Vatandaşa değil müteahhite yarar

Yunus KARAKAYA
13 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut inşaasında yavaşlama ve konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandığını belirterek, konut sektöründeki arzi dalgalanmaya karşı bir dizi tedbir aldıklarını duyurdu. Erdoğan, konut finansmanı konusunda 3 paketin uygulamaya konacağını belirtti. Belirtti belirtmesine ama bu uygullamanın vatandaşa değil müteahhitlere yaracağını rahatlıkla söyleye bilirim.
Nasılki gıda ve benzeri ürünlerde yapılan KDV indirimleri fiyatların düşüşüne yaramadıysa,konuttaki bu pakette birşeye yaramaz. Ancak konut fiyatlarının artışına sağlar ve kazanan vatandaş değil müteahhitler olur. Bu yeni konut paketi ile daha fazla insanın evsiz kalacağını düşünüyorum. Paket açıklanır açıklanmaz zaten hemen konut fiyatları zam üstüne zam geldi. Kiralar ve ev fiyatları uçtu daha da uçacak… Enflasyon altında ezilen geliriyle kredi çekip ev alan insanlar da taksiti nasıl ödeyeceğim derdine düşecek! O taksitler ödenememeye başladığında ne olacak?
Kısacası konut krizine çözüm diye yine yeniden tamamen müteahhitlerin elini rahatlatacak paketler

AKINCI TOYU SINDIRGI’DA
Dünya Okçularının gözü Sındırgı’da olacak. Çünkü Akıncı Toyu 20 ve 22 Mayıs tarihleri arasında Sındırgı’da toplanacak. Dünya’nın en iyileri doğal şehir Sındırgı’da buluşuyor. Sındırgı Belediyesi, geleneksel spor dalları ve ata sporlarının yaşatılması adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yeni yapılan Geleneksel Spor Dalları Merkezi de Sındırgı Akıncı Toyu Uluslararası Atlı Okçuluk Müsabakalarına hazırlanıyor. Ciritten, güreşe kadar her alanda ata sporunun farklı aktivitelerle yaşatıldığı Sındırgı ilçesinde spor alanlarının da geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiriliyor.

OKUYUCUMUZDAN GELEN
Sayın Yunus Karakaya Bey’in dikkatine;
İzmir Büyukşehir Belediyesi Vatandaşı kasıtlı olarak dolmuşçuların kucağına mı atıyor. Dolmuşçulardan menfaat mi alıyorlar yoksa..? 8 Mayıs 2022 – Pazar günü için yazıyorum… 2 saat önce Üçkuyular -Urla otobüsü 984 numaraya binmek için üçkuyular harekat merkezinde 984 otobüs kalkış durağında beklerken 16.46 kalkmadı 17.08 ile iki servis kalktı. Elbette otobüs kalabalıktı. Şimdi dönerken kalabak cami durağında beklerken 19.20’de kalktı. El kaldırdım otobüs çok kalabalık olduğu için beni almadı. Birileri vatandaşın dolmuşlara binmesi için kumpas hazırlıyor. Bu konunun ivedilikle ele alınmasını arz/rica ederim.

Dolmuşçular iki seferi birleştirin. Bizim işimize yarasın sizin işinize de yarasın mı diyor. Yazıktır günahtır. Dolmuşçulara vatandaşı peskeş mi çekiyorlar yoksa? Bir dolmuş ücreti 13 TL diyorlar. Vatandaş bunun altından nasıl kalkar?
Saygılarımla…

marketler-alisveris

Sen arada sırada uğra bana

Kanım da ‘feda’ dediler