Tanıyın masterleri veteranları tanıyın

taniyin-masterleri-veteranlari-taniyin
Metin AYDINOĞLU
1 Temmuz 2022

Başkanlığını Selim Atlaer’in yaptığı Ege Veteranlar Futbol Federasyonu 2021-2022 sezonu finali, emektarımız, gözbebeğimiz Atatürk Stadı’nda oynandı. Bir zamanlar maça çıkacak takımlara bile ter idmanı için izin verilmeyen mabedimiz, son yıllarda ilk kez böyle bir mücadeleye sahne oldu. Amatör kelimesi kullanamıyorum çünkü TFF ile ASKF amatör sıfatıyla tanımıyor. Garip, enteresan. Uğraşmak istemiyorlar. Masterler ile veteranlarla. Gün gelecek, bu da değişecek. Daha önceki yıllarda da Kadınlar Ligi yoktu, çok nazlandılar sonra kabul ettiler. Şimdi ise süper ligleri bile oldu. İşitme engelliler, duymazlar ligi de öyleydi. TFF bünyesine alınınca herkes spor yaptı, amaç da bu değil mi zaten. Herkes spor yapmalı, hakları.

VAR OL TUNCAY DUMAN

Fırat Seyhangücü, Buca Gediz’i yenerek kupayı kaldırdı. Goller, Ahmet (2), Onur, Oktay ile Serkan’dan geldi. Fırat Seyhangücü’nde Volkan Karagöz, Abdülkadir Bozabalı, Erhan Öztürk, Hacı Sılık, Metin Canbaz, Osman Gönen, Özkan Kurtgöz, Serkan Kahraman, Ahmet Çiçek, Türker Terzioğlu, Güven Kılıç başarıyla forma giydi. Mehmet Yağızoğlu, Murat Aktaş, Hüseyin Korkmaz, Adem Top, Ömer Birol, Ömür Acar, Onur Acar, Murat Akın, Oktay Kenanoğlu da yıl boyunca bugünlere gelme adına ter döken isimler arasında yer aldılar. Başkan Şahin Koştan, Yönetici Gültekin, takım kaptanı Metin Canbaz ile Antrenör Tuncay Duman olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi, finale kalma başarısı gösteren Buca Gediz ekibini kutluyorum, centilmenliklerinden, sportmenliklerinden ötürü. Masterlerin veteranların tanınması dileğiyle, lige katkısı herkese diğer ekiplere de sporsever olarak teşekkür ediyorum. Spor güzeldir, güzelliktir.

BURADA İŞLERİ NE ?

Mesaj vermem direkt yazarım. Aksayan, kafamın almadığı konuları. Bir işaret filan da vermiyorum, işim olmaz. İşin doğrusu bu çünkü. ‘Şu takıma destek olunmalı ki, zorluk çıkarılmasın ki rahatça profesyonel lige çıksınlar’ gibi saçma bir teklif değil bu. Gerçek de şu, hazmedemiyorum inanın, kafam basmıyor. Yeşilova’nın, İzmirspor’un, Gaziemirspor’un Balçova İdmanyurdu’nun, Ülküspor’un, Çiğli Belediyespor’un amatör kümede ne işleri var ? Çıkmaları gerek bir an önce.

NİCE YILLARA ÜLKÜSPOR

Ülküspor’un 108.yılı Bordo Yeşil’de kutlandı. Çok da güzel oldu. Hakemlik yaparken hep kaçtım, gitmedim. Sakındım çünkü. Bir, çok akıllı çıkar, yediğim bir domatesi, kendi kafasınca penaltı ama gerçek olmayan penaltının hesabına getirir. Hiç sevmem, konu da yapmadım böyle şeyleri. Midem de rahat çok şükür. Ülküspor’un emekçileri ilk başta Süleyman Şenol olmak üzere Ahmet Zenger’in davetini bu kez öteleyemedim, gittim iyi oldu. Bu bir ilk. Teşekkürler. Sayelerinde çocukluğuma da gittim. Sahalarda ter döktüklerimle, aynı masalarda yer aldık. Mutluluk verici. Siyasetten çok önce sportif dostlar Akın Küçükoğullarından ile Mehmet Sait Başdaş başkanlarım, sağlığına kavuşan Enver Çelik kaptanımı, harika insan çok iyi futbolcu kardeşim Hakan Kanmetin’in hayat arkadaşı, Aziziye Mahallesi Muhtarı sevgili kardeşim Özlem Kanmetin, Beşiktaş’ta da forma giyen, başarılı teknik adam Ufuk Süer kardeşimi ve diğer tüm büyüklerimi görmek onur vericiydi.

FORMA EVLAT FATİH KAŞGÖREN’E

Sunumu Erdoğan Gezer üstadım harika yaptı, bu işi çok iyi biliyor. Mustafa Ati Göksu hocam, Kadri Yatkın başkanımla sohbet güzeldi. Ülküspor, Aydınspor ile Altınordu’da forma yiyen Faruk Kaşgören’in yeni dizayn edilmiş 4 numaralı forması açık artırmada döndü dolaştı oğlu Fatih Kaşgören teslim edildi. Rahmet olsun Faruk kaptanıma. Fotoğraf katkılarından ötürü Ege Spor Life’den Yılmaz Özlahlan’a, Ege Üniversitesi’nden Murat Karaduman’a da teşekkür ediyorum. Ülküspor’a maddi manevi destek olan Çiçek Turşu’nun sahibi Çetin Elçiboğa’ya bir spor hayranı olarak, gençlere, kulübe desteklerinden ötürü kutluyorum. Muhtarlar Birliği Başkanı Zafer Çam da oradaydı. İyi ki varlar.

unlu-tatil-merkezi-cesmeye-bayramda-1-milyonu-askin-kisi-bekleniyor

Bir sahil bir bakım bir bayram!

Estetik operasyonlar özgüveni artırıyor