Vefa dost ikliminde yaşayan güllerdendir

Yunus KARAKAYA
18 Aralık 2020

Vefa kelimesi son zamanlarda oldukça sıklıkla duyduğumuz tarihi oldukça geçmişe dayanan bir sözcük olarak karşımıza çıkıyor. Arapça kökenli bu kelime oldukça derin anlamlar içeriyor
Tabii herkes vefalı dost arar. Hele hele kötü günler yaşayan insanlar vefalı dostlara o kadar çok  ihtiyaç duyar ki anlatılamaz.
Uzun süre korona illetiyle mücadele eden  ve savaşı kazanarak görevinde dönen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de  vefasızlıktan dert yandı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu süreçte üyesi olduğu CHP içerisinde yaşananlara tepki  gösterdi.
Böcek’in, “18 yıl boyunca çatısı altında mücadele ettiğim, ilkelerine ve ideallerine hiç ihanet etmediğim, başarıya ulaşması için her zaman var gücümle çalıştığım partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm” sözlerini kimler üzerine alacak.
Anlaşılan Sayın Başkan, hastalık süresince bazı acı gerçeklerle yüzleşmiş. CHP’nin  çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüğünden dert yanan Muhittin Başkan, “Ahlaki ve etik olmayan bir şekilde, gelecek hesapları yaptıklarına şahit oldum. Bu şahısların oyunlarına, benimle birlikte siz de şahit oldunuz, biliyorum. Uğrunda savaş verdiğimiz demokrasiye yakışmayan, seçilmiş bir başkanın inisiyatiflerini hiçe sayan uygulamalar yapmanın dışında; bu insanların, ben hastanede yaşam savaşı verirken öleceğimi, hatta öldüğümü düşünmeleri hepimizi insanlığımızdan utandırdı” sözleri yenilir yutulur cinsten değil.

SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

Korona virüsten korunmak için hijyen önlemleri kapsamında dezenfektan ve kolonya kullanımı arttı.
Tabii dolayısıyla merdiven altı üretimler de peydahlandı.
Durum böyle olunca ben de ailemi ve dostlarımı düşünerek bir araştırma içinde girdim. Bir arkadaşım beni Silverzone Satış Direktörlüğünü yapan Pervin Yıldırım ile tanıştırdı.
Pervin Hanım, ürünlerinin Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu Nano Gümüş Yüzey Dezenfektanının Covid-19’a karşı etkili bir ürün  olduğunun altını çizdi. Ofis, ev, işyerlerinde rahatlıkla kullanılabileceğini belirten Pervin Yıldırım, çocuklu ve hayvan sever ailelerin rahatlıkla kullanacağı bir ürün olduğunu söyledi.
Pervin Yıldırım, “Bu ürünümüzün içerdiğinde kesinlikle alkol yok. Nano gümüş ve hidrojen peroksit var. Buradaki nano gümüş de bitki iyonlarından elde edilen, bildiğimiz aslında ceviz bitkisi. Bundan elde edilen nano gümüş ve hidrojen peroksit. Tabi belli oranlarda olmak üzere ve insan sağlığına zarar vermez” diyor.
Bakalım deneyip göreceğiz.

Edebiyatımızın hafızası: Mehmet Fuat

Etten buttan mevzular…