Tarih tekerrürden ibaretse

Ege Telgraf Admin
12 Ocak 2023

Bizim muhalefet bi alem! Sandığa kalmış belki de 3 ay, hala kim aday olacak kavgası sürüyor. Kılıçdaroğlu’nu tutanlar, Ekremciler, Mansur olmazsa; “olmaz” diyenler. Her adaya öteki; bi kulp takılıyor. Olum bu İmamoğlu var ya. Eee.. HDP destekliyor onu? Tamam.. Mansur olsun o zaman. Olmaz.. Kürtler ona oy vermez. Kılıçdaroğlu’nu yapalım? O da çok yaşlı be! Kaç ki?

-Yetmiş dört. Bahçeli’den bir yaş küçük. Düşünsene bi. Seçilirse 79 yaşında Cumhurbaşkanımız olacak. Biden gibi. Ya seçilemezse.. Dur bakalım… Haftaya 6’lı masa yine toplanıyor Bu sefer kesin birini bulacaklar. Liderler dün akşam bir araya geldi. Mönü’de Tarhana Çorbası.. Lokum Balık? Afiyet Olsun da.. N’oldu şu Cumhurbaşkanlığı işi. Ona bakamamışlar daha. Bi daha ki sefer bakacaklar. Ay canım.. Yoğunlar tabi. Daha bakanlıkları paylaşacaklar.

E hadi hayırlısı o zaman..

Yemekler güzelmiş de..

Bari 1-2 proje filan açıklasalarmış

Parlamenter sisteme dönüş vurgusu, daha çok demokrasi, yargı reformu bunlar güzel de Türkiye’de iş yapmaz. Hani nerede tencere tava, nerede cep cüzdan.

Bak Reis’e…

2014’de de yapmıştı. Hatırla bakalım biraz. Gezi olayları yeni patlak vermiş, üstünden daha bile 6 ay bile geçmeden FETÖ 17/25 aralıkta düğmeye basmış, çözüm süreci, Suriye krizi, mülteci sorunu derken muhalefetin eli epey güçlenmişti. İktidar ekonomik açıdan bugünkü kadar olmasa da siyasi bakımdan oldukça zor durumdaydı. Milliyetçi oyları MHP, sol ve Kemalist oyları CHP, Kürt oyları HDP topluyor, Reis hepsine karşı tek başına görünüyordu. Bahçeli ve Kılıçtaroğlu’nun aday arayışları uzayınca, Erdoğan sazı eline aldı. Meydanlara “çılgın projelerle” çıktı. Kanal İstanbul, İstanbul Havaalanı. Hızlı Tren, Konut Projeleri ardı ardına geldi. Muhalefet bu çılgın projeler karşısında “dahiyane” bir slogan üretti,

Ekmek için Ekmeleddin”

Reis’e gün doğmuştu. Vitesi yüksettikçe yükseltti. Memura zamlar, esnafa düşük faizli krediler, öğrencilere burslar. Dar gelirliye yardımlar. Malum bizde sandığı süslü demokrasi nutukları değil, pazar torbası belirler. Sonuç AK Parti de balkon konuşması, muhalefette hüsran. An itibari ile 2023 seçimleri 2014’ü epey andırıyor. Muhalefet yine aday kim olacak soruna yanıt ararken Cumhurbaşkanı Erdoğan uçtukça uçuyor. Öğrenci kredi borç faizleri, bir milyon konut projesi, EYT, konut kredileri, asgari ücret, memur zamları derken Reis atladı ata dörtnala Üsküdar’a doğru koşuyor. Yetişebilene aşk olsun. Daha TOGG, SİHA, doğalgaz filan demiyorum. Şayet tarih tekerrürden ibaretse muhalefetin işi epey zor görünüyor. Ben ‘Ekmek için…” diyeyim. Gerisini de siz anlayın!

 

bisiklet-yollari

Türkiye’nin Bisiklet Master Planı

izmir-valisi-kosger-10-ocak-calisan-gazeteciler-gununu-kutladi

Valisi olduğum İzmir’i, dünyaya tanıtmalıyız!