruz, anıyoruz, acımızı paylaşıyoruz

Depremde hayatını kaybeden sigortalıların yakınları