Tazeliğin tam vakti!

guzellik
Özgen YILDIRIM
12 Ekim 2021

Yazın yorgunluğu, son baharın hüznüne ekleniyor… Şimdi tazelenmenin ve kışa hazırlık yapmanın tam zamanı… ‘Tazelik’ dediğimizde de aklımıza ilk olarak bakımlı ve sağlıklı ciltler geliyor… Sağlıklı ciltlerin de yolu bize uygun peeling uygulamalarından geçiyor.

Aqua peeling, temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmada etkili rol oynamaktadır. Akne, leke ve kırışıklık problemlerinin tedavisinde son yıllarda en sık tercih edilen cilt bakımları arasında yer almakta. Uygulama sonrasında ortaya çıkan başarılı sonuçlardan dolayı aqua peeling, medikal cilt bakımında ön plana çıkmakta.

Cildinde derinlemesine bir temizlik isteyenlerin tercihi olan Aqua peeling, ciltte dezenfeksiyon sağlanmasında ve böylece cilt problemlerinin engellenerek pürüzsüz cilt görünümünü desteklemekte. Aqua peeling, tercih edebileceğiniz en konforlu medikal cilt bakımları arasında yer almakta. Tamamen ağrısız bir şekilde cildinizin temizlenmesini sağlayan aqua peeling, vakum gücü ile uygulanmakta. Ölü hücre ve kırışıklık gibi birçok cilt probleminde tek seferde kurtulmanızı sağladığı için oldukça konforlu ve uzun saatler ayırmadan derinlemesine bakım hissinden faydalanabileceğiniz bir cilt bakımı!

Aqua peeling işlemi ile cildin sadece yüzeyinin kir, yağdan temizlenmesi sağlanmaz. Vakumlama tekniği sayesinde cildin alt katmanlarının dahi derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Aqua peeling sonrasında hemen ışıl ışıl bir görünüme sahip olan cildinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle kırışıklık görünümünün azalmasında ve daha genç bir görünüm sağlanmasında çok etkilidir. Akne tedavisinde aknelerin tekrarlanmasını engellemek için derinlemesine bir temizlik sağlanmaktadır. Aqua peeling uygulaması sonrasında cildinizin tıkalı gözenekleri açılarak cildiniz nefes almaya başlıyor!

NASIL YAPILIYOR?

Aqua peeling uygulaması ilk olarak temizleme ve peeling işlemleri ile başlamaktadır. İçerisinde düşük alfa hidroksit asit bulunan özel bir solüsyon ile cildiniz 5 ila 10 dakika boyunca temizlenir. Bu temizleme işlemi ile cildinizin ölü derilerden arındırılması ve gözeneklerinizin açılması sağlanmaktadır. Toplamda üç adımdan oluşan aqua peeling uygulamasının ikinci adımında ekstraksiyon işlemine geçilir. Bu işlem esnasında cilde 5 – 10 dakika boyunca içerisinde düşük oranda salisilikasit bulunan özel bir solüsyon uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında salisilikasit içeriğinin sadece cildin üst katmanına değil, aynı zamanda alt katmanlarına da etki etmesi sağlanıyor. Ekstraksiyon işlemi sayesinde cilt sorunlarına yol açan birçok iltihabın temizlenmesi ve cildin bakteri, parazitlerden arındırılmasının da önü açılıyor.

Aqua peeling uygulamasının son basamağında ise hidrasyon ve beslenme yapılmaktadır. 5 – 10 dakika kadar süren bu işlem basamağında da cilde yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon uygulanmaktadır. Böylece işlem sonrası cildin yatıştırılması ve nemlendirilmesi sağlanmaktadır.

En tercih edilen ve çok yan etkisi bulunduğu bilinmeyen bir uygulama olsa da tüm medikal estetik yöntemlerinde olduğu gibi Aqua peeling yöntemini tercih edenlerin de alanında uzman hekimlere başvurmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlığınız ihmale gelmez…

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

emekli-maaslarina-yapilacak-zam-belli-oldu

Sigortalıların yaş düzeltmesi nedir?

Utanı-yorum