Umurcan ile Baran mutlu oluyor insan

umurcan-ile-baran-mutlu-oluyor-insan
Metin AYDINOĞLU
5 Mart 2020

Biraz da kendi yakınımı haber yapsam olmaz mı, haber haberdir işte, yazdım gitti. Yeğenim, amcası oluyorum, ağabeyim Mustafa Aydınoğlu’nun evladı Umurcan Aydınoğlu ile özel çocuklar eğitim öğretmeni ablam Münevver Aydınoğlu Özdemir’in öğrencisi Baran Bakaç, Antalya’daki yüzme yarışmaları harika bir performans sergileyerek, madalyayı kaptı. Çok çalışarak, Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde eden evlatlarımız Baran ile Umurcan’ı kutlar, başarılarının devamını dilerim, bravo size, alnınızdan öptüm.

KONUŞAMAZ, DİNLEMEZLER Kİ

Derneğe uğramazsam da hakem kardeşlerimle, arkadaşlarımla sohbet eder, dertleşiriz. Dışarıdan pek şirin ve güzel görünse de çok büyük sorunları var. Bu da buzdağının görünmeyen tarafı. Hakemsen konuşamazsın. Basına, maç ile ilgili konuşmaktan filan bahsetmiyorum. Genel gidişat hakkında, tavsiye, öneri, sorun bildiremezler, hocalarına. Çünkü her şey çok mükemmel gidiyordur. Etkili ve yetkili olanlarının çoğunun egosu yüksek olduğu için, hakem konuşursa kendilerine hareket sanırlar, eleştiriye gelemezler.

İNADINA VERİRLERDİ

Faal hakem kardeşime rastladım lafladık, şuradan buradan. Adını veremem. Anladığım kadarıyla kafaları hiç de rahat değil. Geçmişte yaşadık. Diyelim ki bizi bir iki zat-ı muhterem, teknik adam, kulüp beğenmedi mi, hatta istenmeyen hakem olarak faks mı yolladılar federasyona. Bir kaç hafta sonra inadına yine verirlerdi, aynı takımın maçına. Bu hakemine güveni gösterir, sahip çıkmayı gösterir. Sonra da çıkar maça, kafada tilki falan da dolaşmadan, ‘ya bir daha çıkamazsam’ diye de endişe etmeden aslanlar gibi maç yönetirdik. Hata yapmadım diyen hakem, futbolcu, teknik adam yalan söyler. Yeter ki adaletten vazgeçme olmasın. İnadına hakemi vereceksin ki, hatalar da böylece en aza iner. Zira korkan, çekinen hakem hata üstüne hata yapar.

HAKEM YOK EDEN ŞAHISLARA

Anlatıyor, ‘Hata yaptık öyle büyük hatalardan filan değil, bazı kulüpler var anında ismimiz yok etmek için uğraşıyor, kendi futbolcularına bakmadan. Başımıza ne gelecek diye tereddüt ediyoruz. Yenildiler mi bittik, anında şikayet ediyorlar, MHK de adımızı anında çiziyor, bir daha o kulübün maçına vermiyorlar. Ağzımızla kuş tutsak çıkamıyoruz, böylece ne oluyor. Kendi lehlerine hata yapılınca sesleri çıkmadığı için, eyyamcılığa neden oluyorlar. Türk hakemliğinin en büyük sorunu bu. MHK herkesi dinlerse, gidişat felakete’. Evet bunları dediler, ne diyelim ne ekersen onu biçersin. Yazık, çok yazık. Ey ahali, gün gelecek kafanıza, isteğinize, beğeninize göre, tek bir hakem bulmayacaksınız, o günler yakındır.

HER REKORDA KARŞIYAKA VAR

16 Mayıs 1981, İzmir Atatürk Stadı, Göztepe: 0 – Karşıyaka; 0, seyirci sayısı 80 bin, 2.lig’de Dünya Rekoru. 1 Mart 2020, Kocaeli Stadı, Kocaelispor; 3 – Karşıyaka; 2, seyirci sayısı 28 bin 250, 3.Lig’de Türkiye rekoru. Lig maçlarına da bu sezon çok taraftarı gidiyor, harika bir tablo oluşuyor. Tarihe not düşme adına bu sayfaya isimleri tek tek yazıyorum, yarın öbür gün gelir, araştırma yapanlara kolaylık olur.

TARİHE GEÇTİLER

HAKAN BASIK (Hakem), AYKUT KÜÇÜK (1. Yardımcı Hakem), LEVENT YEŞİLYURT (2. Yardımcı Hakem), UĞURCAN GÖKLER(Dördüncü Hakem), ABDÜLKERİM TÖR (Gözlemci), KAMURAN AYDOĞAN (Temsilci), MUSTAFA SİNAN BOZ(Temsilci) KOCAELİSPOR; ERCÜMENT KAFKASYALI, ERDİNÇ KARAKAŞ, KEMAL CAN AYDEMİR, SEFA NARİN, YAKUP ALKAN, TALHA MAYHOŞ, SEMİH KARADENİZ, BURAK SÜLEYMAN, TAHA BATUHAN YAYIKÇI, ALİ HAN TUNÇER, MESUT ÖZDEMİR, Teknik Sorumlu; SELAHADDİN DİNÇEL / KARŞIYAKA; ERDOĞAN AÇAR, CENK ÖZBEY, GÖRKEM ALİ KINAY, MUSTAFA AŞAN, DOĞUKAN İNCİ, HAKAN KUŞ, MUSTAFA DEĞİRMENCİ, METİN PEKER, ANIL ÇIRACI, ÖZGÜR GÜLER, MUHAMMET FATİH ÖZTEKİN Teknik Sorumlu; SONER TOLUNGÜÇ; Goller; Dk.6 TALHA MAYHOŞ, Dk.28 YAKUP ALKAN, 90+3 ALİ HAN TUNÇER, Dk.32 METİN PEKER, Dk.49 DOĞUKAN İNCİ.

500 SEYİRCİLİ SÜPER LİG MAÇI

Kent takımı olmalarına, arkalarında o kadar çok ekonomik destek verenlere rağmen Süper Lig’de 500, evet evet yazıyla beş yüz seyirciye oynayanları görünce, dumura uğruyorum. Efsane olmuş Kocaelispor ile Karşıyaka’nın bu taraftar kitlesiyle 3.Lig’de yer alması, hayret ve ibret verici bir durum. Son olur inşallah. Bu rekoru Süper Lig’de yaşatsınlar bize. Hakkımızdır, haklarıdır.

internetin-getirdigi-elektronik-yakinlik

Sosyal medyayı yavaşlatmak

cumhurbaskani-erdogandan-deprem-aciklamasi

Önüne gelen konuşmaya başladı!