Ufak dokunuşlar…

Özgen YILDIRIM
6 Ekim 2020

Diyetle zayıflasanız da vücudunuzu bazı yerleriyle ilgili şikayetleriniz mi var? Sporla sıkılaşsanız da bir takım noktaların erimemesinden mi yakınıyorsunuz? Kollardaki sarkmalar, bel çevresinde oluşan simit görüntüleri… Hayal etmesi bile kişinin moralini bozmaya yetiyor değil mi?
Aslında herkesin olduğu gibi güzel olduğu düşüncesindeyim… Vücudumuz bize verilen en kıymetli hediye… Ve ondaki değişiklikler bizi biz yapan unsurlar…
Ancak kimi zaman kişiler, kendi vücudunda bir takım noktaları beğenmiyor ve hatta bu noktaları takıntı haline bile getirebiliyor… İşte, bu noktada da ufak tefek dokunuşlar hayatınıza neşe katabiliyor…
Bugün sizler için lipoliz uygulamasını anlatmak istiyorum. Peki, nedir bu lazer lipoliz?
Çok basit. Lazer lipoliz; spor ve diyete rağmen vücudun farklı bölge ve/veya bölgelerinde çıkıntılar yapmış, vücut konturunu bozmuş, öbekleşmiş yağların giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu uygulama aynı zamanda cilt gevşekliği tedavisinde de kullanılmaktadır.
Laser assisted liposuction olarak da açıklayabileceğimiz bu yöntemde esas olarak verilen lazer ışıkları doğrudan yağ hücrelerinin patlatılması prensibine dayanıyor. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan lazer lipoliz uygulaması ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, diz içi, ayak bileği bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ya da genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden ‘sorunlar’ ortadan kalkabiliyor.
Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi için 0.5 ila 1 milimetrelik deliklerden ince kanüllerle yağ dokusu içerisine girilerek doğrudan bu bölgeye kanüller vasıtasıyla lazer verilir. Bu lazer yağ hücrelerinin zarlarına ve kılcal damarlara duyarlı bir lazerdir. Kanülün ileri geri hareketleriyle yağ hücrelerinin zarları patlatılarak içerisindeki yağlar eriyik hale gelmektedir. Smartlipo ile lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.
Bu uygulamada 1 seans sonrası başarılı sonuçlar almak mümkün ancak cildin gevşek yapısı ve yağ dokusunun genişliğine göre 3 ila 4 ay ara ile tekrarlamak da gerekebilir. Genellikle uygulama sonrası kişilere yeme ve içme konusunda dikkatli davranmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Yaşam tarzında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır.
Unutmayın, lazer lipoliz operasyonunda çok ufak da olsa bir kesi yapılmaktadır. Bu nedenle bu operasyonun ameliyathanede gerçekleşmesi de son derece önemlidir. Bu kesilerin kişiyi rahatsız edebilecek büyüklükte bir iz oluşturmadığının da altını çizelim… Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında özel korseler giydirilir. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir.
Son olarak…
Her hafta söylediğim gibi bu tarz operasyonlar yaptırmadan önce iyice araştırılmalı ve alanında uzman kişiler tercih edilmeli…
Herkese sağlık ve güzellik dolu haftalar dilerim…

ocak-ayi-burs-ve-kredi-odemeleri-basladi

İşveren hem SSK hem de Bağ-Kur primi öder mi?

Domates biber patlıcan, çok sıkıldı artık bu can